Jump to content

Мисля че имам вирус, но не съм сигурен?


Препоръчан пост

Благодаря ти за отговора. Проверих за този червей. Ако заразата е махната - добре.

 

Но ако още съществува, трябва да направиш следното:

1. Трябва да забраниш функцията System Restore:

*Click Start>Settings>Control Panel и двоен клик на System.

*После System Properties, клик на Performance и клик на File System.

*Клик на Troubleshooting и отмяташ Disable System Restore и натискаш OK, след това Yes за рестарт на Windows.

2. Правиш пълно сканиране с avast! и изтриваш червея.

3. Връщаш System Restore в работещо състояние.

 

Ако и това не помогне, ще видим какво да правим. ;)

 

В добавка: Не забравяй, че може да имаш само една антивирусна програма с резидентен скенер в реално време. Може да инсталираш колкото си искаш антивируси, но само един трябва да е активен. :)

Link to comment
Сподели другаде

И аз имам проблем със вирос от типа win32/Agent ARK който е във C:/Windows/system32. Проблема е че Nod32 го открива но ми казва че не може,да бъде истрит.Моля някой ако знае как да го премахна да помогне. Аз съм със Windows XP SP2
Link to comment
Сподели другаде

И аз имам проблем със вирос от типа win32/Agent ARK който е във C:/Windows/system32. Проблема е че Nod32 го открива но ми казва че не може,да бъде истрит.Моля някой ако знае как да го премахна да помогне. Аз съм със Windows XP SP2

 

По отношение на Nod32 не мога да ти помогна много. Не я използвам. Но бих ти препоръчал да пробваш с някоя от изброените програми за махнеш този ARK:

Antivir Rootkit

AVG Antirootkit

AVZ

Bitdefender Antirootkit

F-Secure BlackLight

Gmer

McAfee Rootkit Detective

Sophos Anti-Rootkit

SysProt AntiRootkit

Trend Micro RootkitBuster

UnHackMe

Unhooker

 

Пишеш да в Google името на програмата и действаш.

Успех!

Link to comment
Сподели другаде

Това реалновремевия скенер или on-demand скенера? Шотче нещо?

Значи пускам NOD да сканира и той ми показва че,имам вирос от типа,Win32/Agent Ark на две места във C:/Windows\system32 и C:\Temp,и ми казва че неможе да бъде истрит,защотое във системната памет и ако го истрия ще скапе системата ,поне така го разбирам аз и не знам какво да правя.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Първо виж къде точно се намира вируса. Стартирай в режим Safe Mode, намери файла и пробвай да го изтриеш. Може да го потърсиш и в регистрите: Start>Run пишеш regedit, в отворения прозорец натискаш Crl+f, в полето пишеш името на файла и натискаш enter. Повтаряш процедурата с Crl+f докато изчистиш всичко. Използвай Spayware Terminator да сканираш докато си в Safe Mode, а преди да рестартираш в нормален режим задай на Аваст Антивирус да сканира системата при рестарт. И двете програми са безплатни, ако ги нямаш.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...