Прехвърляне към съдържание

Снимка

Night_Raven Codec Pack - официална тема

• Моля, влезте, за да отговорите
59 отговора по тази тема

#31 Breathing^You@Love

Breathing^You@Love

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 54 мнения

Публикувано: 04 July 2009 - 14:49

Поздравления,много добър кодек пакет.
Върви си на Виста СП2 БГ всички ъпдейти без проблем.
И тъй като съдържа неща на потребителско ниво(т.е. не е с хиляди кодеци и др. излишни глупости,ползващи се от мзуикалните компании вече,както и такива занимаващо се конкретно с проесионална обработка на медии видео и аудио) го преръчвам на нвовоинсталиран компютър,защото осигурява много добра поддръжка,лесна инсталация и инструкции на БГ ЕЗик.

#32 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 04 July 2009 - 15:11

Благодаря за потвърждението, че функционира на Windows Vista. Не че не съм го тествал на виртуална машина и не съм получавал мнение от други потребители, че все пак работи под Vista, но понеже е тестван доста повече под XP (защото нея ползвам аз), всяко потвърждение за Vista е добре дошло.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#33 Breathing^You@Love

Breathing^You@Love

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 54 мнения

Публикувано: 05 July 2009 - 10:03

Благодаря за потвърждението, че функционира на Windows Vista. Не че не съм го тествал на виртуална машина и не съм получавал мнение от други потребители, че все пак работи под Vista, но понеже е тестван доста повече под XP (защото нея ползвам аз), всяко потвърждение за Vista е добре дошло.

Да наълно е съвместим.
Краткото въведение във уорд формат работи коректно и при 2010 офиспкаета,така,че имаш офицялно потвръждение че работи под виста и инструкциите работят под 2010

#34 GAMENCHE

GAMENCHE

Mr.GAMENCHE

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 63 мнения
  • Живущ в:София-Павликени-Русе-Велико Търново и др.
  • Интереси:Софтуер и Хардуер-Telecomunication.

Публикувано: 27 July 2009 - 12:44

Мерси все пак ;)

#35 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 27 July 2009 - 12:55

Старая се пакетът да е максимално малък и да поддържа само най-важните формати и то основно за декодиране. Идеята е малък и стегнат пакет с най-важните нещица. Кодекът на TechSmith е добър, но той е полезен само при запис на работния плот с Camtasia, CamStudio и други подобни програми и възпроизвеждането на въпросните файлове след това. Това е доста слабо разпространено явление според мен и не оправдава включването на кодека в пакета. Ако става въпрос, аз мислех да не включвам някои от в момента включените кодеци.

#36 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 356 мнения
  • Живущ в:Варна

Публикувано: 03 December 2009 - 12:55

Здравей Night_Raven. Имам въпрос. Как мога /ако е възможно/ да настроя MPC-HC Video Decoder да не декодира H.264, за да използвам друг декодер?
-  Baby, do you think its possible that anyone else in the world is doing this very same thing at this very same moment?

-  I hope so, otherwise, what the hell are we trying to save?

#37 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 03 December 2009 - 15:17

Възможно е, но е малко по-сложно, отколкото ми се иска.

Вариант №1: отваряш файл с H.264 видео поток и субтитри, за да ти се зареди VSFilter. Кликаш върху зелената стрелка до часовника с десния бутон и избираш MPC - Video decoder. Там в подпрозорец Codecs можеш да си настроиш кои формати да се декодират. Още не съм открил начин за директен (и следователно по-лесен) достъп до този прозорец.
Вариант №2: инсталираш си желания алтернативен декодер и използваш DirectShow Filter Manager, за да намалиш приоритета на MPC Video Decoder (двоен клик върху филтъра и използваш вертикалния плъгзач в горната дясна част на прозореца) на Normal или Unlikely. Ако новият декодер за H.264 е с по-висок приоритет, ще се използва именно той вместо този на MPC-HC.
Вариант №3: забраняваш MPC Video Decoder филтъра централно и си инсталираш желания. За да забраниш филтъра в Start -> Run напиши regsvr32 /u MPCVideoDec.ax и кликни OK. Това ще отрегистрира филтъра и той няма да се използва повече.

Ако не е тайна, защо искаш да ползваш друг декодер?

