Jump to content

Споделете и препоръчайте филми


Препоръчан пост

Днес ми остана малко време и изгледах не един, а цели 3 филма. Бих казала, че това беше едно добре загубено време:)

Първият филм, който гледах беше Dark Water - Мрачна вода. Филмът е драма, хорър, трилър. След като изгледах рекламата очаквах нещо съвсем разлиячно, но и това което се оказа беше много добро.

Младата жена води тежка битка с бившия си съпруг за получаване родителските права на детето и докато напрежението все повече нараства, в живота на Далия започва да се формира пукнатина, както и във водопровода на влажното й жилище. Постоянният теч довежда до порой от мрачна вода и мистериозни случки в празния апартамент на горния етаж. Създаден по оригинална японска класика, „Мрачна вода” измерва дълбочината до която една майка би стигнала, за да защити дъщеря си.

Участват: Jennifer Connelly(Hulk, A Beautiful Mind), Ariel Gade (Envy).

Другите 2 филма бяха The Prince And Me 1 и 2. Романтични комедии, които ми допаднаха.

Участват: Julia Stiles(The Prince and me 1 като Пейдж, 10 Things I Hate About You ). Luke Mably(28 Days Later...), Kam Heskin(The Prince and me 2 като Пейдж)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 69
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Gattaca:

http://img363.imageshack.us/img363/6299/222708qq.th.jpg

 

Историята разказва за две противоположни личности,които по стечение на обстоятелствата не могат един без друг.Единият има огромни заложби и способности и може да постигне всичко,което поиска в света ,в който живее.Стига да се интересуваше от друго,освен от собствената си апатия. Вторият има болно сърце,късогледство,никаква перспектива в свят,където генетичният потенциaл определя до каде може да стигне човек...Но също и стоманена воля и желание да осъществи мечтата си.Направени са много филми за хора с мечти.Но тук съпоставката с обезверения човек-галеник на съдбата е поднесена така,че не може да няма въздействие.

Отвратително интелигентен филм! Ясно е,че с такъв сценарий няма как резултатът да е лош,но след като и режисурата е поверена на гениалния сценарист,какво получаваме? Никъл е съумял да изцеди максималното от всички - така че да постигне желаната ефирност,прозрачност,чистота,да внуши,че бъдещето ще е по-изчистено,отколкото би било нормално.И в тази по медицински стерилна обстановка поставя героите си-галеници и жертви на цивилизацията.

Защото не е ли така било винаги?

 

Има хора,които могат,но не искат.Други искат,но не могат.А трети искат и могат,но нямат късмет.

 

 

 

Seven:

http://img474.imageshack.us/img474/9119/sevenrepr4ff.th.jpg

 

Eдин от най-мрачните трилъри ,правени някога. Удивителен! Знае се ,че Дейвид Финчър рядко прави нещо,но когато го прави -то се помни дълго.Досега няма провал.На другите им остава само да се надяват,че ако копират нещо от него - то ще е максимално точно.Закон му е да работи винаги с добър оператор - много полезно правило.Само при Финчър можете да видите такива интересни операторски похвати: камерата минава през решетки ,стени ,дори хора за да покаже и дори внуши,каквото си е наумил оператора.Фиксира се за кратко върху някой детайл и после рязко се отмества.Седиш и се чудиш "Какво беше това,важно ли беше,не го видях добре"...Което те изправя на нокти до следващия път ,когато интересът ти бива манипулиран по същия ,или подобен безцеремонен начин.

Историята: Жесток убиец-психопат върлува в мрачен,грозен град с неизвестно име.Проклетият дъжд не престава да вали.Двама детективи - невъздържан младок(Пит) и улегнал ветеран(Фрийман) са по следите му,но всичко,което откриват на мястото,където води последната следа е поредния обезобразен труп.Внезапно се оказва,че самите те са част от пъклен,жесток и гениален план,сътворен от един болен,но силен мозък.Финалът принадлежи изцяло на убиеца и е...ами убийствен.Освен това никак не е хепи.Ако ви напомня Saw - не е случайно.Създателите на Пъзела са взели доста оттук.

 

 

Още:

The barber Of Siberia

Heat

Papillon

Runaway train

Any Given sunday

Scent Of a woman

 

Рецензиите са си мои,писал съм ги в един тракер - целта им е ясна: ако не сте гледали тия филми,време е...:)

Link to comment
Сподели другаде

Ето и още един от мен.Развлекателна,много смешна,романтична комедия-Свекървище

Участват Джейн Фонда и Дженифър Лопез

http://img82.imageshack.us/img82/1213/50753vs.jpg

Link to comment
Сподели другаде

“Бандата на Оушън-3” ще излезе през лятото на 2007г.

http://www.bta.bg/site/parallels/2004/50/inissue/25-1.jpg

 

Джордж Клуни и Брад Пит ще участват в третата част на хита “Бандата на Оушън”, но без Джулия Робъртс и Катрин Зита Джоунс. Клуни отново ще изиграе ролята на Дени Оушън, който за трети път ще бъде “мозъка” на дързък обир.

 

Филмът “Бандата на Оушън” – първа част се появи на екрана през 2001 г. и спечели 800 милиона долара. Той бе римейк на летата от 1960 година, в която участваха Франк Синатра, Дийн Мартин. Продуцент на третата част ще бъде отново компанията Section Eight, която е собственост на Клуни и режисьора Стивън Содерберг.

 

Самият Содерберг ще бъде режисьор, а във филма ще участват Мат Дилън и Анди Гарсия, познати ни от предишните серии. Сценарият обаче не предвижда роли за Джулия Робъртс и Катрин Зита Джоунс. “Ние наистина не разполагаме с възможност пълноценно да използваме таланта на тези две звезди”, заяви продуцентът Джери Уантръб. Началото на снимките е планирано за юли в Лос Анджелис. Филмът ще се появи през лятото на следващата година. (actualno.com)

Редактиран от MasterRalf
Link to comment
Сподели другаде

Първият филм, който се сещам да препоръчам е Yours, Mine and Ours(2005) - много забавна комедия, в стил Деца на килограм

 

New York Minute - Пак комедия, с участието на Mary Kate и Ashley Olson

 

The Perfect Man - Хилъри Дъф отново на ниво в романтичната комедия

 

и така... почнала съм с комедиите.. да си и продължа :)

 

Raise Your Voice - пак с Хилъри Дъф

 

Just Married - Аштън Кътчър и Британи Мърфи

 

Eurotrip - тук са ми неизвестни артистите, но филмчето е разведряващо

 

Herbie Fully Loaded - ненужно е да представям много сладката количка Хърби, а с участието на Lindsay Lohan, значително по-готин става

 

Underclassman - Под прикритие ;) Екшън комедийка

 

Аз малко се поувлякох :P Но ако не сте гледали някои от тях.. препоръчвам ви ги :)

Link to comment
Сподели другаде

До сега не видях някой да е препоръчвал някои от българските филми. Е време е някой да го стори и мисля това да съм аз.

Първият е "Любимец 13".

Година: 1958

Участват: Апостол Карамитев, Гинка Станчева, Любомир Бобчевски и др.

Разказва се за двама братя близнаци (Апостол Карамитев). Единият е футболист, а другият е комарджия, прахосник. Футболистът се запознава с Елена(Гинка Станчева) и се влюбват. Комарджията решава да замести брат си и да приеме предложението да играе в столичен отбор.

Прекрасна комедия....Аз много се забавлявах, когато я гледах:) Ако не сте я гледали и обичате да се смеете, ами това е точно за вас:D

 

Другият филм е "специалист по всичко".

Година: 1962

Участват: Апотол Крамитев, Георги Калоянчев, Гинка Станчева, Катя Чукова, Андрей Чапразов, Стоянка Мутафова и др.

Главен герой е Апостол, който е завършил висшето си образование по стаматология с отличие. Върпеки отличието си е разпределен във Вълчи Дол, вместо в София. Ядосан от това, той сменя различни работи, като по време на работа стават различни смешни случки. Той се рпави на бояджия, водопроводчик, строител.

Филмът е страхотен, отново има разни култови реплики и заглавия като "Дупки пробиваме всякакви".

(-"Колко дупки си пробил?"

-"150-160"

-"Това в една стая ли!?"

-"Не в много повече! В 3-4!"). Ето това ми е любим момент;)

 

Естествено могат да се посочат още много български филми като "Таралежите се раждат без бодли", "Рицар без броня". "С деца на море", "Баш Майстора", "Оркестър без име", "Козият рог", "тримата от запаса" и още много, които са стархотни и си заслужава да бъдат гледани:)

Редактиран от Dark`Elf
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Страхотно е,че споделяте с нас любимите си филми.Много често искам да гледам нещо,но рекламата му не е достатъчен критерий за хубав филм.Повечето от препоръчаните филми съм ги гледала,но има и много,които не съм и смятам да го сторя,доверявайки се на вашия вкус.

Онзи ден гледах отново един музикален, според мен култов филм,който горещо препоръчвам на всички.

Филмът е на Milos Forman и сигурно вече сте се досетили,че става дума за

Hair (1979)

Не бих желала да правя коментари-за мен това е филм,който непременно извиква различни такива у всеки,който го гледа.

http://img421.imageshack.us/img421/9389/hair9on.jpg

 

Ето и още един разтърсващ музикален филм

Pink Floyd The Wall (1982)

жанр:Genre: Drama / Musical / War

филм на Alan Parker

http://img415.imageshack.us/img415/8779/tec4098700ll.jpg

http://img418.imageshack.us/img418/3075/f4ep.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ето още един:Осем героя

Разказва се за експедиция в която участват и осем кучета.Има много препядствия,снежни бури,а накрая е въпрос на късмет кучетата да бъдат спасени.

http://img153.imageshack.us/img153/9108/187046no.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ето още един симпатичен филм. Казва се "Dead Birds" или на български това е "Мъртви Птици"(хм, не съм сигурна, че така са го превели).

http://images.amazon.com/images/P/B0007A0F4O.01.LZZZZZZZ.jpg

Жанр: Хорър, Трилър

Участват: Хенри Томас ("Бандите на Ню Йорк", "Моби Дик"), Nicki Aycox(Jeepers Creepers 2), Isaiah Washington ("Призрачен Кораб") и други.

По време на Гражданската война в Америка, банда крадци се скриват в изоставен имот. Водени от Уилям, те плануват да ограбят банка. Настъпва буря и те остават за през ноща в къщата. След известно време всеки един член на бандата започва да си преставя(вижда) жестокости, които са били извършени в къщата. Настъпва напрежение между тях...и започва интересното:)

 

Другият филм, който искам д апрепоръчам на всички е "Красив Ум". Това е един от най-любимите ми фими .

http://www.moviegoods.com/Assets/Product_images/1020/142509.1020.A.jpg

Жанр: Драма

Участват: Ръсел Кроу ("Гладиатор"), Ед Парис, Дженифър Конъли, Пол Бетани, Кристофър Плъмър

Официален сайт: www.abeautifulmind.com

Награди и номинации: 4 Оскар-а за най-добър филм, за режисура, за сценарий и за поддържаща роля на Дженифър Конъли. 4 златни глобуса за най-добър филм, сценарий, главна роля на Ръсел Кроу и поддържаща роля на Дженифър Конъли.(май са това, ако не съм изпуснала нещо).

Филмът е за драматичният живот на един изключително гениален човек, който се е загубил в света на математиката...и числата.

Филмът си заслужава гледането, не е загуба на време. Гледала съм го много пъти и въпреки това не може да ми омръзне.

Друг филм, който е свързан с математика, лудост, гениалност е "Proof". Участват в него Гуинет Полтрол, Антъни Хопкинс и други. http://www.blackfilm.com/i3/movies/p/proof/poster_l.jpg

Филмът разказва историята на една жена, която се грижи за своя баща. Той е бил велик математик. И тук се наблюдава мотивът "гениалност - лудост".

Та всичко се върти около една теорема, недоказвана до сега. Ученият е посветил живота си на доказването и...и наистина теоремата бива доказана. Само, че кой я е доказал, почти лудата му дъщеря или лудият баща?

Link to comment
Сподели другаде

Много ми хареса "Розовата Пантера"

http://torrents.linkos.bg/bitbucket/The%20Pink%20Panther%20(Poster).jpg

Жанр : комедия, мистерия

Режисьор : Shawn Levy

В ролите : Steve Martin .... Inspector Jacques Clouseau

Kevin Kline .... Chief Inspector Dreyfus

Beyoncе Knowles .... Xania

Jean Reno .... Gendarme Gilbert Ponton

Emily Mortimer .... Nicole

Henry Czerny .... Yuri

William Abadie .... Bizu

Scott Adkins .... Jacquard

Dexter Bell .... Terry Ahkee-Sauce

Kristin Chenoweth .... Cherie

Резюме : Подобен на този от 1964, в който детективът трябва да разкрие убийството на известен футболен треньор и кражбата на известният диамант "Розовата Пантера".

Link to comment
Сподели другаде

Няма такъв хилеж - Ледена епоха 2 - Един от малкото случаи втората серия да е по-добра от първата.

Евала, машалла... :lol: :) B)

Сериозно, мале искам да го глеам този филм. Трябва ми малко хилеж:D, ама да го чакам ли на кино....

Link to comment
Сподели другаде

Това е един невероятно смешен ТУРСКИ филм!!!

Казва се G.O.R.A.

http://free.linkos.bg/bitbucket/gora.jpg

Бай ганьо в космоса, турска версия,а и главният герой е турският вариант на Бай Ганыо.

Филмчето е много добро! Потарсете го и го гледайте,защото няма да съжалявате!

Link to comment
Сподели другаде

Vinzenzo, подкрепям те с двете ръце за G.O.R.A - няма по-голяма бай-ганьовщина от това да те отвлекат извънземни и ти от чуждата планета да звъниш по ГСМ до Земята да си въртиш търговията с килимите :) Друг любим момент - изнасилването на робота :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...