Jump to content

Желания за ръководства за работа с програми


Препоръчан пост

Нека в тази тема всеки, който желае да се научи как да работи с дадена програма или просто желае да прочете ръководство за работа с нея, да напише своето желание, а пък ние ще се постараем да го изпълним (стига да сме достатъчно компетентни по програмата). Ако не сме достатъчно уверени, то поне ще намери ръководство и ще го преведем.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 391
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Здравейте!

 

Имах много проблеми с едни субтитри.Наложи ми се да поопозная Subtitle Workshop 2.51.

Програмата е на български.Дори и хелпа е на BG.Въпреки че изчетох всичко от хелпа и от много други места,за мен остават доста неясноти.Ще бъда безкрайно благодарна,ако някой напише едно ръководство.Не говоря за основните неща-събиране и разделяне на субтитри като действие,а имам предвид настройването и обработването на субтитрите,така че да са в пълна хармония с филма.Интересува ме най-вече "редакция" и "инструменти".Май не обясних точно.Много ще се радвам,ако дадете някакъв пример как се обработват субтитри,които по някакъв начин имат несъответствие с филма-избързване,забавяне,много малка продължителност на показване и др."Информация и грешки"-не разбрах изцяло за какво става дума.За проба пуснах едни субтитри и информацията беше 86 грешки.Пуснах да се коригират,но програмата коригира само 12.Защо?Какъв е смисъла?

Много се извинявам за можи би некоректно изказаната молба,но незнам как да опиша това,което търся.Надявам се,че някой от вас ще ме разбере и ще напише едно хубаво ръководство-както вие си знаете.

Предпочитам да ми се обяснява като на глупачка,отколкото да се чувствам глупаво!

Благодаря в аванс на отзовалите се! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново!

 

Ситуацията е малко глупава,защото излиза,че поръчах музиката,а после сама засвирвам,но най-после се справих с тази програма и искам да споделя с вас как.

Тъй като до момента не се яви желаещ,аз ще се опитам да напиша ръководството,пък дано е от полза някому. :)

Link to comment
Сподели другаде

Дани, едновременно съжалявам и много се радвам, че се получи така, защото в крайна сметка резултата беше очарователен. Статията ти наистина е добра и съм абсолютно убеден, че ще бъде полезна на другите потребители. Мисля че вече се превръщаш в един от основните ни учители ;)

 

Благодаря ти и извинявай, че не седнах аз да я напиша тази статия.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново!

 

Ситуацията е малко глупава,защото излиза,че поръчах музиката,а после сама засвирвам,но най-после се справих с тази програма и искам да споделя с вас как.

Тъй като до момента не се яви желаещ,аз ще се опитам да напиша ръководството,пък дано е от полза някому. :)

Изобщо не е глупаво,напротив,достойно е за уважение.Искам да те поздравя за добрата статия и пожелавам още по-добри за в бъдеще.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

 

Благодаря ви много Tragedy и чичомитко за хубавите думи.

Я сега кажете,как да не се мотивира човек с хора като вас край себе си.

Давате ми и кураж и подкрепа и помощ,пък и добра дума за десерт.

Какво повече може да желае човек?

Благодаря ви за подкрепата/имах нужда,защото сега прохождам в тази област/.

Ще се опитвам с всички сили да се развивам и да се опитвам да правя все по-хубави ръководства.

Очаквам от вас да бъдете и коректив.

Изобщо много ме трогнахте-изчервих се :wub:

 

Желая ви всичко най-хубаво! :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте работя с металорежещи машини и често се налага сам да направя чертеж на някой детаил

затова попитах тук там и се сдобих с SOLID EDGE V7, която е много добра макар и стара версия в нея има вграден самоучител които въвежда в първите стъпки, но все пак не можеш да използваш пълноценно нейните възможности :)

Link to comment
Сподели другаде

Много добре, но има доста по-нова версия: Solid Edge 18

http://www.solidedge.com/images/subpage/de0306_cov1_146x200.jpg

Можеш да си изтеглиш 30 дневна пробна версия, да видиш как работи, но след като попълниш форма на този адрес:

http://solidedge.eu.com/isapi/pagegen.dll/pages?page=try

 

Програмата е доста добра, но и сложна. Като гледам на официалната страница има предвидени тренировъчни курсове за работа с нея. Явно става дума за последната версия Solid Edge 18. Ето малко информация за професионалните курсове в САЩ:

http://training.ugs.com/finder/ilt_list.shtml#

За: Assembly, Fundamentals, Mold Tooling Design, Sheet Metal Design и Surfacing.

 

Явно не е много лесно да усвоиш пълноценно работата с тази програма само от хелповете. Но сигурно е възможно да се намери по-подробна документация за твоята Solid Edge 11.

Редактиран от Sir William
Link to comment
Сподели другаде

Явно не е много лесно да усвоиш пълноценно работата с тази програма само от хелповете. Но сигурно е възможно да се намери по-подробна документация за твоята Solid Edge 11.

Че не е лесно, не е. За три дни много малко ще научиш, просто няма възможност мозъка ти да съхрани всичко чуто и видяно. Ама пък и цените са страшни. В Казанлък се провеждат курсове, цената им не знам, беше включена в инсталацията на продукта. Но, няма да е все пак такава, де.

Link to comment
Сподели другаде

Пичове, ако маже нещичко за Sygate Firewall да напишете...Примерно най важни настройки, какво я отличава от другите, по добра ли е по скапана ли е...Ей такива нещица.

 

Тук,можеш да прочетеш за съпоставката на тази програма с други подобни

 

http://www.sagabg.net/PCMagazine/articles....9&unit_id=8

Link to comment
Сподели другаде

Здравеите.Имам програма,за която смятам че е много полезна-WinXP Manager-но поради слабия ми англииски почти не я ползвам...доста е сложна.Молбата ми е,ако не ръководство,то поне някакви разяснения за употребата и ще са ми от голяма полза..Благодаря ви :)
Link to comment
Сподели другаде

Здравеите.Имам програма,за която смятам че е много полезна-WinXP Manager-но поради слабия ми англииски почти не я ползвам...доста е сложна.Молбата ми е,ако не ръководство,то поне някакви разяснения за употребата и ще са ми от голяма полза..Благодаря ви :)

За съжаление съм много разочарован от новите версии на WinXP Manager (от 4.96 нагоре). Много бъгове и нестабилна работа за две функции: "Tриене на ненужни файлове и Tриене на регистри." и добавянето на всевъзможни нови и безполезни моменти. Ако дам сега ревю, просто ще е критика, няма смисъл. Още не са си оправили програмата, за да работи безпроблемно като старите версии. Почва да се превръща в безполезен комбайн.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...