#38 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 356 мнения

Публикувано: 03 December 2009 - 15:38

Свалих си еднин филм. Филма е full HD - Journey.to.the.Edge.of.the.Universe.2008.Bluray.1080p.AC3.Audio.x264-CHD. Когато го пусна през Crystal Player отдолу има една зелена линия, звъкът пращи и спира от време на време. Когато го пусна през KM Player картината е супер но звукът избързва постоянно. Като инсталирани кодек пакети имам в момента само Night_Raven Codec Pack 2.02. 
Допълнително имам и Матрицата - отново на full HD и върви перфектно - без никакви насичания, прекъсвания и артефакти по картината и звука.

Странното, че като пусна филма/за Матрицата става въпрос/ през KM player отново има разминава между звукът и картината.  Свалих и инсталирах Core AVC декодер за h.264. Зададох на KM Player-а да го използва като външен кодек и засега не виждам разминаване между картината и звукът, въпреки че още не съм изгледал целият филм отново.
Предпочитам да използвам cristal player. Тъй като има инсталирам твоят кодек пакет, добавих само coreAVC и искам да проверя дали с него ще има проблеми или не.
-  Baby, do you think its possible that anyone else in the world is doing this very same thing at this very same moment?

#39 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 03 December 2009 - 15:49

Ясно. Само не разбрах защо трябваше да пишеш в 2 теми за едно и също нещо.

#40 Armageddon

Armageddon

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 356 мнения

Публикувано: 03 December 2009 - 16:13

Стана по следният начин - инсталирах core AVC и изполдвах DirectShow Filter Manager-а за да настроя приоритета. Като пуснах  филма през cristal player-а картината беше ОК, но звукът отново пращеше. Филма като цяло насичаше и имаше изпуснати кадри.  Пуснах след това Матрицата - също full HD и проблеми нямаше! След малко отново заредих jurney to the edge of the univers и спрях всички видео и аудио филтри и стана. Филма тръгна без проблеми.  Поне засега проблеми няма. 

Драснах  тук защото сметнах, че ще е по-удобно въпросите за кодек пакета да са в  темата. 

#41 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 12 July 2011 - 18:00

Здравей   Night_Raven.

Смятам да пробвам твоя пакет кодеци. Досега предпочитах да ползвам по два, даже три плейъра с техните си кодеци - струваше ми се по-сигурно, просто и удобно... Сега обаче плейърите сякаш "пресъхнаха" - VLC ми се самозатваря веднага, KMplayer започна да ми прави някакви номера със субтитрите и синхронизацията на звука, PotPlayer ми се бавеше твърде дълго при отваряне на филм...

Въпросът ми е - след като инсталирам тези кодеци - трябва ли да настройвам плейъра, който ползвам - GOMPlayer - да използва тези кодеци, или да го оставя да ползва по възможност собствените, а по невъзможност - твоите? Наскоро попаднах на филм във формат .mp4 с 6-канален звук(ползвам стерео тонколони) и въпросният плейър ми съобщи че съм нямал нужния кодек - нямаше звук.

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#42 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 12 July 2011 - 20:58

Пакетът с кодеци е насочен основно към Windows Media Player, защото той няма вградени кодеци. Останалите плеъри си имат свои кодеци и нямат нужда от други. В настройките на GOM Player, в секция Filters -> Source Filter трябва да можеш да посочваш кои контейнер формати да се поемат от плеъра (с отметки) и кои - от системните кодеци (без отметки). В секция Filters -> Codec пък са съответните настройки за видео/аудио форматите.

#43 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 12 July 2011 - 21:28

Според написаното от мен и твоят отговор излиза че няма смисъл да инсталирам тези кодеци. Изглежда ще е по-добре когато попадна на по-особен формат - да търся съответния кодек. В случая програмата "любезно" ми го предложи и трябваше само да го сваля и инсталирам.

П.П. Възможно ли е един кодек да е с размер 252 kB - coreaac ? Просто се учудих...

PC1: Asrock FM2A88X+; 2x4 GB DDR3 1600 A-Data; A10 6700 HD8670D; CM Silent Pro M520; Intel SSD 120 GB; Enermax Fulmo ST; Dell U2713hm

PC2: MSI 880GMA-E45; 2x1 GB DDR3 1333; Phenom II X2 550; FSP Hexa 400 W; 500 GB Hitachi; CM Elite 360; LG L1932 P + Philips 26"

#44 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 12 July 2011 - 21:32

Възможно е. Защо да не е?

#45 Sten

Sten

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1092 мнения

Публикувано: 12 July 2011 - 21:34

Ясно. Благодаря за поясненията.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители