Jump to content

Как да си разделя харда


nakata

Препоръчан пост

Здравейте, имам въпрос относно въпросната Partition Magic:

 

- имам само едно C, на което има инсталирани 2 Windowsa и файлове, които искам да запазя. Затова реших да използвам програмата с цел да преместя на новия дял, който създам, файловете, а на другия да преинсталирам наново 1 Windows и да оправя бозата. След натискането на Apply обаче и рестартирането на компютъра, по време на самото делене нещо заби и съответно се прекъсна процеса. Оттам нататък, при зареждане на Windows, ми дава грешката, която дава като не е спрян като хората и опциите да се пусне през Safe mode, Safe mode with Networking и т.н., но нито една от тях не работи. При опит за инсталиране на трети Windows(знам, че е безумно, но не ми хрумна друго) не ми дава опция да го сложи, без да форматира при всички случаи, а така губя файловете с информация, които исках да запазя.

 

Ще се радвам ако някой има идеи :)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 66
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Здравей и добре дошъл. Тук има доста по-компетентни хора, но засега ще опитам да помогна доколкото мога. :)

 

 Можеш ли да приложиш снимка на състоянието на дяловете в момента...или поне да обясниш/опишеш максимално ясно и точно ? За колко информация става въпрос ? По принцип колко разбираш от линукс ?

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

 

не мога да приложа снимка, но състоянието на дяловете в момента според мен е "Не докрай разделени" :)

Защото, опитвайки се да инсталирам нов Windows, показва само един дял C: PArtition1 [unknown], но за него изисква задължително форматиране поради "The partition is either too full, damaged, not formatted, or formatted with an incompatible file sistem", за разлика от предното инсталиране, когато просто добави втори Windows и не затри информацията. Място имам, така че не е това проблема, по-скоро го притеснява тва, че се прекъсна процеса по време на разделянето.

Колкото до linux, не разбирам въобще :)

Link to comment
Сподели другаде

 Колко информация искаш да спасиш ? Имаш ли друг харддиск ? Попитах за линукс защото програмите за партициониране използват линукс за да работят от CD...поне в някои случаи - например тази. Всъщност самият линукс не е толкова важен в случая - трябва само да си наясно с дяловете(вкл. моментното им състояние) и форматирането. Ако искаш можеш да пробваш и с  тази програма. Ако заредиш някакъв "жив диск" в момента - виждаш ли си файловете ? Ако разбираше от линукс поне малко - колкото да инсталираш - бих ти предложил и това - по принцип се предлага опция линукс да използва при инсталацията свободно място(колкото му зададеш) от харддиска. Само че не знам дали ще може да се инсталира в началото на харддиска, или ще е в края. Така тогава ще имаш един дял ext3/ext4 + още един - swap - и после ако ти хареса си оставаш с линукса :), а ако не - зареждаш другия диск и инсталираш пак...
Link to comment
Сподели другаде

 Колко информация искаш да спасиш ? Имаш ли друг харддиск ? Попитах за линукс защото програмите за партициониране използват линукс за да работят от CD...поне в някои случаи

 

Спасяват се 60 GB, а друг хард - имам опция да прехвърля с флашка на друг комп директно, стига да стигна до файловете по някакъв начин

А тези опции, които предлагаш - трябва да инсталирам първо линукс и след това да ги опитам или те предлагат директно инсталацията му + чек-а? Сори ако звучи тъпо, но не съм много наясно и с линукс, и с инсталацията му

Link to comment
Сподели другаде

 Предлагам да свалиш някой линукс - например PCLinuxOS, Puppy или друг от по-известните. Записваш исо-фаила като буутващ диск. После слагаш диска в другия компютър и стартираш. Избираш т.нар. Live-режим - колкото да видиш дали са ти още там файловете. Ако да - започваш да ги прехвърляш, ако не - търсиш програма за възстановяване на загубена информация. В този случай не трябва да инсталираш нищо на съответния диск докато не измъкнеш каквото можеш. Това значи че или програмата трябва да работи от CD, или да е инсталирана на друг компютър и да закачиш проблемния хард към него.
Link to comment
Сподели другаде

Аз бих предложил този твърд диск да се монтира на друг компютър, който има достатъчно пространство на своя твърд диск, и да се опита възстановяване на дяловете с EaseUS Partition Recovery. Ако е успешно, би трябвало файловете да могат да се копират директно на твърдия диск на въпросния компютър. След това проблемния твърд диск може да се нацепи директно под Windows и файловете да се върнат. Ако това не проработи обаче, ще трябва програма за възстановяване на файлове. И в двата случая обаче ми се струва, че монтиране на твърдия диск на друг компютър ще е по-удобно от зареждане на Live дистрибуции. Ако е възможно като вариант, де.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...