Прехвърляне към съдържание

Снимка

Night_Raven Codec Pack - официална тема

• Моля, влезте, за да отговорите
59 отговора по тази тема

#1 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 26 November 2006 - 04:15

Night_Raven Codec Pack

Кодово име: Sad Bunny

Линк за изтегляне: Night_Raven Codec Pack 3.10
Лиценз: Безплатен (Freeware)
Размер: 13.3 MB

Постепенно след преминаването ми на 64-битова операционна система установих, че не всички кодеци работят както трябва. Възрастта им си казваше думата. Трябваше да се примиря със суровата реалност - просто "закърпване" на пакета нямаше да е достатъчно. Затова взех решението да направя доста радикални промени по него. Премахнах някои остарели филтри и ги замених с актуални такива. Това, в комбинация с желанието ми пакетът да е напълно съвместим с 64-битови операционни системи, ме принуди да пренапиша почти цялата инсталация.

Пакетът е създаден основно за лични нужди без каквито и да било финансови облаги, т.е. на мен да ми е удобно и да не инсталирам отделните кодеци, които ползвам, поотделно. Пускам пакета публично, ако случайно някой го хареса и реши да го ползва. Разбира се никой не е задължен да го прави. Всеки има право да ползва това, което му допада.

Пакетът е нарочно изграден без ffdshow. Идеята зад този кодек е като цяло добра, но е прекалено претрупан, бъгав и нестабилен, за да го ползвам и, съответно, да го вграждам в пакета. Ако някой ден ffdshow се превърне в това, което бих искал да бъде, все още има нужда от пакети с кодеци и съм още жив, сигурно ще го включа. Дотогава обаче нямам намерение да се занимавам с него.

Някои важни неща/забележки:
- пакетът не пита за папка за инсталация за някои файлове. Системните файлове се инсталират в \WINDOWS\system32. Папката за останалите файлове по подразбиране е \Program Files\NR-CP.
- силно препоръчително е да деинсталирате всякакви други кодеци и/или пакети с кодеци, с които разполагате, преди да инсталирате текущия;
- инсталирате пакета на Ваша отговорност.

-----

Поддържат се следните формати:
- контейнер формати: AVI (вградена поддръжка в Windows), MPG/MPEG (вградена поддръжка в Windows), MP4/M4V, MOV, 3GP, FLV, OGM, OGV, MKV, TS, MTS, M2TS, BDMV, MPLS и др.
- видео формати: DivX, Xvid, H.264/AVC, H.263, FLV1/FSV1, VC-1, VP6/8, Theora, MJPEG, Intel Indeo и др.
- аудио формати: MP3, AC-3, E-AC-3, DTS, DTS-HD, TrueHD, M4A/AAC, Vorbis, FLAC, WavPack и др.

-----

Използвани са следните кодеци/декодери:

LAV Filters (включват LAV Splitter, LAV Video Decoder и LAV Audio Decoder
Осигурява възпроизвеждането на контейнер формати и декодирането на доста видео и аудио такива.
Официална страница: www.1f0.de

Xvid
Осигурява декодирането на Xvid видео формата и предлага възможност за компресия в него. Кодекът се развива в добра насока, затова и ползвам последната му версия.
Официална страница: www.xvid.org

Fraunhofer MP3 Audio Codec
Това е обновена версия на вградения в Windows XP декодер на MP3. Добавен е в пакета колкото за екстра. При инсталация на пакета декодерът се обновява с по-новата версия, но при деинсталция не се премахва. Т.е. идеята е просто профилактично обновяване на декодера. Това е достъпно само за Windows XP. В по-новите версии на Windows не се ползва този декодер.
Официална страница: няма (общо взето)

AC3Filter
Декодер за AC-3 и DTS потоци от файлове и DVD дискове. Богат на опции и качествен декодер.
Официална страница: www.ac3filter.net

LameACM
Предоставя възможност за компресия в MP3 в програми, които ползват ACM (VirtualDub и подобни).
Официална страница: lame.sourceforge.net
Актуални компиалции: www.rarewares.org

VSFilter
Филтър за извеждане на субтитри. В предишни версии ползвах по-старото поколение, носещо името DirectVobSub заради проблеми, които имах с VSFilter. Тези проблеми липсват в по-новите версии на филтъра, затова вече се ползва той.
Официална страница: mpc-hc.sourceforge.net

Haali Media Splitter
Филтър за разделяне на потоците в OGM и MKV файлове. Все още е в пакета, защото LAV Splitter не позволява избор/смяна на звуковия поток.
Официална страница: haali.su/mkv

Правата върху всички продукти и техните имена са собственост на техните автори.

-----

Приемат се идеи, забележки, критики и предложения относно пакета.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#2 black hawk

black hawk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 167 мнения

Публикувано: 28 April 2007 - 14:01

Night_Raven поздравления за темата.Реших да тествам кодек пакета,но се получиха два бъга (поне при мен) и го изтрих.1-ят бъг беше като пуснах BS Player (независимо кой филм) картината беше цялата на линии,кото някой стар телевизор.2-ят бъг беше като пуснах Windows Media Player всеки филм беше черно-бял и нямаше субтитри.Като си инсталирах K-Lite Codec Pack нямах проблеми с филмите (е пак като пусна през Windows Media Player някои филми ги дава черно-бели,но това не е болка за умиране).Някаква идея защо се е получило така?

