Jump to content

Ръководство: Remote Desktop - конфигуриране и свързване


Препоръчан пост

http://softvisia.com/forums/index.php?showtopic=5075

същия проблем, неможе ли да се прескочи това допълнителното логване? имаше ли някакъв тарикатлък ако вкарам дадения компютър local users?

Бих искал да те помоля да си формулираш въпроса по-ясно. На този етап само мога да ти препоръчам да пробваш някои от алтернативите на Remote Desktop:

1. Remote Administrator

2. TeamViewer

3. TightVNC

4. Ръководство за достъп и контрол на отдалечен компютър чрез LogMeIn

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • Отговори 54
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

  • 5 months later...
Здравейте! Информацията, която давате е супер - подробно и точно обяснение на всеки проблем. Обаче, аз имам следния въпрос - как да се "логна" към уинБоуз машина от линукс? Дистрото, което ползвам е Fedora 7. Мерси предварително.
VNC работи под WINE

http://img200.imagevenue.com/loc45/th_28072_VNC_122_45lo.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
Remote Desktop може да се използва дори когато потребителя е логнат в Windows XP. За целта Remote Desktop клиента се извиква от командния ред по следния начин:

C:\mstsc.exe /V:COMPUTERNAME /CONSOLE

 

При затваряне на Remote Desktop от Close[X] потребителя не се разлогва, както е когато е стартиран от Start->All Programs->Accessories->Communications->Remote Desktop Connection.

 

Знам че темата е "стара", но аз сега попадам на нея. Влади, обясни на един лаик как може да се логна през Remote Desktop без да прекъсна сесията на този който в момента е на компютъра??? Ако може бавно и стъпка по стъпка :) Предварително благодаря!

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

здравейте, сега попадам на темата, сега и имам нужда точно от това да свържа лаптопа си с настолото PC. Аз със sp3, и имам безжичен рутер. може ли да ми обасните как точно може да стане да свържа двата компа? изобщо възможно ли е при наличие на рутер и sp3? Всъщност на настолния комп е sp2 а на лаптопа е sp3

 

Благодаря предварително. не разбирам много и ако е обяснено с по-простичко ще бъде мног одобре :)

Link to comment
Сподели другаде

В какъв смисъл да ги свържеш?

 

Ако настройките на рутера и на компютрите са ти коректни ще имаш както интернет, така и локална мрежа, чрез която може да споделяш ресурси, а също така ще можеш и да осъществяваш отдалечен контрол. За реализация на последното може да използваш вградената функционалност в лицето на Remote Desktop или по-добре (за теб, в случая) някоя от алтернативите, които са доста по-лесни за работа.

1. Remote Administrator

2. TeamViewer

3. TightVNC

4. Ръководство за достъп и контрол на отдалечен компютър чрез LogMeIn

 

Относно споделянето на ресурси вероятно тази тема може да ти е полезна.

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...
Привет, искам да пусна Remote Desktop на моят компютър в България но нещо се сбагяса (имам само достъп до шел), искам да попитам как да го пусна само с команди? (имам предвид, че нямам визуален контакт с компютъра за да го оправя от Контрол Панела)
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

до kokoshinkata

 

За да "мине" RD през рутера е необходимо в секция NAT /обикновено/ на рутера да прикачиш порт 3389 към вътрешното IP на компютъра който искаш да достъпиш.

 

 

Проблем обаче въниква когато в мрежата има няколко компютъра и ти трябва достъп до всички.

Просто един порт може да бъде прикачен само към едно IP.

Има решение и за този случай, но не мога да си го спомня. Ако някой знае нека сподели.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Искам да ползвам Remote Desktop, но като достъпя компютъра в който имам работа той се заключва и човека който е пред

него не вижда какво се случва. Има ли начин да не се заключва ? Другия ми въпрос е дали може няколко usera да достъпват едновременно един и същ компютър? Алтернативи като VNC и тем подобни не ме интересуват.

Благодаря предварително !

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте!

 

Има ли начин да се свържа чрез Remote Desktop с компютър, който е вързан към локална мрежа, от друг който е извън тази мрежа. Иначе интернета на този компютър, с който трябва да се свържа минава през 2 рутера.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да ползвам Remote Desktop, но като достъпя компютъра в който имам работа той се заключва и човека който е пред

него не вижда какво се случва. Има ли начин да не се заключва ? Другия ми въпрос е дали може няколко usera да достъпват едновременно един и същ компютър? Алтернативи като VNC и тем подобни не ме интересуват.

Благодаря предварително !

Доколкото ми е известно, няма легален начин под Windows XP да се реализира Concurrent Remote Desktop сесия - това е възможно при Windows Server 2003 и по-нов, и то при използване на определени лицензи.

 

Здравейте!

 

Има ли начин да се свържа чрез Remote Desktop с компютър, който е вързан към локална мрежа, от друг който е извън тази мрежа. Иначе интернета на този компютър, с който трябва да се свържа минава през 2 рутера.

До тук нямаме никаква конкретна информация относно двата компютъра, мрежите, в които работят и рутерите, през които преминава връзката.

При това положение отговорът е: да, има начин. Най "универсалния" вариант е с помощта на Hamachi да се реализира VPN, през който да се осъществи Remote Desktop сесия.

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото ми е известно, няма легален начин под Windows XP да се реализира Concurrent Remote Desktop сесия - това е възможно при Windows Server 2003 и по-нов, и то при използване на определени лицензи.

 

 

До тук нямаме никаква конкретна информация относно двата компютъра, мрежите, в които работят и рутерите, през които преминава връзката.

При това положение отговорът е: да, има начин. Най "универсалния" вариант е с помощта на Hamachi да се реализира VPN, през който да се осъществи Remote Desktop сесия.

Ами не знам каква информация ще е полезна за да се реши проблема по-добре Каква информация искаш конкретно

 

Оправих се сам. Стана, иначе благодаря за съвета, помогна.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Здравейте.Някой може ли да ми помогне със следния проблем.На работа сме с xp и цялата история с ремоута стана.Вкъщи съм с 2 лаптопа проблема е че когато искам да се логна с моя към другия,искарва съобщение че другия юзър трябва да се логаутне.На работа не е така.Как да направя така че и другия лаптоп да си стои с логнат юзър и аз да съм си вътре.Благодаря.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...