Jump to content

Проблем със звука от компютъра


zaio

Препоръчан пост

Днеска си пускам компютъра и чувствам, че нещо не е наред.Тръгна прекалено тихо.Пускам CS и разбрах, че нямам звук. Проверих колонките да не би да не съм ги включил, преинсталирах звуковите драйвери, но пак няма звук. С ХР съм. Помагайте, който каквото знае ще е от полза.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Колонките работят или поне лампичката свети и по това съдя, че работят.За звуковата карта не знам как и от къде да проверя дали работи или се сдухала тя.
Link to comment
Сподели другаде

Колонките работят или поне лампичката свети и по това съдя, че работят.За звуковата карта не знам как и от къде да проверя дали работи или се сдухала тя.

За колонките - пробвай ги некъде другаде дали бачкат, на друг комп, ТВ .....

Link to comment
Сподели другаде

Ако имаш walkman, discman или някакъв цифров портативен плеър, можеш да пробваш колонките на него. Звуковата можеш да я тестваш с други колонки (ако имаш) или слушалки някакви. Тестов панел можеш да намериш и в модула на DirectX - Start -> Run, пишеш dxdiag (Enter) -> в страница Sound има бутон Test DirectSound.

Провери и дали са свързани колонките отзад, някой може да си е играл на разкачане на колонки.

Link to comment
Сподели другаде

Night Raven пробвах това, което си предложил, но не чувам нищо.Възможно ли е да се е омазало нещо, защото днеска си играх малко с VMWare, доста пъти дадох рестарт и т.н.
Link to comment
Сподели другаде

Оправих го момчета, благодаря за помоща.Долу от иконката в трея, която е Sound effect има една опция PC speaker, която не беше отметната и понеже не беше изкарана отпред съм я пропуснал.А кой е барал и защо ще се уточнява предварително. :crosseyes:
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 years later...
Имам следния проблем. Преди малко си свалих видеокартата да и почистя вентилатора, че много бучеше, но когато отново я сложих се оказа че нямам чвук. Пробвах да изтрия и запиша драйверите на ново, но пак не тръгна. Моля ако може някой да ми помогне, че много се изнервих !! С Windows XP съм.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Това ми е ясно, само че System restore функцията съм я изключил и тоя вариант отпада като възможност.

 

Може да я включиш от моят компютър даваш properties и даваш system restore и даваш включи

Link to comment
Сподели другаде

Имам следния проблем. Когато стартирам компютъра, звукът който се чува при зареждане на ОС, би трябвало да се чува със зареждането на десктопа доколкото знам. Но напоследък забелязвам, че ми го изкарва сигурно 6,7 секунди преди това (да се появи десктопа). Това става когато ми изписва вече надписът Welcome, чува се мелодийката и 6,7 секунди след това ми се появява и десктопа. С Windows XP съм, ако някой защо става така, моля да помогне.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...