Мнението беше редактирано от black hawk: 28 April 2007 - 14:02

#3 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 28 April 2007 - 18:41

За кои версии на BSplayer и Windows Media Player става въпрос? Деинсталира ли другите кодеците преди да сложиш моя пакет? Под BSplayer имаше ли субтитри от DirectVobSub?

#4 black hawk

black hawk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 167 мнения

Публикувано: 28 April 2007 - 20:37

За кои версии на BSplayer и Windows Media Player става въпрос?

BSplayer 2.15 и Windows Media Player 10.

Деинсталира ли другите кодеците преди да сложиш моя пакет?

Деинсталирах го както обикновено.Деинсталирах K-Lite Codec Pack->рестартирах компа->почистих регистрите->инсталирах Night_Raven Codec Essentials 1.01

Под BSplayer имаше ли субтитри от DirectVobSub?

Имаше субтитри,но картината беше много зле.

#5 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 28 April 2007 - 22:32

На виртуална машина BSplayer отказа да тръгне по незнайни за мен причини (може би, защото толкова си може плеърчето). WMP10 на XviD файл работеше нормално. На DivX филм ми позелени екрана и се оправи след включване на Overlay Extended Mode на страница Quality Settings в настройките на DivX декодера. На истинския ми компютър не посмях да пробвам WMP10, защото после не мога да го деинсталирам и лесно да върна WMP9. Пробвах BSplayer, който нямаше никакви проблеми с никой файл, който му подадох.

#6 black hawk

black hawk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 167 мнения

Публикувано: 28 April 2007 - 23:23

Реших да инсталирам отново кодека,но този път инсталирах Night_Raven Codec Essentials 1.01 Plus.При BSplayer филмите си тръгна нормално,при Crystal Player 1.97 също,но при WMP10 отново имаше проблем,т.е.всеки отворен XviD филм с WMP10 или забива, или плеара се затваря.Май нещо не мога да се разбера с този WMP10 :bored: .
П.С.Как се местят субтитрите на Crystal Player (нагоре,надолу)

Мнението беше редактирано от black hawk: 28 April 2007 - 23:24

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 28 April 2007 - 23:50

При мен имам Plus версията, деинсталирах я и инсталирах нормалната. BSplayer нямаше никакви проблеми с никакви файлове. Иначе Crystal Player не може да мести субтитрите нагоре и надолу. Има само 2 опции - да ги позиционира отгоре и да ги измести в черното поле (извън самия филм), но само това.

#8 black hawk

black hawk

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 167 мнения

Публикувано: 29 April 2007 - 00:04

При мен имам Plus версията, деинсталирах я и инсталирах нормалната. BSplayer нямаше никакви проблеми с никакви файлове.

Явно проблемът е бил при мен.

Иначе Crystal Player не може да мести субтитрите нагоре и надолу. Има само 2 опции - да ги позиционира отгоре и да ги измести в черното поле (извън самия филм), но само това.

За тези две опции знам,но все пак да си питам.Благодарско за помощта. :)

#9 Златинов

Златинов

Шаман

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 287 мнения

Публикувано: 08 August 2007 - 15:53

А кодек пакета работи ли при .mkv hdtv, че при мен нещо не иска да пуска един такъв файл? Пробвам с bsplayer 1.39 и Windows Media Player 11, като пробвах и plus и нормалната версия на пакета с пълните инсталации.
Snow igloo kicks ass

#10 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 08 August 2007 - 17:01

NR-CE поддържа само и единствено AVI. Това му е и идеята, затова е "Essentials". :)

#11 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 03 July 2008 - 00:08

Версия 1.06 е пусната.

AC3Filter е обновен до версия 1.50а.

#12 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 10 July 2008 - 05:10

NR-CE обновен до 1.07:
- AC3Filter обновен от 1.50а до 1.51а;
- LameACM обновен от 3.97 Stable до 3.98 Stable (за Plus версията);
- сменена картинаката в основния прозорец на инсталатора. :P

#13 xxxxx13

xxxxx13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 30 August 2008 - 08:50

Night Raven моля помогни, какво е нужно за да възпроизведа DTS-HD Audio 5200 Kbps . какви ли не кодеци и плеъри сменях и все сече. Благодаря.

#14 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23003 мнения

Публикувано: 30 August 2008 - 15:21

За какъв компютър става въпрос? Филмът пробван ли е на друг компютър?

#15 xxxxx13

xxxxx13

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 30 August 2008 - 15:37

За какъв компютър става въпрос? Филмът пробван ли е на друг компютър?

Ram - 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Процесор -DualCore , 2300 MHz (11.5 x 200)
Видеокарта NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB)

обаче не е филм а концерт , рип 720п от блурей и са оставили май оригиналното аудио . не е пробвано никаде другаде.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители