Jump to content

Компютъра ми се изключва сам


Препоръчан пост

Дай снимка и от HWMontor за всеки случай? Имаш ли възможност да отвориш кутията, за да погледнеш какво е захранването и да прегледаш дънната платка за подути кондезатори?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мда кутията я отварях, почиствах като си мислех, че е от това, но след почистването пак се изключи, вентилаторите се въртят не е и от тях, ще погледна това което каза, но довечера понеже в момента нямам време, тогава ще кача и снимките. А между другото вчера нямах никакъв проблем днес също ще го оставя цял ден включен да видя вечерта ще работи ли, нямам представа на кактво се дължи, но бих искал да разбера.

Едит: ето снимката от другата програма, а за отварянето довечера ще пиша.

http://store.picbg.net/pubpic/9D/CC/a3e8a7e50eeb9dcc.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се, че пиша толкова късно но нямах свободно време по-рано.. Цяла седмица компютъра нямаше проблеми, но днес след като се прибрах го включих и след около 30тина минути се изключи и това се повтори. не мога да разбера какъв е проблема. Отворих кутията погледнах за подутини по платката няма или поне аз не открих, захранването ми е Delux Sunny Model: ATX-350W P4.. Помогнете ми моля, немога да разбера какъв му е проблема, като цяла седмица нищо не правеше, а днес в рамките на час се изключи 2 пъти..

Извинявам се за 2те мнения който са едно след друго, но не ми даваше да едитна старото.

Едит: Значи установих, че перката на загранването ми не се върти, пъхам нещо през утворчетата да я завъртя ръчно започва и явно после спира или си нямам напредстава, но явно през седмицата не е правила проблем и затова не се е изключвал. Моля да ми кажете сега може ли да е от това проблема и ако е така какво трябва да направя.. Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Захранването ти е нискокачествено и по всяка вероятност там се крие проблемът. Ако имаш възможност, намери отнякъде захранващ блок от познат и тествай дали ще има проблеми. Ако нямаш такава възможност, можеш да рискуваш и да купиш ново такъв. Всъщност не би било лоша идея така или иначе, стига да купиш кадърно захранване.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Добрееее да видим сега и моя проблем. Много ще съм благодарен, ако някой ми помогне. Лаптоп тошиба l300 двуядрен интел пентиум мисля на 2 гхц рам 2гб започна да се изключва като загрее процесора на 95 градусаотварях няколко пъти смянах пасти почиствах. Вентилатора работи на ниски високи обороти всичко. Проверявал съм процесите, махнал съм ненужните. Преинсталирах го с уйндолс 7 е беше 64-битов, помислих че съм направил грешка и реших 32-ка да му сложа въпреки че едва ли това е проблема. Зарядното си е оригиналното. Започва да тормози процесора с мозили и всякакви интернет истории. Скача на 90 процента процесора за щяло и нещяло. Дори ако си в сайт и температурата е около 84-85 градуса, като мръднеш мишката и скача на 90-93 и на 95 се изключва. Какво ли не пробвах имаше една програма 30 дневен безплатен периодкоято регулираше мегахерците. Намаляш ги правиш тест дали е стабилна системата и я включваш (забравих и името) с нея всичко беше наред. Нооо тръгнах да го преинсталвам сега и по време на инсталацията се изключи и сега ми пише, че уйндолс е изключен неправомерно и ще продължи след рестарт. Правя рестарт и пише същото нещо. Започвам наново с боот от сд-то и всичко както трябва уж отначало, ама пак изписва същото нещо. Сега нямам уйндолс компа продължава да се изключва и нямам представа какво трябва да направя. Пиша от телефон и съжалявам ако не давам достатъчна информация.
Link to comment
Сподели другаде

Проблема ти е хардуерен, провери си охлаждането на процесора. Не е нормално имаш 85*С температура на процесора в покой.

Провери дали не са запушени отворите за извеждане на топлия въздух, използвай качествена термопаста и не прекалявай с количеството - за нормална работа е необходим много тънък слой паста, като фолио.

Link to comment
Сподели другаде

Проблема ти е хардуерен, провери си охлаждането на процесора. Не е нормално имаш 85*С температура на процесора в покой.

Провери дали не са запушени отворите за извеждане на топлия въздух, използвай качествена термопаста и не прекалявай с количеството - за нормална работа е необходим много тънък слой паста, като фолио.

благодаря, но взех сребърна термо паста ( отлична е ) сложил съм я тънко (както трябва) охлаждането до самия процесор е простичко и се проследява лесно. Не виждам никакъв проблем. Простооо чуду. Давах го в сервиз от там ми казаха че за да сменят пастата било опасно щото трябвало да се откачи дъното и ги е страх да не го повредили. Ти мойш ли си представиш. За тва си я смених два пъти ама тц , остана си проблема.
Link to comment
Сподели другаде

Това ли е въпросният лаптоп? Ако е в гаранция, профилактиката би трябвало да е безплатна. В противен случай ще трябва да търсиш друг сервиз.
Link to comment
Сподели другаде

Това ли е въпросният лаптоп? Ако е в гаранция, профилактиката би трябвало да е безплатна. В противен случай ще трябва да търсиш друг сервиз.

да да това е. Но за съжаление няма гаранция вече. Сега ще го отворя пак и хубаво ще разгледам някъде има ли нещо нередно. Поне с просто око. И пак ще я сменя тая паста.
Link to comment
Сподели другаде

  • 6 months later...

Моля да ми помогнете знам че темата е стара но,значи преди имах проблеми със видео картата имах спукани контезатори и ми ги смениха и след това започна да ми гасне компа занесох го на ремонт и ми смениха вентилатора и там маи че за захранването и сега сам си свалил WOW cataclizm и като поиграя незнам около 20 мин и ми изклучва компиутара и като го вклуча нямам проблеми до вечерта.И можеби по късмет негасне 1 ден и на след.пак ето данните от еверест

Свойства на датчика: Тип на датчика ITE IT8716F (ISA 290h) Сензор на графичния процесор Diode (NV-Diode) Дънна платка Biostar NF520-A2 / NF560-A2 Series Засечено отваряне на кутията Не Температури: Процесор 36 °C (97 °F) 1. CPU / 1. ядро 43 °C (109 °F) 1. CPU / 2. ядро 40 °C (104 °F) MCP 57 °C (135 °F) Диод на графичния процесор 60 °C (140 °F) Вентилатори: Процесор 3462 RPM Графичен процесор 31% Стойности на напрежението: Ядро на процесора 1.23 V +3.3 V 3.31 V +5 V 4.97 V +12 V [ TRIAL VERSION ] +5 V помощ 4.84 V VBAT батерия 3.17 V Чипсет 1.20 V HyperTransport 1.15 V DIMM 1.92 V Debug Info F 00C3 FFFF FFFF 0000 0000 Debug Info T 36 127 127 Debug Info V 4D 4B CF B9 B9 78 48 (3C)

Link to comment
Сподели другаде

Най-добре просто дай снимка от HWMonitor. Също така ще е нужно да изредиш останалите важни компоненти в системата - захранване, памет, процесор, видео карта, твърд диск. Не знам как очакваш да се диагностицира проблем, без да ги споменеш.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...