Jump to content

Липса на звук при ТВ тунер PlayTV Pro 2 PV-M4500


Препоръчан пост

Значи от доста време не съм се занимавал с тунера и реших днес да си инсталирам софтуер, драйвъри и други глупости, защото исках да си запиша едно предаване.

Тунерът е PlayTV Pro 2 PV-M4500..

Инсталирах аз софтуера, драйвъри ли какво там (по опътването), всичко ок.

След това свързах кабела за телевизията, и какво да видя.. картина има - перфектна, но звук няма..

Съмнявам се, че не съм свързал правилно кабелчето за звука, някой може ли да обясни по-подробно кое къде се мушка, че всичко съм му забравил.

Също така в опътването пишеше, че когато поставя диска да инсталирам там за видеото глупости (драйвъри може би), и нали има 2 най от горе, едното е Video/Audio Decoder, a другото само Video Decoder. Tа в опътването пише да инсталирам това с видео декодера само, като пробвам горното не става.

Също така и това ме съмнява.. След това си викам да не е някъде проблема в софтуера, инсталирах DScaler и при стартиране, нали извежда един прозорец с информация на видео декодер ми пишеше, това което съм инсталирал, а на аудио пишеше "n/a", което ме кара.. да мисля.. и аз незнам какво.

А за настройките на софтуера на пикселвю, нагласил съм да е Line-in, но пак същата работа..

Да не бида има отделни драйвъри за звука, ако да моля дайте линк, че не намерих из нета дори сайта на пикселвю..

Баси цял ден се занимавам с този тунер и нищо не направих.. Яд ме е, защото като си купих компютъра и гледах редовно на този тунер, картината беше ужасно, а звукът перфектен.. а сега.. Какво? Картина - перфектна, звук .. йок :(

 

Благодаря предваритено.. :rolleyes:

Link to comment
Сподели другаде

На тунера би трябвало да има Line OUT, който с аудиожак се връзва към Line IN на аудиокартата. Ако няма надписи, то това би трябвало да е със зелен цвят на тунера и подобен цвят или символ на звуковата карта. По принцип на аудиокартата входът е до изхода за тонколони.

За драйверите виж в контрол панела, би трябвало да имаш WDM драйвери (Sound, Video & Game Controllers в Device Manager). Виж да не е омазано нещо на аудиокартата или дали има чуденки (?).

 

Аз съм си настроил DScaler на Front за аудио.

Kaртинка (имам AC97 аудио):

http://www.picvalley.net/u/78/77477_665.PNG

Link to comment
Сподели другаде

Всичко е наред з аудиокартата.

Няма никакви проблеми в девис менждъра.

А сега.. с това включване, значи ще го карам по бабешки (аз иначе не мога.. хях) ..

Та горе където си включвам колонките, имам 3 входа.

Единия е зелен - за колоните

Другия розов - за микрофона

И другия син - незнам за какво.

Долу при тунера, имам няколко входа, един от които е син и напълно съвпада със този по-горе (при микрофона).

Включвам кабела в горния и долния син вход, нали?

Ако е така, правя го, но йок звук..

С DScaler картината нещо ми е много смотана, дори изобщо не се вижда, сега свалям PowerVCR_II_3 Deluxe..

Дано пък да стане.

За сега, докато се тегли ме интересува как да го подкарам към софтуера, който върви към тунера, а именно honestech TVR..

Иначе за драйвъри питах, защото както споменах онези аудио и видео каптур, нещо.. питах дали има отделен драйвър представляващ този "аудио каптур" или какво е там..

Уф.. да му се незнае и проклетия тунер..

Link to comment
Сподели другаде

.............................

Долу при тунера, имам няколко входа, един от които е син и напълно съвпада със този по-горе (при микрофона).

..............................

именно honestech TVR.

..............................

Иначе за драйвъри питах, защото както споменах онези аудио и видео каптур, нещо.. питах дали има отделен драйвър представляващ този "аудио каптур" или какво е там..

.............................

 

За това къде да включиш жака от тунера към аудиокартата, мисля че си на прав път. При мен обаче са светлозелени женските на аудиокартата и тунера, както и да е. Може заради слабата свелина да бъркам цвета.

..............................

Да, пробвай с honestech TVR, щото напоследък нещо правят модифицирани драйвери и е трудно да си подкараш тунера с външна програма (плеър), освен оригиналната. Аз използвам моднати драйвери за Fly2000TV, обаче за Philips SAA 7134, такъв ми е чипсета.

.............................

