Jump to content

Загуба на икона на дял


vesodimov

Препоръчан пост

Здравейте.

Имам нужда от съвет. След деинсталирането на програма установих, че ми я няма иконката на дял D. Вижда се следното: http://www.softvisia.com/users/vesodimov/Other/no_icon.gif Как мога да си я възтановя ? Сещам се, че тук имаше описание на това как да си сменим иконката на даден дял, но не успях да я намеря.

Link to comment
Сподели другаде

Привет vesodimov,

Ето какво намерих че е написал Vankata:

 

Aсоцииране на иконка с устройство

 

Oтворете regedit. Отидете на HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Ако не намирате ключ DriveIcons, създайте такъв. Под този ключ, създайте нов именуван с буквата на желаното устройство (примерно C за вашето C:\ у-во). За да смените иконката, създайте ключ под този на у-вото, с име DefaultIcon. В дясната страна на regedit ще видите стринг (Default). Стойността трябва да е пътят към иконката (примерно D:\Documents\C Drive Icon.ico).

в тази тема

 

Дано ти помогне, засега друго не се сещам,

иначе в C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll има подходяща такава иконка :thumbsup:

Редактиран от orion
Link to comment
Сподели другаде

orion, това ми изглежда много сложно за моите познания. Ще се въздържа от такава намеса / засега /.

 

Night_Raven, дръпнах файла и го стартирах. Никаква промяна. Би ли погледнал съдържанието му за грешка ?

 

Благодаря и на двамата за отговорите. Моля за подкрепление :help:

Link to comment
Сподели другаде

Аз преди време имах един подобен проблем със програма, която прави "Самостартиращи се дискове"

Та бърниках какво бърниках и бях, нагласях кой файл да се стартира, коя иконка това онова и след това запазих това, което съм направил.

То се запази в C:\ аз си помислих, че нещо не е станало нещо както трябва.

Деинсталирах програмата, след това посика рестарт, рестартирах и гледам - а иконката ми е същата като тази при твоя проблем.

След това отидох в Folder Options > View и позволих виждането на скритите файлове и в C:\ имаше файл autorun.ini, изтрих го, рестартирах и всичко се оправи.

Та, да не би програмата, която си деинсталирал да е за модифициране на иконки (или целия изглед на уиндоус), създаване на такива дискове или нещо подобно?

Link to comment
Сподели другаде

Виж дали това ще ти помогне:

Вариант 1: Възстановяване на "стандартната" настройка.

- Start -> Run... regedit;

- Разтваряш ключа HKEY_LOCAL_MACHINE;

- Разтваряш SOFTWARE;

- Разтваряш Microsoft;

- Разтваряш Windows;

- Разтваряш CurrentVersion;

- Разтваряш Explorer;

- Гледаш дали има ключ DriveIcons, ако няма - преминаваш на вариант 2;

- Разтваряш DriveIcons;

- Изтриваш (десен бутон -> Delete) ключа D.

 

Вариант 2: Поставяне на собствена картинка за иконка на устройството. Да приемем, че си имаш картинка с име pic.ico и тя се намира в C:\. Пълният път до нея е C:\pic.ico.

- Start -> Run... regedit;

- Разтваряш ключа HKEY_LOCAL_MACHINE;

- Разтваряш SOFTWARE;

- Разтваряш Microsoft;

- Разтваряш Windows;

- Разтваряш CurrentVersion;

- Разтваряш Explorer;

- Създаваш ключ (десен бутон върху Explorer, New -> Key) с име DriveIcons;

- Създаваш ключ (десен бутон върху DriveIcons, New -> Key) с име D;

- Създаваш ключ (десен бутон върху D, New -> Key) с име DefaultIcon;

- Цъкаш върху DefaultIcon;

- В дясното поле, където пише (Default) REG_SZ, цъкаш двойно върху това (Default);

- Показва се диалог за въвеждане на стойност; там въвеждаш пълният път до иконката (в нашият случай - C:\pic.ico).

 

Прилагам една картинка за по-голяма яснота. В моя случай съм променил иконата на устройство D:, като пълният път до картинката, която съм използвал, е D:\BACKUP\icons\db_add.ico, т. е., картинката ми е db_add.ico и се намира в D:\BACKUP\icons.

http://img70.imageshack.us/img70/1666/reguj9.jpg

Редактиран от panevdd
Link to comment
Сподели другаде

Направих това, което написа krisku и се получи :yeah: Оказа се ,че на D: имама някакъв autorun.ini . Забърсах го, рестартирах и готово.

Благодарности на всички за компетентните отговори. Бъдете здрави и все така отзивчиви !!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...