Jump to content

Със или без актуализацията на Windows XP?


stanilabg

За или против актуализацията на Windows XP  

217 потребители са гласували

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Препоръчан пост

Въпроса ми е: ъпдейтите имат опреден размер и се чудех- те на мястото на бъга, който се предполага, че оправят ли застават или заемат допълнително памет и увеличават размера на програмата?

 

В повечето случаи, ъпдейтите заместват/променят файлове, които вече съществуват на Вашата система. Размерът на файловете може да се увеличи, но в най-често това увеличение е пренебрежимо малко.

 

Относно темата: не ъпдейтвам никога и нищо освен антивирусната, защото тя сама го прави.

 

Това определено е лош подход за поддържане на сигурността и стабилността на операционната система и софтуера, инсталиран на нея.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Това определено е лош подход за поддържане на сигурността и стабилността на операционната система и софтуера, инсталиран на нея.

 

Разбирам. А как мога да разбера дали една програма се нуждае от ъпдейт? Adobe извежда на екрана диалогов прозорец, искащ разрешение, което в повечето случаи давам, но какво става с останалите програми и в частност Windows? Използвам Mozilla Firefox и никога не ми е показвала, че извършва подобна дейност или е искала някакво разрешение. Единствено приставките на Java и езиковите редактори съм сложил сам. Как да я накарам "да ми говори"?

Link to comment
Сподели другаде

А как мога да разбера дали една програма се нуждае от ъпдейт?

 

Има няколко начина, чрез които се update-ва даден софтуер.

 

1. Софтуерът известява потребителя, че има нова версия/ъпдейт и предлага нейното изтегляне директно чрез програмата.

2. Софтуерът известява потребителя, че има нова версия/ъпдейт и предоставя възможност потребителят да избира кои ъпдейти да бъдат инсталирани.

3. Софтуерът известява потребителя, че има нова версия/ъпдейт, но предоставя единствено линк, който води до страницата за изтегляне на инсталационния файл.

4. Софтуерът не предоставя информация относно ъпдейти и потребителят трябва да проверява собственоръчно за тях.

 

Голяма част от програмите предлагат на потребителя няколко от тези опции. Всичко става чрез настройки на самия софтуер.

 

...какво става с останалите програми и в частност Windows?

 

Windows предлага възможност за настройка на Windows Update (Automatic Updates при Windows XP).

 

Използвам Mozilla Firefox и никога не ми е показвала, че извършва подобна дейност или е искала някакво разрешение....Как да я накарам "да ми говори"?

  • Стартирайте Mozilla Firefox.
  • Бутон Firefox -> Options -> Options.
  • Advanced -> таб Update.

Избирате между първа и втора опция в зависимост от Вашите предпочитания.

Link to comment
Сподели другаде

Windows предлага възможност за настройка на Windows Update (Automatic Updates при Windows XP).

 

Намерих го, благодаря много за оказаната помощ, беше доста полезна :thumbsup:

 

П.П. Трябва ли да се рестартира или да ми изведе някакъв диалогов прозорец след разрешение на ъпдейтите?

Link to comment
Сподели другаде

П.П. Трябва ли да се рестартира или да ми изведе някакъв диалогов прозорец след разрешение на ъпдейтите?

 

 

 

Ако системата не поиска да бъде рестартирана, то тогава не е задължително да извършвате това действие. Мисля, че не трябва да има поява на какъвто и да е диалогов прозорец (с изключение на UAC прозореца при Windows 7).

Link to comment
Сподели другаде

Ако системата не поиска да бъде рестартирана, то тогава не е задължително да извършвате това действие. Мисля, че не трябва да има поява на какъвто и да е диалогов прозорец (с изключение на UAC прозореца при Windows 7).

Благодаря за информацията.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...