Jump to content

Статия: Справочник за кодеци


Night_Raven

Препоръчан пост

Поздрави на всички

 

От ден два се получи някакъв проблем с плейването на филми , и засега не мога да открия решение . Като прегледах огромната статия надявам се да изкочи някаво решение. Та проблема е следния :

Когато пусна някои филм с медиа пейер класик и изкарам картината на 32 " ЛЦД / клоне дисплай/ филмите на монитора вървят перфектно , но на телевизора на бързите сцени прави една ивица и насича филма . Понеже съм с Виста пускам Медиа плейер на Вистата , филмите вървят добре и на двата екрана / но картината е доста тясна / докато с медиа плейер класик е разпъвам на 16: 9 и по се ядва . Пробвах и с друг плейер KMPlayer пак същата работа . Единственото което ми направи впечатление е че преди когато пусна филм аерото изчезва и пуска Виста бейсик колор , докато сега аеро си остава , ако това има значение . Иначе за tv out ползвам HDMI кабел/ дъното ми е Аsus HDMI , X2 3800+ , 2 GB Ram / Ползвам K-lite Mega Codec Pack 3.3.0

Надявам се от дългото обяснение да е станало ясно :)

Мерси предвари

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 127
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Първо опитай да деинсталираш пакета, да почистиш регистратурата и да го инсталираш обратно, но без ffdshow. Ако не помогне, е възможно да е от драйверите на видео картата. Vista още не е безпроблемна за работа и има твърде много проблеми и бъгове за изчистване във всички направления.
Link to comment
Сподели другаде

Малко да допълня въпроса за махане на кодеци. Понякога използвам за по-лесно DirectShow Filter Manager, който ми помага доста за премахване на нежелани кодеци. Снощи премахнах успешно някакви остатъци от ffdshow и още маса ненужни кодеци с него на нова WindowsXP инсталация.

 

Но с програмата се борави внимателно!

Link to comment
Сподели другаде

Мерси много проблема се оправи

Махнах K-lite 3.3.0 / изчистих регистрито / и сложих K-lite Mega Codec Pack 1.64/ без ffdshow/

и медиа плейер класик отново при включване обръща на виста бейсик колор и филмите не сечат вече.

Още веднъж мерси за бързия отговор

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

[24.10.2007]

- редактирано описанието на настройките за AC3Filter, за да съответства на версия 1.46;

- добавени мини-ръководства за GSpot и DirectShow Filter Manager (отваря се в нов прозорец).

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Ще помоля за съвет. Значи понеже съм решил да инсталирам декодерите отделно се спрях на следните от тях:

DivX Create Bundle 6.8

Ac3 Filter-1.46

DivXAF

ffdshow

XviD-1.1.3

quick time alternative

Въпросителната дека изниква пред мен е какъв кодек да си инсталирам на машината за да не инсталирам PowerDVD или по точно дефинирано диря си декодер за ДВД, който да се съчетае с тези декодери и да може да работи с JetAudio и MPC. Мерси за идеите и отговорите.

П.с: Моля не давайте Идеи свързане с Инсталиране на цялостни пакети.

Link to comment
Сподели другаде

Media Player Classic просвирва DVD дискове на практика и без кодеци. Аз нямам инсталиран DVD плеър (за да е сложил той някакви кодеци), ползвам моя си пакет (който включва DivX 5.2, XviD 1.1.3 и AC3Filter) и MPC си ми отваря DVD диск без проблеми - File -> Open DVD.
Link to comment
Сподели другаде

Media Player Classic просвирва DVD дискове на практика и без кодеци. Аз нямам инсталиран DVD плеър (за да е сложил той някакви кодеци), ползвам моя си пакет (който включва DivX 5.2, XviD 1.1.3 и AC3Filter) и MPC си ми отваря DVD диск без проблеми - File -> Open DVD.

А HaaliSpliter трябва ли ми да си товаря машината с него или не?

Аз мисля да не го инсталирам - FFDShow няма проблеми с просвирването на масторка така че остават само quicktime форматите.

