Jump to content

NOD32 отчита несъществуващи троянци, странно


Препоръчан пост

Ето един интересен момент с NOD32 днес.

 

1. Преди малко на един компютър, нова инсталация с работеща ъпдейтната легална антивирусна програма NOD32 2.70.23 (ъпдейт 1944 oт днес, 29.11.2006 г.) пробвах да изтегля по няколко начина: с download manager, през IE и Mozilla "Windows XP Service Pack 2 Support Tools". Oт оригинален мирър на Microsoft.

 

2. Имам на диск "Microsoft .NET Framework 2.0".

 

При изтегления файл "Windows XP Service Pack 2 Support Tools" и при "Microsoft .NET Framework 2.0" отчита един и същ троянец Win32/TrojanDropper.Agent.NDN trojan.

 

Вчера нямаше никакви индикации с диска, на който имам .NET Framework 2.0.

Странно...

 

Добавям:

Явно е сериозен проблем, може би не е виновен NOD32. Ще пиша по-късно за резултата.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 37
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

След ъпдейт от 29.12.2006 г. с номер 1946, вече няма проблем с NOD 32. Teглят се нормално всички програми и няма троянци!

 

Ето обаче част от запазения лог на програмата за "инфекциите", намерени от дефинициите от ъпдейт 1944 (29.11.2006):

 

"Windows XP Service Pack 2 Support Tools" (изтеглен от Microsoft)

29.12.2006 16:39:45

AMON, file: C:\Downloads\WindowsXP-KB838079-SupportTools-ENU.exe Win32/TrojanDropper.Agent.NDN trojan (quarantined - deleted)

 

"Microsoft .NET Framework 2.0" (CD с инсталационни файлове)

29.12.2006 16:13:10 AMON file E:\Microsoft .NET Framework 2.0 Final.exe Win32/TrojanDropper.Agent.NDN trojan

 

Снимки:

http://www.picvalley.net/u/68/67875_850.PNG

 

http://www.picvalley.net/u/68/67876_856.PNG

 

Радвам се, че се оправи положението. Но този проблем с NOD32 ми причини доста главоболия и инсталиране на разни файлове...

Link to comment
Сподели другаде

Странно наистина. На мен ми се е случвало да ми засича троянци (2 бр.) в напълно легална програма 1`st Page Editor на EVRSOFT, но в старата версия.
Link to comment
Сподели другаде

Да, но в случая е доста по-неприятно, не беше само с горепосочените програми.

Нода ми изтри сервизния CAB екстрактор за Windows. Оправих нещата, но съм доста озадачен...

Link to comment
Сподели другаде

В последно време и на мен също не ми харесва NOD32!

Ще дам пример с един вирус: Stration (над 40 варианта има това чудо).

Подминава заразените файлове като малка гара!

При сканиране с Касперски или AVG, програмите пищят, обаче NOD-a мълчи като партизанин.

Казвам му точно кой файл да сканира, понеже го знам че е заразен, обаче NOD-a си знае своето - не и не!

Явно последния месец служителите на фирмата са го ударили предпразнично!

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък чувам и виждам все по - хубави неща за AntiVir

Avira AntiVir PersonalEdition Classic reliably protects your private computer against dangerous viruses, worms, Trojans and costly dialers.

И то във free версията. Ще взема да пробвам ...

Link to comment
Сподели другаде

Е вие направо ме разочаровахте. Тъкмо се канех да минавам на NOD32 и убихте всичко детско в мен. То накрая ще си плесна един Кошмарски пък нека да е тежък. :crosseyes1:
Link to comment
Сподели другаде

Хм, засега ще остана на NOD, но ако ме разочарова, усещам как ще карам без антивирусна. Касперски и други тежки пакети не ми се слагат, а останалите май не си заслужават толкова.
Link to comment
Сподели другаде

Хм, засега ще остана на NOD, но ако ме разочарова, усещам как ще карам без антивирусна. Касперски и други тежки пакети не ми се слагат, а останалите май не си заслужават толкова.

Аз отдавна я задрасках NOD32 от списъка ми с използваните програми. Не знам на какво се дължи голямото и разпространение и слуховете че била добра, но доста хора я ползват и имат проблеми, даже съм виждал как съсипва прясно инсталиран Windows и се налага преинсталация. :assassin: Минах на Avira Antivir PE колкото да да не съм хич бе АВ и вече няколко месеца нямам проблем нито с гадинки, нито със самата програма. Всъщност същтото мога да кажа и за Active Virus Shield, ама тя понякога си губи регистрационните ключове и пищи че не е регистирана, въпреки че е безплатна. :blink:

Редактиран от Lyudmil
Link to comment
Сподели другаде

Аз отдавна я задрасках NOD32 от списъка ми с използваните програми. Не знам на какво се дължи голямото и разпространение и слуховете че била добра, но доста хора я ползват и имат проблеми, даже съм виждал как съсипва прясно инсталиран Windows и се налага преинсталация. :assassin: Минах на Avira Antivir PE колкото да да не съм хич бе АВ и вече няколко месеца нямам проблем нито с гадинки, нито със самата програма. Всъщност същтото мога да кажа и за Active Virus Shield, ама тя понякога си губи регистрационните ключове и пищи че не е регистирана, въпреки че е безплатна. :blink:

Всъщност аз се шегугвах до известна степен. Това за прясно инсталирания Windowс не мога да го отрека, но някак ми е трудно да го повярвам, след като съм виждал програмата на много системи и всичките работят без прболеми. Аз самият я ползвам вече над 2 години и единственото ми оплакване беше бъга интерфейса с някои драйвери на nVidia.

Link to comment
Сподели другаде

Искам да доуточня вчерашния проблем. Ето системата:

1. Настолен компютър.

2. Нова пълна инсталация на лицензиран Windows XP SP2

3. Инсталирана лицензирана антивирусна програма NOD32, работила без проблеми ден-два от новата инсталация на Windows XP дo вчера.

4. Напълно ъпдейтната система Windows XP, както и драйвери за хардуера.

 

След като пуснаха злощастния ъпдейт с номер 1944, имаше доста проблеми, както посочих по-горе. Несъществуващи троянци. После NOD32 се оправи, след като същия ден излезе ъпдейт 1946 (благодаря много на Night_Raven за уточнението). Но днес положението стана доста лошо, понеже покрай изтриването от NOD32 на разни файлове Windows вече не се държеше стабилно. От време на време ми искаше инсталационния диск за SP2, забиваше често.

 

Дал съм снимки на ситуацията с "несъществуващите" троянци. Пазя логовете и още снимки.

 

Днес преинсталирах Windows XP SP2 напълно, инсталирах антивируса СLAMWIN и още няколко безплатни програми за сигурност.

 

И при мен имаше повече от две години работещ NOD32, като не съм имал сериозен проблем на друга система. Не е лоша програмата, но след вчерашния проблем с нея се въздържам категорично от по-нататъшна употреба на NOD32. Доста скъпичко ми идва и вече не вярвам в качествата на тази прехвалена и скъпоплатена антивирусна програма.

 

В България годишния абонамент за NOD32 е около 75 лв. (Цена за едногодишен лиценз: 39$, без ДДС, nod32.bg). Толкова е и годишния абонамент за Касперски Antivirus Personal. Смятам да употребя за друго тези пари. :)

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е програмата да се е издънила, но реагираха сравнително бързо с поправката. Засега ще остана на NOD32, защото смятам да й дам втори шанс (макар, че при мен не успя да направи поразии). Ако при първата грешка махах програми, нямаше да ползвам компютър въобще. :D

За прехвалеността - нека уточня, че такова е положението май само в България. А и Kaspersky също е прехвалена. Лично мнение.

Link to comment
Сподели другаде

Може би съм доста ядосан от вчера за поразиите, затова реагирам толкова остро.

Но при мен наистина за пръв път програма ми прави толкова сериозни проблеми.

Съжалявам, но не е за пръв път да имам несполуки с разни програми. По-често използваните приложения като антивирусите страдат доста, защото са все на топа на устата.

 

Считам мнението на Night_Raven за доста разумно за това, че не бива да се махат разни програми при първа грешка.

 

Но аз също държа на моето мнение, все пак. Не съм споделил всичко, което ми се е случвало с NOD32 преди и какви проблеми съм имал. Не е за пръв път да се издънва при мен, като последното наистина преля чашата.

 

Добавям: Kaква е тази програма, която трие системни файлове и после се налага преинсталация на операционната система, в случая Windows XP?

 

Не искам да ангажирам никого с мненията си за качествата на NOD32. Ако съм обидил някого, моля да ме извини.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...