Jump to content

Предчувствия...


Destiny

Препоръчан пост

Възможно е за някои от Вас темата да е странна, но се замислих и реших да попитам...

Имате ли предчувствия понякога? Как се справяте, когато те са по-скоро негативни, нещо Ви притеснява и няма как да си изясните дали всичко е наред в момента?

Внезапно се сещате за нещо... мислите за някой човек, изненадващо Ви хрумва нещо или започвате да се притеснявате... случвало ли Ви се е?

Споделете какво правите в такива моменти, за да разберете дали всичко е просто съвпадение... шесто чувство или нещо друго? Прикривате ли притесненията си поради страх или други причини?

Ще са ми интересни Вашите мнения. :)

Link to comment
Сподели другаде

Забелязала съм, че имам нещо като предчувствия, когато съм по-напрегната или изнервена. Не знам дали са предчувствия или просто съвпадедния, но много ми се иска да мога да контролирам тези неща. Знам, че дори и да има такова нещо, т.е. на мен да ми се случва, това се случва поради някаква причнина и много ми се иска да мога да ги контролирам и да ги разбирам по-навреме. Това, че не ги разбирам и не мога да ги използвам и контролирам, ме кара по-скоро да ги смятам за чисти съвпадения или притеснения.

 

А с притесненията се опитвам да се справя по следния начин: когато се притесня за нещо или има негативно (тревожно чувство), се опитвам да си мисля, че ако се случи лошото нещо, което си мисля и аз не мога да го променя с мисленето си, то тогава не е имало никакъв смисъл да го мисля. Ако пък не се случи, значи притеснението е било абсолютно напразно. Така че се старая (и дори често успявам) да не се притеснявам, защото в лошия случай вместо да мисля и да търся разумни решения, аз се панирам, а в другия - напразно хабя нерви и позволявам на негативни емомции да помрачават настроението ми.

Link to comment
Сподели другаде

Понякога е.Много е силно.Като блъсък е.Сякаш наистина знам какво предстои, ще се случи или вече е.Плаши...Не бих искала да ми се случва, не бих искала да знам...Особено ако е нещо лошо...И дори да се окаже измамно, това усещане остава.Оставя утайка...

Има много теории, философии, обяснения, но нито едно точно, за това шесто чувство.Много често то и ни помага.Вземала съм важни решения по интуиция и не съм грешала.Усещала съм човека срещу мен и не са били необходими думи.Една първа стъпка...заради интуиция и предусещане ми е носела неизмерима радост.Смятам че е дар.Онова присвиване под лъжичката...дар е и е за да ни пази.И все пак не винаги го желая.

Link to comment
Сподели другаде

Имам такива моменти, в които просто усещам, че ще се случи нещо лошо или че просто няма да ми е ден. Иначе по-специални предчувствия ,не.

Случва ми се обаче да попадна в ситуация, която ми е страшно позната, сякаш преди съм я изживявала, макар да знам, че не е така. Усещането е стряскащо.

Link to comment
Сподели другаде

Имам такива моменти, в които просто усещам, че ще се случи нещо лошо или че просто няма да ми е ден. Иначе по-специални предчувствия ,не.

Случва ми се обаче да попадна в ситуация, която ми е страшно позната, сякаш преди съм я изживявала, макар да знам, че не е така. Усещането е стряскащо.

Дежа вю? :)

Повторение на духовни изживявания, или игра на преуморено съзнание?

Един феномен...

Link to comment
Сподели другаде

Да, на мен също често ми се случва да изживявам познати неща, сякаш вече са ми се случвали.

А относно предчувствията, наистина понякога са доста силни.

Честно казано, благодарна съм че на няколко пъти не се оказаха верни. :)

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е за някои от Вас темата да е странна, но се замислих и реших да попитам...

Имате ли предчувствия понякога? Как се справяте, когато те са по-скоро негативни, нещо Ви притеснява и няма как да си изясните дали всичко е наред в момента?

Внезапно се сещате за нещо... мислите за някой човек, изненадващо Ви хрумва нещо или започвате да се притеснявате... случвало ли Ви се е?

Споделете какво правите в такива моменти, за да разберете дали всичко е просто съвпадение... шесто чувство или нещо друго? Прикривате ли притесненията си поради страх или други причини?

Ще са ми интересни Вашите мнения. :)

Много често усещам какво ще се случи още преди да се е случило и понякога това ме ужасява и същевременно удивява....странно е как може човек да усеща дали някой го обича например или че не го обича...Хората сме толкова сложно и съвършенно устроени има контрол над някой неща, а над други нямаме никакъв контрол и това ни право безпомощни...още по-безпомощен се чевства човек, ако знае нещо ужасно и няма как да го предодврати.... :'(

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
При мен предчуствията са много силни и страшно се страхувам когато имам някакво такова усещане, просто в повечето случаи се случва всичко което съм очаквала и ако е на мои близки хора се чувствам виновна, че съм знаела, но не съм го предотвратила.
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Да аз съм имала сънища които са се сбъдвали още на следващия ден.Странно е наистина но такита дарби съществуват и може би всеки човек ги притежава но не всеки съумява да ги развие.А относно лошите предчувствия да имам го гледам да се абстрахирам винаги от тях,когато си помисля за нещо лошо гледам веднага след това да го изкарам от ума си като си мисля за нещо друго или за същото,но с положителна нагласа. :)
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...