За драйверите ето картинка при мен на Device Manager. Не е задължително да е така при теб, защото имаме различен хардуер.

http://www.picvalley.net/u/78/77494_056.PNG

 

Пак малко си се борил. Аз за да подкарам на Windows XP първия си тунер загубих два-три дни. Щях да бия продавачите, ама те ме светнаха откъде да дръпна драйвери и плеър. После станахме приятели с магазинерите. :)

Link to comment
Сподели другаде

И на мен така ми изглежда Device Manger-a, няма никакви одивителни, въпросителни, точки, запетаи, многоточия, кавички, дъгички, чингели, мингели, квадратчета, триъгълничета, и други подобни щуротийки :)

С honestech TVR, именно не ми тръгва.

А за онези видео каптур, аудио, ето снимка:

 

http://img294.imageshack.us/img294/9538/tvtuner2yf.png

 

Значи в опътването пише да инсталирам второто (от горе на долу) - така и правя и картина има, но звук не.

При опит да инсталирам първото ми дава някаква грешка, че не намирало някаква джунджурия..

И така в момента съм иснталирал само 2-рото и по време на инсталация ми инсталира (или е добавило само някакви файлове..) някакъв директх.

След това като пусна хонестеч, картина - бол, звук - йок :D

Link to comment
Сподели другаде

Aко наистина имаш SAA 7134 (пише го на един от големите чипове на тунера, на кутията също), виж на тази страница: Fly200TV.

Има:

*WDM драйверы для Philips SAA713x

*Тестовые утилиты

*DirectShow и ACM кодеки

*Прочие файлы

 

Но има и на английски, ако желаеш.

 

Има драйвери и нещица, коита използвам аз. Но виж упътването (има го и на английски за всеки файл), не се предавай. Пробвай и с Fly2000TV да подкараш тунера. Аз си карам от около 2 години на RC2...

Link to comment
Сподели другаде

Koдировката на каналите пробва ли да измениш?

Например:

*За DScaler трябва да е PalB основно и PalD за БНТ (и подобни).

*За Fly2000TV е Pal B/G или Pal D/K (може и NICAM) за БНТ.

Започваш autoscan на Pal B (или B/G).

Link to comment
Сподели другаде

В момента съм със PowerVCR и плеъра към тунера - хончестенчестунеренумерок. :)

Не искам да ползвам други програми, с тези ми вади най-перфектанта картина =)

А иначе като пробвам да сменя това, екрана ми става син и нито картина, нито звук.. :(

Говоря за DScaler :)

Все повече продължавам да си мисля, че нещо не съм ги свъразал правилно...

А иначе за кодировката на каналите е избрано Set by tuner..

Link to comment
Сподели другаде

Понеже намерих само тази картинка за ТВ тунер:

http://www.setcom.bg/news/reviews/reviews/TV_tuner/image3.jpg

 

Значи трябва да имаш "Аudio Out" на тунера и да го свържеш на един кабел (с два жака) с Audio IN ( или Line IN) на аудиокартата си. Виж внимателно аудиокартата, да не бъркаш вход с изход. Не го свързвай към микрофон!

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря адски много!!!

Проблемът е бил именно във включването на кабелтийте.

Малкото кабелче съм го включвал горе във синия вход (там е и трябвало), а другото съм го включвал от долу при видео картата пак във някакъв вход, а като прочетох то трябвало изход, огледах отзад и прочетох, че в долното синьо пише "вход", а до него имаше едно черно изходче, мушнах кабелчето там и пробвах - с всички програми работи перфектно.

Извинявам се за написаните глупости от , но .. тъпия ми мозък.. :)

Благодаря още веднъж :)

Сега остана само настройването на каналите (ух... тази част винаги съм я мразил), но ще чета упътвания, хелпве, мелпове.

Айде приятна вечер :)

Редактиран от krisku
Link to comment
Сподели другаде

Ще се справя, ама не.. :(

Имам програмите хончест тв, и PowerVCR.

Искам да гледам телевизията с PowerVCR (заради повечето си опций), но го няма каналът, който най-много искам да гледам.

А при хончест го има..

Във PowerVCR мога да избирам да сканира програмите от кабелна или антена. Давам му кабелна, не намира ГТВ, давам му Антена - също.

В тази програми никъде не видях сканиране по честоти, понеже в хончест като му дам да сканира по честота и към 250 MHZ (или нещо поодбно беше), ми намира ГТВ.

Някой може ли да ми помогне, да си наглася програмата PowerVCR за да могат да ми се показват всички канали, показващи се на Хончест.

 

ПП: Сори за повтарящият се пост, но сам не мога да се справя.. :(

Link to comment
Сподели другаде

PowerVCR това ли е: CyberLink PowerVCR II 3.0?

Ако е това, мисля че не е съвсем пълноценен ТВ софт. Според мен де.

 

Toчно за него става въпрос.

Ами незнам дали е непълноценен, но той ми вади най-хубава картина, но не иска да ми показва само ГТВ, другите абсолютно всички канали ги има.. само готината телевизия няма.. :(

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...