Jump to content

Night_Raven Codec Pack - официална тема


Препоръчан пост

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Компютърът трябва да е достатъчно мощен, за да се справи с декодирането. С кои плеъри си пробвал и с какви пакети с кодеци?

 

 

не е ли достатъчно мощен :) ако не е да вървя да го подновявам :) плеъри всякъкви кодеци главно К-лайт разни версии. ако знаеш някой пакет специализиран за HD :)

Link to comment
Сподели другаде

не е ли достатъчно мощен :) ако не е да вървя да го подновявам :) плеъри всякъкви кодеци главно К-лайт разни версии. ако знаеш някой пакет специализиран за HD :)

Няма специализирани пакети за HD, защото кодеците са едни и същи. В краен случай можеш да пробваш да инсталираш кодеците за нужните формати поотделно, като избягваш ffdshow.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Пусната е обновена версия на Plus пакета, в която LameACM енкодерът е обновен от 3.98 до 3.98.2.

 

Сега важна забележка: наскоро открих проблем в деинсталатора на пакета, който при деинсталация трие два конкретни ключа в регистратурата, а всъщност трябва да трие стойности, а не цели ключове (поставил съм отметка на погрешните опции). В резултат на това страда аудио подсистемата на Windows заради липсващи редове в регистратурата - проблеми със звука като цяло.

Така че е препоръчително всеки, който ползва този пакет, да инсталира последната версия върху старата, за да се замени деинсталаторът и при евентуална деинсталация след това да няма проблеми.

При изтриване на съответните ключове аплета за звуковите настройки в контролния панел изглежда ето така:

http://www.softvisia.com/users/Night_Raven/NR-CE/Misc/Patch.PNG

(Шотът е правен на виртуална машина)

 

Важната в случая е долната част: в полето за MIDI устройство падащото меню е празно и отметката Use only default devices е отметната и независимо какви промени се правят по този прозорец, те не се запаметяват.

Като цяло това може да се оправи с връщане на редовете в регистратурата и рестарт на компютъра. Този .reg файл трябва да оправи нещата на системно ниво. Останалата част от поправката включва преинсталация на пакета с кодеци и всичко трябва да е наред.

 

Понеже аз заменям моите файлове ръчно и не деинсталирам пакета ми с кодеци и никой не е докладвал за подобен проблем, той е останал незабелязан доста време.

И отново да повторя: проблемът е при деинсталация на пакета, не при инсталация.

 

Искрено се извинявам за евентуалното причинено неудобство. :( :bang:

Link to comment
Сподели другаде

А ние с тебе нищехме къде е проблема в тази тема. Тогава въобще не сме се сетили, че проблема идвал от деинсталиране на твоя пакет. Тогава го деинсталирах за да инсталирам друг пакет, с който да отварям MKV.

Иначе, при мен с шота който си дал, нямам проблеми. MIDI устройството си беше наред, а отметката не беше включена. Въпреки това изпълних рег. файла.

Давам дви снимки на аудио кодеците, преди и след изпълняването на рег. файла.

post-485-1223745606.png

post-485-1223745612.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Въпрос относно kодеците на Night_Raven.

Здравейте искам да попитам няколко неща:

1.Дали са съвместими с Виста?

2.Биха ли работили на Windows Media Player?

3.Ако сложа тези(които са доста леки)биха ли ми били нужни други?

4.Ползвам The KMPlayer биха ли си правили проблем с вашите kодеци(тоест могат ли да съжителстват на един комп)

Link to comment
Сподели другаде

1. Лично аз съм ги инсталирал и като цяло работеха, макар лично аз да не съм работил интензивно под Vosta с този пакет. Познати обаче Vista са ги инсталирали и са споделяли, че всичко е наред. Накратко: би трябвало да работят.

2. Ами,... да. То общо взето точно за него плеър са насочени, защото аз него ползвам. Разбира се не са специално създавани за него, но WMP "намазва" повече от други плеъри, защото няма нито свои кодеци, нито може да извежда субтитри. То това важи за всички пакети с кодеци разбира се.

3. Зависи. Този пакет съдържа поддръжка само на DivX, XviD, MP3 и AC3 + субтитри. Ако гледаш само AVI файлове с тези видео/аудио формати, то няма да са ти нужни други кодеци. В противен случай ще трябва да инсталираш друг пакет (по-пълен) или да инсталираш отделно нужните кодеци/филтри/сплитери (както правя аз всъщност).

4. Не би трябвало. The KMPlayer има свои кодеци, които са му в неговата папка и не би трябвало да ги меша с инсталираните на системата кодеци.

Link to comment
Сподели другаде

1. Лично аз съм ги инсталирал и като цяло работеха, макар лично аз да не съм работил интензивно под Vosta с този пакет. Познати обаче Vista са ги инсталирали и са споделяли, че всичко е наред. Накратко: би трябвало да работят.

2. Ами,... да. То общо взето точно за него плеър са насочени, защото аз него ползвам. Разбира се не са специално създавани за него, но WMP "намазва" повече от други плеъри, защото няма нито свои кодеци, нито може да извежда субтитри. То това важи за всички пакети с кодеци разбира се.

