Jump to content

Как се премахват стрии?


Vankata

Препоръчан пост

Здравейте на всички.

Преди около година, година и половина ми се появиха стрии на гърба, от резкият растеж. По-точно казано, за година, година и половина пораснах с 20-25 санта и кожата на гърба ми се нацепи (стрий), но не сялата. Започна се от кръста и сега леко продължава на горе, но аз вече запознах да го мажа с мас, казаха ми, че това може би щe попречи да се появят още.

Въпросът ми е има ли начин тези стрий, които ми са се получили да се премахнат или да се направят по незабелижими?

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление няма начин за пълното им премахване.Дори оперативна намеса не помага.Но с течение на времето те почти напълно избледняват и стават незабележими.

Чувала съм че ако се ползва бебешко олио/козметично, Джонсън например/, това увеличава еластичността на кожата и предотвратява появата на нови стрии.И повечко масаж с него.Богато е на витамини и съставки, които подхранват.Опитай...

 

Весела Коледа http://www.postsmile.com/img/winter/112.gif

Link to comment
Сподели другаде

И aз така си мислих ,че няма начин да се махнат.

Дано след време да не се виждат толкова.

А това за еластичноста на кожата и аз чух нещо такова, и затова използвам мас, която прави кожата по еластична и предотвратява появата на нови стрий. Но щe пробвам и това което ти препоръча.

 

Чувала съм че ако се ползва бебешко олио/козметично, Джонсън например/, това увеличава еластичността на кожата и предотвратява появата на нови стрии.И повечко масаж с него.Богато е на витамини и съставки, които подхранват

 

Мерси много и весели празници.

Link to comment
Сподели другаде

Имам подобен проблем, Ванка. Има един много интересен метод, който поради специфичността на мястото имаше ефект при мен. А именно, при къпане често сменяй топла и студена вода. Масажите с мазно (няма значение дали е бебешко мляко) също вършат работа. Пий Геритамин, това е комплекс от витамини за кожа, коса и нокти. Процеса е бавен, мнооооого бавен. При мен вече почти не си личат, но примерно на леля ми вече въобще не се виждат (имаме 15 години разлика). Най-сигурно е чакането. Друго не помага толкова.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

Едно време (като тинейджър) се занимавах със силови спортове и докато се усетя навсякъде където е имало растеж имаше стрии.

Най-лошо се виждат през лятото-когато кожата хване загар.

Иначе в поста преди моя е даден правилния съвет-витамини А и Е. Това е и единственото условие да не се образуват.

Виждал съм хора почти без стрии вследствие екстремно увеличаване на обема- те редовно си пиеха витамин А.

Всички останали приказки за премахването им според мен са рекламни трикове...и не само.

Не знам дали препарати заличаващи хирургически интервенции и изгаряния няма да свършат работа.Има един български- мирише на...(по-добре да не казвам), май "Мадански крем" беше или пък "Родопско чудо"-нещо от сорта.Има го по аптеките.

Само опитът може да покаже,но при всички случаи е нужно мноого време.

А бе кво ти пука! :egyptian:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...