Jump to content

Статия: Справочник за кодеци


Night_Raven

Препоръчан пост

Щом като не можеш да се оправиш с кодеците, използвай плеър с вградени такива.

Между другото направи ми впечатление че след като смених декодерите УинАмп остана без картина на American.Gangster и други филми след като ги пусна през ампа и няма картина нито звук - някаква идея тва нормално ли е и имаш ли предложение как да се справя с с този проблем. Ще ми е интересно да споделиш с мен гледна точка.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 127
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Щом като не можеш да се оправиш с кодеците, използвай плеър с вградени такива.

 

Нищо не става, и с плеъра. Явно ще преинсталирам Windows-а. Отдавна не съм го правил, а компа е все по бавен. Поне ще се поизчисти и ще започна на ново.

Само искам да попитам, дали не може да се "оправи", така както някои програми, като сложиш инсталиращия диск в механиката, а тя си начете нужните неща? Разбираш ли ме? Без да деинсталирам, само го връщам в положение, все едно сега съм го инсталирал сега ( разбира се, всички програми, които съм инсталирал, да са си непокътнати). Правил съм много промени в регистрите, служби и т.н. от "Ръководсто за пълна оптимилизация" и др. Може там да е проблема. А като не, ще го преинсталирам събота, неделя и всичко започва от ново.

Link to comment
Сподели другаде

Е, кодеците не се включват в инсталационния диск на Windows. Няма как да го поставиш и кодеците да се оправят. Проблемите с тях не би трябвало да са от оптимизациите. А и щом The KMPlayer не отваря файловете, значи е възможно самите те да са скапани. Не че плеърът е перфектен, но щом не става по никакъв начин...
Link to comment
Сподели другаде

Е, кодеците не се включват в инсталационния диск на Windows. Няма как да го поставиш и кодеците да се оправят. Проблемите с тях не би трябвало да са от оптимизациите. А и щом The KMPlayer не отваря файловете, значи е възможно самите те да са скапани. Не че плеърът е перфектен, но щом не става по никакъв начин...

 

Нямах предвид кодеците. Може да са си наред, а самия компютър да не смогва. Казвам ти от известно време е много бавен. Нещо го натоварва и не мога да разбера какво. Преди се стартираше за минута, две, а сега 10 мин. не можеш да направиш нищо. Десктопа изглежда зареден, но като преместя мишката върху Таскбара, часовника все още зарежда. Нямам си представа. Затова си мислех, дали не става по начина, по който ти описах.

Link to comment
Сподели другаде

Неотварянето на видео файлове не би трябвало да има отношение със затлачения Windows.

 

Никога не съм казал, че не ги отваря. Само дето не върви, както трябва. Звукът е нормален, а видеото все едно на бавни обороти.

А най важното е, че преди това не е имало никакъв проблем и то без да сменям кодеци или подобно.

Link to comment
Сподели другаде

Нямах предвид кодеците. Може да са си наред, а самия компютър да не смогва. Казвам ти от известно време е много бавен. Нещо го натоварва и не мога да разбера какво. Преди се стартираше за минута, две, а сега 10 мин. не можеш да направиш нищо. Десктопа изглежда зареден, но като преместя мишката върху Таскбара, часовника все още зарежда. Нямам си представа. Затова си мислех, дали не става по начина, по който ти описах.

Пич според мен най лесно ше е да треснеш една инсталация на чисто и да пробваш кодеците които аз обсъждах с NightRaven - след като инсталирах тези кодеци за които говоря малко по горе а те са:

DivX 6.8 Create

Ac3 Filter-1.46

Direct Vob Sub

XviD-1.1.3

Quick time alternative

Един нов Windows проблемите ти ше Заминат в небитието. Аз благодарение на една страхотна програмка [Total Uninstall] се оттървах от всичките кодек пакети без инсталация. Нямам нито един филм който да не ми е тръгнал за сега. без преинсталация. Но в твоя случай явно всичко е тотално избозено и не си изчистил като храта регистрти и всичко останало и проблемите ти идват един след дргуг. И всичко ми работи. А за плеъра - МПК или да го кажа с други думи Медиа Плеър Класик стига за да може да се гледат всички филми без никакви проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Е, ти не каза, че въобще се отварят. Иначе насичането може да от каша с кодеците или от калпав плеър.

 

Нещо, което се сетих сега е дали проблема не е в разделителната способност и затова да не може да върви, както трябва? На въпросния концерт разделителната способност е 1920/1080, а максималната на десктопа ми е 1240/1024. Какво мислиш?

 

П.П. Преинсталирах Уиндоуса с друг, също XP, ама все тая работа. Тогава забелязах за голямата разделителност на файла.

Link to comment
Сподели другаде

Нормално е при опит за гледане на видео файл с висока разделителна способност на по-слаб компютър да има забавяне. Особено ако се прилагат някакви филтри и обработки по него (яркост, контраст, цветност, премахване на шум, замъгляване, изостряне и др.).
Link to comment
Сподели другаде

Нормално е при опит за гледане на видео файл с висока разделителна способност на по-слаб компютър да има забавяне. Особено ако се прилагат някакви филтри и обработки по него (яркост, контраст, цветност, премахване на шум, замъгляване, изостряне и др.).

 

Има ли някаква възможност да намаля разделителната способност, като запазя формата на файла - mkv? Някаква програмка?

Link to comment
Сподели другаде

По принцип е възможно да се промени разделителната способност, но ще трябва да се прекодира целия файл. Един вариант е с VirtualDubMod, който може да отваря MKV файлове, стига да имаш нужните кодеци за видео и аудио форматите вътре. После ще можеш да запазиш отново в MKV или AVI например.

Не съм сигурен дали си струва. Компютърът ти трябва да може да се справи с декодиране на файла. Особено ако гледаш в режим fullscreen, защото тогава реално се от оригиналната му разделителна способност до тази на десктопа. А и плеърите имат опции да намалят или увеличат размера на екрана.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...