Дори мисля да премахна от кодеците divx от списъка. Direct Vob Sub няма да инсталирам щото не ми трябва на практика когато имам ffdshow и 2те програми само ше се карат вместо да си гледат работата като хората. Сега имам и едно друго питане - след като деинсталирам satsuki decoder pack и satsuki alltodvd и почистя регистъра след тва кво още да направя за да съм сигурен че няма остатъци от този декодер.

Ac3 Filter-1.46

DivXAF

ffdshow

XviD-1.1.3

quick time alternative

Aз мисля че с този комплект декодери няма да има нещо дето да не иска да върви като хората. Щом за Двд Казваш че не е нужно да има квато и да е програма. Предполагам че ше се съгласиш че при наличие на ffdshow DIVX за мен лично става излишен но ми е нужно да чуя и други мнения.

Link to comment
Сподели другаде

На практика ffdshow може да замени AC3Filter, DivX и XviD. За Haali не съм напълно сигурен, защото чак толкова не съм се занимавал с ffdshow. Той може да замени почти всички кодеци. Отделен е въпросът колк стабилно и надеждно ще работи. Лично аз не припарвам до ffdshow.
Link to comment
Сподели другаде

DivX 6.8 Create

Ac3 Filter-1.46

DivXAF

Direct Vob Sub

XviD-1.1.3

Quick time alternative

A с тази конфигурация според теб ше имам ли проблеми да гледам нормално всички филми и да не слагам други кодеци?

Също така ще ми стига ли за да мога да си режа разни неща от филмчетата дека съм си харесал и какво му е на FFDShow?

Link to comment
Сподели другаде

Това е напълно достатъчно за почти всички стандартни филми. Ще можеш и да си ги обработваш спокойно с VirtualDub.

ffdshow според мен е прекалено бъгав и нестабилен.

Link to comment
Сподели другаде

Кодеците на The KMPlayer са базирани на същата библиотека, която е основа на ffdshow. Просто при The KMPlayer имплементацията е по-добра. И все пак предпочитам оригиналните кодеци. :)
Link to comment
Сподели другаде

Имам проблем с кодеците. Без значение кой пакет инсталирам, ми изписва, че не намира (не може да прочете) драйвъра ffdshow.ax, затова трябва да преинсталирам драйвъра. Пробвах всякакви кодеци, работата все същата. Интересното е, че в твоя пакет - NR-CE 1.05 Plus няма ffdshow, а на мен ми излиза. Опитах се да премахна ffdshow.ax, но не става. Като отворя прозореца пак е там.

Друг проблем имам с формата MKV - разминават ми се звукът и картината. Звукът върви както трябва, а образът накъсва, все едно със закъснение. Инсталирах Matroska_Pack_Full_v1.1.2, но не се оправи. Пробвах с Combined-Community-Codec-Pack-2008-01-24, същата работа. Не разбирам къде може да е проблема. Преди съм нямъл нито единия, нито другия пакет, а MKV-то си вървеше без проблем.

Използвам JetAudio. При Windos Media Player 11 е същата хава. Не ми се иска плеяр специално за MKV-то. Как вървеше преди това с JetAudio?

post-485-1201454291_thumb.jpg

mvk.txt

Link to comment
Сподели другаде

Това е проблем на инсталацията на ffdshow или пакета, който е съдържал ffdshow. Това, че при деинсталация не е почистен ffdshow, не е вина на никой следващ инсталиран пакет, който и да е той.

Кой пакет си инсталирал, след чиято деинсталация е възникнал проблемът? Или си инсталирал ffdshow самостоятелно? Опитай да премахнеш ffdshow филтъра от прозореца, на който си дал снимка. Пусни и някоя добра чистачка на регистри.

 

P.S.: в прозореца имаш само 3 кодека (1 от които не работи). Нещо е ставало на компютъра ти. По принцип там трябва да има и други кодеци, които Windows си инсталира. Някой или нещо ти е разкарало доста видео кодеци.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...