Jump to content

NOD32 отчита несъществуващи троянци, странно


Препоръчан пост

  • Отговори 37
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Aко още не ти го отваря, ето какво пише в страницата:

 

Программа: NOD32 for Domino 2.x, NOD32 for DOS 1.x, NOD32 for FreeBSD 1.x, NOD32 for Linux 1.x, NOD32 for MS Exchange Server 0.x, NOD32 for NetBSD 1.x, NOD32 for Novell Netware Server 1.x, NOD32 for OpenBSD 1.x, NOD32 for Windows 95/98/ME 2.x, NOD32 for Windows NT/2000/XP/2003 2.x,

 

Опасность: Критическая

 

Наличие эксплоита: Нет

 

Описание: Обнаруженные уязвимости позволяют злонамеренному пользователю осуществить нападение отказа в обслуживании или скомпрометировать уязвимую систему.

 

1. Целочисленное переполнение при обработке DOC файлов позволяет переполнить динамический буфер через специально обработанный DOC файл и выполнить произвольный на целевой системе.

 

2. Ошибка деления на нуль при обработке CHM файлов позволяет вызвать отказ в обслуживании через специально обработанный CHM файл.

 

Уязвимость была обнаружена 24 августа и устранена 8 сентября через механизм автообновления без соответствующего уведомления.

 

URL производителя: eset.com

 

Решение: Установите NOD32 1.1743 или более высокую версию.

Link to comment
Сподели другаде

Добавям: Kaква е тази програма, която трие системни файлове и после се налага преинсталация на операционната система, в случая Windows XP?

 

Не искам да ангажирам никого с мненията си за качествата на NOD32. Ако съм обидил някого, моля да ме извини.

Първо ЧНГ на всички!

Ако някой ми беше казал, че антивирусна причинява такива проблеми щях да го обвиня, че говори глупости, но го видях с очите си. Случая е следния: мой познат си купува нов компютър инсталирам му Win и след 2-3 дни идват да му пуснат интернет. Вечерта след като са идвали от провайдера, той ми се обади и казва че компа не работи. Отидох и видях че положението е неспасяемо - не може да зареди дори в Safe Mode - викам пуснали са ти нета ама нямаш антивирусна и си хванал някоя гад. Той казва - ми тия момчета от интернета ми инсталираха някаква антивирусна. Реших че са сложили някоя безплатна такава и не са я, та за това е станало така . Направих една бърза преинсталация на чисто и си тръгнах, но не можах да пусна нета че той не си помнел паролата, а и антивирусна нямах по ръка, та му викам: Като дойдат утре да ти пуснат нета ме викни да дръпнеме някоя АВ и да я инсталирам. На другия ден пак ми се обажда и ми казва да ида при него че дошли да му пуснат нета. Когато влязох тъкмо му инсталираха NOD32, компютъра поиска рестарт и до там. Повече не посиска да се стартира. Отбелязвам че става въпрос за абсолютно чиста инсталация на WinXP SP2 и празен харддиск, и NOD32 е първата програма която се инсталира. Не зная каква версия са използвали момчетата от ISP-то, но и те бяха доста учудени и споделиха че това нещо се е случвало и на друго място, но чак сега разбират кой е бил причинителя. Преинсталирах отново OС и този път сложих Kaspersky. Първоначално решихме че проблема е в инсталационният диск, най-вероятно заразен с нещо, но го сканирахме и с Kaspersky, a после я махнах и сложих МcAfee, но и той не откри нищо на диска. Може и да е някаква много странна несъвместимост с чипсета или кой знае какво, но факт е че два пъти съсипва нова инсталация на Windows. Eдно от момчетат дори каза, че от същия този диск е си е инсталирал NOD32 на домашния комп и няма никакви грижи. Аз също съм пробвал 2-3 версии на моя компютър и не са ми правили проблем, но и не пази добре. Пуска вируса и после пищи че не може да го премахне. :unsure:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

На прехвалени ягоди с голяма кошница не се ходи

 

аз лично не съм доволен от нод. нееднократно в различни версии, които са максимално строго настроени и максимално обновени и до най-новата вер за момента и най-новите дефиниции, при доказано наличие на вирус, и доказани симптоми с най-пълното възможно сканиране нод е казвал че няма нищо а програми като АВГ, макафии, тренд микро, ф-прот и най-вече голямата ми любов ф-секюри пищят на поразия.

 

както и пак максимално обновени версии и дефиниции различните версии, ми се случвало да каже съмнителен файл, вероятно заразен с непознат вирус а останалите пискат и идентифицират вируса и весията му ясно, конкретно и точно.

 

за мен нод 32 е рожба на комерсала и рекламата, куха лъскава опаковка напомпана с реклама до пръсване.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
На прехвалени ягоди с голяма кошница не се ходи

 

аз лично не съм доволен от нод. нееднократно в различни версии, които са максимално строго настроени и максимално обновени и до най-новата вер за момента и най-новите дефиниции, при доказано наличие на вирус, и доказани симптоми с най-пълното възможно сканиране нод е казвал че няма нищо а програми като АВГ, макафии, тренд микро, ф-прот и най-вече голямата ми любов ф-секюри пищят на поразия.

 

както и пак максимално обновени версии и дефиниции различните версии, ми се случвало да каже съмнителен файл, вероятно заразен с непознат вирус а останалите пискат и идентифицират вируса и весията му ясно, конкретно и точно.

 

за мен нод 32 е рожба на комерсала и рекламата, куха лъскава опаковка напомпана с реклама до пръсване.

 

абсолютно вярно ! бих добавил и че феновете и са фанатизирани, след като дори при съсипване на системата смеят да говорят за високо качество,

може би на съсипването :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

бих добавил и че феновете и са фанатизирани, след като дори при съсипване на системата смеят да говорят за високо качество,

Фанатизираността е харакретна за България предимно и се отнася не само за NOD32. Kaspersky има не по-малко фанатизирани фенове на своя страна. Същото важи и за други продукти като Firefox, Linux и др. Просто в България съществува явление на фанатизъм.

Дори и да оставим дефинициите и засичането на гадинки, малко е интересно да сравняваш стабилна програма като NOD32 с бъгливостта на Kaspersky. Аз не бих си сложил Kaspersky точно заради бъговете, които са му наблъскани вътре. Обичам една програма да се деинсталира както трябва, а не да трябва да си свалям отделна чистачка от официалния сайт. Що за смехория е това? Не ми беше приятно и да чистя информацията в алтернативните потоци, която Kaspersky така спокойно си остави.

Link to comment
Сподели другаде

Фанатизираността е характерна за България - тук си прав частично

 

тя е характерна за хора които не мислят ! и искат сичко на готово.

 

като го махаш касперски по подразбиране изтрива това за което говориш, и се поинтересувай колко антивируса имат сертификат за съвместимост с Windows,

стабилния ти фаворит ВЪОБЩЕ не сканира алтернативните потоци, щото видите ли нямало нужда, пък и нали бързаме :giggle: , преди 2год. и adware и spyware също не сканираха пак щото нямало нужда :giggle: да не говорим че за "спецовете" от нодбг по едно време и firewall им беше излишен :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Фанатизираността е характерна за България - тук си прав частично

 

тя е характерна за хора които не мислят ! и искат сичко на готово.

По-скоро е характерна за психически нестабилни личности, без грам собствено мислене.

 

като го махаш касперски по подразбиране изтрива това за което говориш,

Ами не помня точно коя версия пробвах, но тя определено не си изтри нищо. :) Ако в новите версии са го оправили, браво на тях.

 

и се поинтересувай колко антивируса имат сертификат за съвместимост с Windows,

Какво значение има това? То и малко драйвери имат WHQL сертификат, но това не прави другите по-некачествени. Аз на глупави сертификати не вярвам. Ако вярвах, то и само аудио техника с THX щях да си купувам.

 

стабилния ти фаворит ВЪОБЩЕ не сканира алтернативните потоци, щото видите ли нямало нужда, пък и нали бързаме

Тук говориш глупости.

 

да не говорим че за "спецовете" от нодбг по едно време и firewall им беше излишен :giggle:

Тук критикуваш NOD32, че е самостоятелен антивирус, без вградена стена, която да го превърне в пакет за "интернет сигурност" или се бъркам?

Link to comment
Сподели другаде

дълбокоуважаеми Night , скъпи Raven

 

незнам какъв език ползваш но на български в следното изречение " да не говорим че за "спецовете" от нодбг по едно време и firewall им беше излишен " никъде няма критика към NOD32

 

и ако някой вижда такава то със сигурност само NOD32 му е в главата! може би продажбите нещо закъсват :giggle: пък и естествено само в ква тема пишем :giggle: !

 

 

P.S.

повече няма да ти отговарям , с пожелания да четеш повече!

Link to comment
Сподели другаде

дълбокоуважаеми Night , скъпи Raven

За втори път го правиш това. Считам го за проява на неуважение и затова ще те помоля занапред да проявяваш повече такова, независимо към кой член на форума се обръщаш.

 

незнам какъв език ползваш но на български в следното изречение " да не говорим че за "спецовете" от нодбг по едно време и firewall им беше излишен " никъде няма критика към NOD32

Затова и споменах "или се бъркам?" Чети по-добре занапред.

 

и ако някой вижда такава то със сигурност само NOD32 му е в главата!

Не ми е само NOD в главата, не се опитвай да провокираш излишно.

 

P.S.

повече няма да ти отговарям

Това май ще е добре и за целия форум.

Link to comment
Сподели другаде

Ще напиша още нещо по въпроса.

Преди време, като отворих тази тема, наистина бях бесен и ми идваше да затрия НОД завинаги от компа и спомените си. Но сега мисля, че не съм бил прав...

 

За съжаление подобни проблеми има не само при НОД32, но и при почти всички антивирусни програми. Изпускат. Дали заради неточни дефиниции за ъпдейт (което беше при мен) или по друга причина, няма значение. Най-добра АВ програма според мен няма. Въпросът е вечен. :)

 

Ако някой има проблеми не само с НОД32, но и с други подобни приложения, ще се радвам да ги сподели. Аз засега дебна Dr.Web за сериозна издънка. Няма да се поколебая независимо от това, че имам съвсем официален лиценз за Dr.Web да споделя веднага евентуален проблем със съфорумците. :)

Link to comment
Сподели другаде

Около година и половина съм с НОД32, но след вчера вече ми писна и търся алтернатива! За пореден път засича гадините, но ги пуска! Не намирам отговор защо? Ще я сменям но се чудя с какво.
Link to comment
Сподели другаде

Около година и половина съм с НОД32, но след вчера вече ми писна и търся алтернатива! За пореден път засича гадините, но ги пуска! Не намирам отговор защо? Ще я сменям но се чудя с какво.

 

http://www.anti-malware.ru/index.phtml?par...surid=kav_speed

 

http://www.virus.gr/english/fullxml/defaul...d=85&mnu=85

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...