Jump to content

Желания за ръководства за работа с програми


Препоръчан пост

Здравейте!Ако можете напишете едно ръководство за работа за Pinnacle Studio 14.Имам ТВ тунер и кепчър към него и искам да знам как да си прехвърля видео записите на компютъра.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 391
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

На описание/ръководство ще съм благодарнa.

 

А и мисля, че трябва да има повече ръководства за работа с подобни програми.

Защо така никъде няма. Нито за Combofix , AVZ ....

 

Има само за HiJackThis, но вече е морално остаряла програма :P

Link to comment
Сподели другаде

AVZ, OTL, ComboFix и други подобни са доста специализирани инструменти и е редно да се използват внимателно и от потребители, които са наясно какво вършат.

ComboFix например не е инструмент, който е подходящ за профилактично сканиране, каквито са например SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware. На пръв поглед изглежда, че става за сканиране ей така, но не е така. Самата натура на ComboFix е такава, че е доста по-податлив на фалшиви тревоги (заради които може да се забършат някои важни файлове) и по-често се появяват някои по-големички бъгове, които могат да доведат до създаване на (още) проблеми, вместо разрешаването на вече съществуващите. Към това добавяме възможността за изпълнение на скриптове, което е нож с две остриета. От една страна това е съществена част от премахването на зловреден код, но от друга страна един скрипт може да осере пейзажа напълно, ако е създаден неправилно. ComboFix е мощен инструмент и ако не се внимава, докато се работи с него, нещата може да се усложнят значително.

OTL е по-безопасен. Той също разполага с възможност за изпълнение на скриптове, което също е основна част от почистването на злонамерен софтуер, така че в това отношение инструментът е също толкова потенциално опасен. Малкият плюс при него (който го прави по-безопасен от ComboFix) е, че сканирането му е безвредно и само извежда информация, без да прави промени по регистратура или файлове, за разлика от ComboFix, който може на своя глава да подлепи най-различни файлове. И все пак информацията не е толкова полезна, ако потребителят не знае как да изготви скрипт за почистване.

 

Всичко това не значи, че няма логика в думите ти. Аз също понякога си мисля, че би било добре да има подробни официални ръководства/описания за работа с тези инструменти, защото има немалко потребители, които всъщност биха се справили прилично добре с тях, но нямат нужната информация какви команди има и т.н. И все пак като цяло основната причина да няма такива ръководства е опасността доста потребители да си скапят системите.

Всъщност за OTL има ръководство на няколко езика (тук е английската версия). Не е особено пълно, но предлага прилично количество информация. За ComboFix няма публично описание. Авторът на инструмента, sUBs, е малко по-стриктен и ексцентричен и не разрешава публикуването на такива ръководства. Една от причините за това решение вече я споменах. Друга назовавана причина е опасността лошите чичковци да научат повече за програмата и по-лесно да я преодоляват/блокират занапред. Поне по мое мнение този последният довод е доста слаб, защото въобще не мисля, че по-кадърните автори на зловреден код ще научат нещо ново от някое публично ръководство. И все пак това е желанието/решението на sUBs и е редно да го уважаваме, дори и да не сме много съгласни с него. Говоря за тези от нас, които се занимаваме малко или много с подобни почистващи програми.

 

Дано това внесе малко светлина по въпроса.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
дали някой ще може да помогне за работата с Clonezilla? Интересува ме как се създава копие през мрежата - разтоварване на имидж на няколко машини едновременно
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Изтеглих програмата Nitro PDF Reader но тя е само на английски и не мога да се справя за работата с нея. Моля помогнете ми с някакъв превод и ръководство за работата с нея.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Търся на български език ръководство за работа с CyberLink PowerDirector.

Не открих такова във форума.Няма значение версията.

Ако все пак не сте намерили ето два

v.8.00.3022

v9.0.0.2330

:peace:

Link to comment
Сподели другаде

Извинявам се за пропуска!

И аз имах нужда от такива ръководства,но като прибавих бг. език към програмате взех че се ориентирах по-лесно!

Можете просто да напишеш в търсачката на www.youtube.com програмата й и ще видите 10 страници клипове включително и канал от самия производител! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Здравейте. Свалих си програмата Sony Vegas Pro 10.0 32 bit. Обаче грам немога да работя с нея... интересува ме, можете ли да ми предоставите някакво ръководство за работа с нея, или описание на функциите и и как се ползват.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...