3. Зависи. Този пакет съдържа поддръжка само на DivX, XviD, MP3 и AC3 + субтитри. Ако гледаш само AVI файлове с тези видео/аудио формати, то няма да са ти нужни други кодеци. В противен случай ще трябва да инсталираш друг пакет (по-пълен) или да инсталираш отделно нужните кодеци/филтри/сплитери (както правя аз всъщност).

4. Не би трябвало. The KMPlayer има свои кодеци, които са му в неговата папка и не би трябвало да ги меша с инсталираните на системата кодеци.

Потвърждаваm,

работят под Виста(само ,че още не съм си сменила езика :))

http://i39.tinypic.com/6pb91l.png

 

До тук добре... имам обаче още 2 въпроса:

1.След като са налице кодеците,в оригиналните версии постоянно излизат нови версии.

1.1.Вие ли ще направите промените във версията на вашия кодек?

1.2.Тези промени тук ли ще бъдат оповестени?

1.3.Трябва ли постойнно да инсталираме новите версии(както при Vista Codecs)

2.Как бих разбрала кой филтри ми трябват?

\"да инсталираш отделно нужните кодеци/филтри/сплитери (както правя аз всъщност)\"

Питам всичко това защото ми писна от Vista Codecs-(19mb EXE)които изкарват нови версии всеки ден и все си ги инсталирам.

Link to comment
Сподели другаде

1.1. Ако питаш дали ще обновявам моя пакет, да, ще го обновявам.

1.2. Да, в тази тема и на главната страница на SoftVisia.com.

1.3. Не. Никой пакет не изисква да се инсталират постоянно нови версии. Това, че излизат нови версии, не значи, че трябва да се инсталират. Повечето други пакети съдържат ffdshow, който се обновява много често, защото той самият е доста комплексен и съдържа в себе си поддръжка на много формати. Като прибавим и по-голямата бройка на кодеците/филтрите/сплитерите като цяло, все някой ще се обнови отвреме навреме. Затова и излизат по-често нови версии на дадените пакети. Това не значи обаче, че задължително трябва да се сменят. По принцип е желателно да се ползват нови версии на кодеците (и съответно пакетите с кодеци), но не е фатално да се инсталират през 1-2-3 версии например, просто защото доста промени в дадена версия са дребни. Особено промените, свързани с ffdshow. Там оправят 1 бъг и създават нов, в общи линии.

2. Нужните кодеци/филтри/сплитери завсият от нуждите ти. В тази тема съм се постарал да изнеса нужните отделни декодери/кодеци/филтри за форматите. Можеш да погледнеш дали няма да ти помогне.

Link to comment
Сподели другаде

1.1. Ако питаш дали ще обновявам моя пакет, да, ще го обновявам.

1.2. Да, в тази тема и на главната страница на SoftVisia.com.

1.3. Не. Никой пакет не изисква да се инсталират постоянно нови версии. Това, че излизат нови версии, не значи, че трябва да се инсталират. Повечето други пакети съдържат ffdshow, който се обновява много често, защото той самият е доста комплексен и съдържа в себе си поддръжка на много формати. Като прибавим и по-голямата бройка на кодеците/филтрите/сплитерите като цяло, все някой ще се обнови отвреме навреме. Затова и излизат по-често нови версии на дадените пакети. Това не значи обаче, че задължително трябва да се сменят. По принцип е желателно да се ползват нови версии на кодеците (и съответно пакетите с кодеци), но не е фатално да се инсталират през 1-2-3 версии например, просто защото доста промени в дадена версия са дребни. Особено промените, свързани с ffdshow. Там оправят 1 бъг и създават нов, в общи линии.

2. Нужните кодеци/филтри/сплитери завсият от нуждите ти. В тази тема съм се постарал да изнеса нужните отделни декодери/кодеци/филтри за форматите. Можеш да погледнеш дали няма да ти помогне.

Мерси,ще погледна и ако имам въпроси ще се обърна към теб.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Нова основна версия на пакета пусната - NR-CP 2.0. Повече информация в първия коментар в текущата тема.

 

 

Добър Ден,

Един въпрос относно конкретен случай с Н.264 и AAC.

Ако съм на грешното място - поправете ме.

Наскоро се опитвах да пусна камера Axis 1031W.

За гледането й на РС в Н.264 и ААС - изисква съответните кодеци.

Във безплатната версия на оригиналния софтуер (Axis Camera StationOne) се предлага инсталирането на тези кодеи, но само : "..on one computer at a time..".

А на мен ми е нужно да я гледам от различни компютри.

Когато камерата се достъпва през интернет (Axis имат DNS сървис) и се влезе дирекнто в нея, отново има линк за инсталиране на кодеците. Надписани са: "Install H.264 video decoder' "Install the AAC decoder".

Аз обаче не съм ги инсталирал, защото си мисля, че ако го направя на дадено РС, повече няма да мога да го направя на други. Затова и досега се гледа в MJPEG и G711 съответно..

 

Та въпроса ми е:

може ли да се инсталират тези два декодера по начин ползваем от повече РС?

 

Благодаря ви предварително.

 

brgds

A

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото разбирам става въпрос по-скоро за лицензионно споразумение, а не техническа невъзможност. Т.е. не е проблем да се инсталира софтуера където искаш, а да не е легално спрямо лиценза на продукта.

Не знам обаче за какви точно кодеци става въпрос. Ако са DirectShow, може би ще може да ползваш други. Както казах обаче, не е ясно точно каква е ситуацията.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...