Jump to content

Как да разширя един дял за сметка на друг?


dodo

Препоръчан пост

Нещо линкът не е наред май, защото нищо не ми отваря. И ако може за всеки случай да я качиш на Imageshack.

Принципно, ако не се лъжа, картинките на дата трябва да се гледат от чужбина, може и да бъркам -> ( Алтернативен линк -> http://www.picsbg.com/uploads/c6c6591c90.jpg )

Link to comment
Сподели другаде

Надявах се на шотчето да има и самата програма, за да видя и подробностите, но нищо. Подозирах, че за това съобщение става въпрос. То е напълно нормално, защото програмата не може да извърши промените под Windows и иска рестарт, за да направи промените преди Windows да зареди. Ти трябва да се съгласиш и да изчакаш - компютърът ще се рестартира, ще се започне работа по оразмеряването на фона на син екран с информация за прогреса до момента и след като приключи ще рестартира отново и ще зареди Windows.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...
Partition Magic свърши страхотна работа.Без забележки.Много интуитивен и лесен интерфейс.За по-малко от час 15 гб ги прехвърли от дял D на C-то.Само искам да попитам,след като свърши процедурата рестартирах и преди да зареди уина,на син фон се изписа нещо,но не видях какво.Беше за много кратко.Така ли трябва да е?
Link to comment
Сподели другаде

Интересно,че не ми поиска рестарт нито преди,нито след прехвърлянето на 15-те гб от D на C...Aз просто рестартирах,когато свърши операция.

Между другото,който реши да прави тази операция да не пробва с Portable версията.Portable версията искаше рестарт и след рестарт изкарва,че липсва xmnt2002.exe.Поне при мен това показа.Но с инсталационната версия всичко е 6.

Link to comment
Сподели другаде

Защо по дяволите въобще си опитвал да ползваш портативна версия. Каква е тази мания по портативни програми?!? Много от програмите са направени по даден начин и за това си има причини. Неслучайно съм като цяло антифен на подобни програми и препоръчвам на потребителите да не ползват такива. Българинът обаче е упорит като магаре на мост и докато не си съсипе компютъра, няма да се научи. Че дори и тогава надали ще си вземе поука.
Link to comment
Сподели другаде

Защо по дяволите въобще си опитвал да ползваш портативна версия. Каква е тази мания по портативни програми?!? Много от програмите са направени по даден начин и за това си има причини. Неслучайно съм като цяло антифен на подобни програми и препоръчвам на потребителите да не ползват такива. Българинът обаче е упорит като магаре на мост и докато не си съсипе компютъра, няма да се научи. Че дори и тогава надали ще си вземе поука.

Препоръча ми я човек,който се занимава много сериозно с компютри и затова го послушах.За пръв път (и последен)ползвам портативна версия на каквато и да било програма.А и от къде можех да знам,като до сега не ми се е налагало.Може ли да ми кажеш,какви могат да бъдат последствията от ползването на такъв софтуеър?Върху хардуеъра?

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност това не значи наистина никога да не ползваш никаква портативна програма. Проблемът е, че не всяка програма може да се направи портативна, без това да се отрази на ефективността и стабилността й. В общи линии бих препоръчал всяка една по-голяма и/или сериозна програма да се ползва в оригиналния й вид. Ползването на кофти портативни програми няма да доведе до повреда на хардуера или нещо такова, но може да доведе до проблеми в стабилността или дори нещо по-лошо, ако дадената програма има по-отговорни задачи, каквато е Partition Magic.
Link to comment
Сподели другаде

Препоръча ми я човек,който се занимава много сериозно с компютри и затова го послушах.За пръв път (и последен)ползвам портативна версия на каквато и да било програма.А и от къде можех да знам,като до сега не ми се е налагало.Може ли да ми кажеш,какви могат да бъдат последствията от ползването на такъв софтуеър?Върху хардуеъра?

Не отписвай толкова бързо портативните програми. Те имат своите предимства, особено при някои ситуации:

  • ако ежедневно работиш с много компютри, а искаш да използуваш свой набор от програми.
  • ако използуваш на компютъра си толкова програми, че при мисълта за преинсталация получаваш сърцебиене.
  • ако по някаква причина (рестрикции) на компютъра, с който работиш, не могат да се инсталират програми и др.

Като цяло удачни за работа в портативен вариант са програми като браузери, пощенски клиенти, офис пакети, аудио- и видеоплеъри, програми за обработка на изображения, месинджъри, дефрагментатори, чистачки и пр. Особено удачни са портативните версии на програми за възстановяване на изтрити файлове, защото самото инсталиране на такава програма може да съсипе безвъзвратно това, което искаш да възстановиш. Програми като антивирусни (освен ако не е само за контролна проверка), огнени стени, за работа с дялове и други, които бъркат надълбоко в ОС, не е добре да са портативни.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък мисля, че прекалено много хора отдават прекалено голямо значение на портативния софтуер. Не казвам, че няма ситуации, в които портативността да е полезна. Напротив, има такива ситуации, но те далеч не са толкова много, колкото на някои им се иска.

Наистина не мога да разбера каква е тази обсебеност от портативен софтуер. Повечето програми, които се ползват портативни, са на практика почти такива.

Нека хванем да речем Media Player Classic за пример. Това е програма, която складира настройките си в регистратурата. Т.е. ако се стартира от флаш памет на друг компютър, настройките ще са по подразбиране. Ако програмата се ползва в портативен вид, това няма да е проблем. И все пак колко голям проблем е това? Програмата работи както трябва и по подразбиране. Няма никакви кой знае какви важни настройки по нея, които да са критични и да трябва да се запазват. Да, оставя следи в регистратурата, но колко са тези следи - някой-друг ключ с малко стойности вътре. Това не може да окаже негативно влияние на системата. Особено в днешно време с нашите 10526-ядрени процесори. Отделно в конкретния случай MPC има възможност да складира настройките си в INI файл и така да стане още по-портативна. Но не, трябва да има и специална портативна версия.

Да вземем друга програма за пример - ImgBurn. Тя също ползва регистратурата за складиране на настройките си. Ситуацията е на практика идентична с тази при Media Player Classic - от портативността не се печели много.

Това са програми, за които не е проблем да се стартират откъдето и да било (дискета, твърд диск, оптичен ноистел, флаш памет, мрежа), т.е. не изискват конкретна инсталация. Просто ако се стартират на друг компютър, няма да са налични конкретните им настройки, които така или иначе не са въобще фатални, защото програмите работят чудесно и без допълнителни човъркания.

Това важи и за много други програми - могат да се копират папките им и да се стартират на други системи без инсталация. Не разбирам защо трябва да се ползват портативни програми толкова често, при положение, че стандартните варианти вършат същата работа. Даден автор е създал програмата си по определен начин. Кой знае колко е човъркано по нея, за да се направи портативна, и какво е оплескано.

Разбира се това не значи, че всички портативни програми са калпави. Просто значи, че не е препоръчително да се ползва модифицирана от трето лице програма, след като оригиналният й автор я е проектирал по различен начин. Няма никакви гаранции за стабилна и надеждна работа.

 

Точно защото сума ти и хора обичат да човъркат и да се хвърлят на всичко модерно форумите са пълни с проблеми: самоделки на Windows, оптимизации с понякога 2 или 3 програми, портативни програми и какви ли не други неща, които се считат за готини и модерни.

 

Съгласен съм, че да речем браузъри могат да се ползват портативни, защото в тях могат да са запаметени доста отметки, да са настроени доста специфично, което да помага на даден потребител, когато той реши да работи на друг компютър (често с цел отстраняване на някакъв проблем). Може да има и други ситуации, за които да не се сещам. И все пак може би над 90% от програмите, които ги има в портативни версии, всъщност нямат почти никаква нужда от такива, защото те са си почти портативни.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Извинявам се за тъпият въпрос но имам един проблем.Като ми инсталирали уйндоуса са ми направили 3 дяла по 145гб средно и C:с 30гб.Та искам да си увелича малко пространството в C.Смятам да взема от F ,който не го използвам изобщо.Искам C да ми стане около 45гб,а F да е около 135гб.Защото във C имам 8гб празно място и съм чувал,че ако има малко пространство в C компютъра прави проблеми.Ако имате някакви съвети.
Link to comment
Сподели другаде

мисля че ти е достатъчно C: да ти е 30 ГБ не се притеснявай,при положение че имаш за сега 8 ГБ ползвай си го с здраве :giggle: не е нужно поне за сега Цепене или size на дяла
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

И аз имам някой друг въпрос по тази тема. Имам дяла C-10гб и дял D-170гб. Искам да прехвърля от D на C 15.7гб.

Направих следното с програмата partitionmagic .

Дясна мишка на D -free space before, посочих 15.7гб (мястото което искам да отцепя от D);

Появи ми се едно поле-unnlocated - 15.7гб

Дясна мишка на С -free space after,въведох 0;

След което ми посочи, че ще се извършат 2 действия (виж долу). Потвърдих с apply и се рестартира, след което 3 часа ми извършва някакъв процес по прехвърляне, след което като се включи всичко си беше на старото място.

Подксажете ми какво съм изпуснал или съм объркал?

post-6863-12686873828672_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

След като за C: си въвел 0 за Free Space After и си кликнал OK, но преди да кликнеш Apply, в програмата бяха ли отразени промените така, както ги искаш?

 

Всъщност след като въведох стойностите, виждам че не са били отчетени. Сега опитах с преплъзване на стрелките и вече ми показва правилно прехвърленото пространство.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...