Jump to content

NOD32 отчита несъществуващи троянци, странно


Препоръчан пост

oleg, без да искам да съм груб искам да ти кажа, че съм от хората, които гледат да аргументират мненията си. Даването на линк към сайт с някаква статистика или статия, възхваляваща качествата на дадена програма определено не е аргумент според моите разбирания, защото мога да ти потърся или собственоръчно да напиша сайт, който да възхвалява световно доказана калпава програма. Че то и за Discovery си се знае, че е изкривено през американската призма, та какво остава за някакви софтуерни продукти :)

 

Също така не обичам и много хората, които захапват за едно нещо и не виждат нищо друго, освен това нещо. Не казвам че си от тях, но просто искам да те помоля да приемаш и мнението на другите потребители, за да се получава нормална дискусия тук - нещо, на което ще държа докрай. В крайна сметка сме тук, за да споделим вижданията си (което за даден въпрос може да стане в един пост) и да оставим другите потребители да решат, вместо на всяко мнение да предлагаме нашето си :)

 

Надявам се да ми се разбрал и да продължим да комуникираме нормално във форума :)

 

Относно въпроса на dyulgeroff - какво разбираш под "... ги пуска" - не иска да ги изтрие, появяват се пак, не ги засича коректно или дава фалшиви тревоги. Sir William много хубаво обясни в предишното си мнение, че няма програма, която да не "изпуска" от време на време, така че всичко е въпрос на баланс. Също така ще е хубаво да кажеш какво би искал от една алтернативна антивирусна или казано по друг начин - с какво те е запленила NOD32 в началото и си започнал да я използваш. По този начин ще се опитам да ти предложим една добра алтернатива.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 37
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Също така не обичам и много хората, които захапват за едно нещо и не виждат нищо друго, освен това нещо. Не казвам че си от тях, но просто искам да те помоля да приемаш и мнението на другите потребители, за да се получава нормална дискусия тук - нещо, на което ще държа докрай. В крайна сметка сме тук, за да споделим вижданията си (което за даден въпрос може да стане в един пост) и да оставим другите потребители да решат, вместо на всяко мнение да предлагаме нашето си :)

 

напълно съм съгласен !

 

 

 

но в линковете има изчерпателни аргументи , описани са методите на тестване и може всеки да си ги провери ! и мисля че човека не ги е виждал

Link to comment
Сподели другаде

Ами проблемът е следния /подчертавам не за първи път/ - в момента на вмъкването засича гадинките /вчера 3 или 4 една след друга/, излиза екран, изписва че са преместени в карантинното отделение, дава опции само за затваряне на прозореца. Затварям с надежда че са неутрализирани, но гадинките си се инсталират и тръгват. :)

 

"пуска" - пуска ги да влязат и да вилнеят на свобода :)

Link to comment
Сподели другаде

Резидентния скенер на NOD32 не е от най-добрите. Препоръчвам ти да пуснеш ръчно сканиране на компютъра. Освен това ще е добре да позатегнеш строгостта на сканиране.

 

P.S.: ще те помоля, когато си пропуснал да споменеш нещо, да не пускаш нов коментар веднага след предния, а да използваш бутона за редакция.

Link to comment
Сподели другаде

За намирането и отстраняването се справям без НОД-а. Мисълта ми беше друга, няма значение.

В други форуми скоро направения коментар го добавя към предния. Не знаех, че тук не е така, а и не знаех че е глобален проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Около година и половина съм с НОД32, но след вчера вече ми писна и търся алтернатива! За пореден път засича гадините, но ги пуска! Не намирам отговор защо? Ще я сменям но се чудя с какво.

 

Пробвай Avast! Мисля, че Home версията (безплатна) ще ти свърши работа. Може да опиташ също многото съвети за сигурност във форума, касаещи настройката на операционната система, защита от троянци, шпионски, рекламни и прочее вредители. Аз имам Avast Home + а-squared + spybot S&D на лаптопа. Използвам съветите, ревютата и какво ли още не от многоуважаемите съфорумци. Профилактиката с този миниатюрен "арсенал" засега ми върши работа. На този лаптоп не съм преинсталирал Windows XP от около 18 месеца. Жалко, че съм му хакнал AutoPatcher и скоро ще затрия всичко. И пак отначало.:)

Link to comment
Сподели другаде

В други форуми скоро направения коментар го добавя към предния. Не знаех, че тук не е така, а и не знаех че е глобален проблем.

Бях го изключил преди време и забравих да го пусна. Вече работи - благодаря за забележката :)

Link to comment
Сподели другаде

Днес сложих Avira Premium Security Suite и набирам впечатления. Първоначално ми се стори, че бави малко нета, но може и да греша. А Spybot-а и мен ми върши много добра работа.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...