Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ревю: GOM Player

• Моля, влезте, за да отговорите
55 отговора по тази тема

#31 ivat

ivat

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 24 мнения

Публикувано: 08 May 2010 - 15:47

Здравейте!

Искам да попитам нещо Night_Raven, понеже той е започнал темата преди доста време, а виждам също че взима дейно участие и в темата за KMPlayer - което предполага, че има поглед и върху двете корейски програми.

Коя от двете би препоръчал?

Става дума за гледане на най-разпространените видео формати без да се използват пълните фукционалности на програмата, която и да е от двете.

Може би факта, че тази тема не е много активна + онова твое "Raven-ско" заключение дават отговора на въпроса, но все пак искам да чуя мнението ти.

ПП: В момента използвам комбинация от Crystal Player + NR-CE.
По отношение на управлението аз лично намирам известна прилика между Crystal Player и GOM Player и може би той ще ми е по удобен, но това не е решаващо.
Колкото до NR-CE, той необходим ли ще е ако се инсталира някоя от горните програми?

#32 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 08 May 2010 - 16:44

1. NR-CE е по-старичка версия на пакета. Вече преминах на NR-CP. :)
2. Като цяло няма особена разлика. Може би GOM Player, защото настройките му са по-стегнати и спретнати, за разлика от The KMPlayer. И все пак и двата вършат общо взето една и съща работа. The KMPlayer поддържа повече формати, но ти сам каза, че става въпрос за най-разпространените, така че това не би трябвало да е решаващ фактор. Нямам задълбочени наблюдения върху плеърите, защото не ползвам нито един от в ежедневието си.
3. Нямаш нужда от допълнителни кодеци/пакети с кодеци, ако ползваш един от двата плеъра. Особено ако става въпрос за The KMPlayer.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#33 gaia

gaia

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 26 June 2012 - 09:20

Добър ден. Отварям темата наново, но аз също харесвам този плеър, използвам го и съм много доволна. Имам обаче проблем с бг-превода. Ползвам Win7 . Не мога да сложа превода и това е..Моля помогнете...Благодаря предварително....

#34 Гост_newnickname_*

Гост_newnickname_*
  • Guests

Публикувано: 26 June 2012 - 11:22

Добър ден. Отварям темата наново, но аз също харесвам този плеър, използвам го и съм много доволна. Имам обаче проблем с бг-превода. Ползвам Win7 . Не мога да сложа превода и това е..Моля помогнете...Благодаря предварително....

1. Премахни (деинсталирай) старата версия на GOMplayer.
2. Изтегли и инсталирай последната версия до момента оттук - GOM Player 2.1.40.5106
3. Направи рестарт на системата (компютъра) и после изтегли и инсталирай превода с десен бутон като администратор -
GOM Player 2.1.40.5106 BG превод.

#35 Sweet_Dreams

Sweet_Dreams

Eternal Life

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 224 мнения
  • Живущ в:последното време!
  • Интереси:Всичко,което може да се научи и приложи на практика!

Публикувано: 08 July 2012 - 22:25

Тази програмка ми е любимата,ползвам я от доста отдавна,справя се отлично!
Скоро пробвах и този плейър http://www.inmatrix....download.shtml/ и мога да кажа,че останах приятно изненадан,мога да кажа също че е отличен плейър!
Само тези два плейъра да имате инсталирани на машината си,бих казал,че ще са ви напълно достатъчни! :P
Публикувано изображение

#36 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 08 July 2012 - 22:36

Търся плеър, който да може пълен HD да ми го изпълнява като видео с малка резолюция, така че компа да не се товари. Тоест, да може да чете пикселите през ред! Ако няма тази технология, вероятно внуците ни или пра-внуците ще й се радват, а ние глъмавите понеже сме се родили в неправилното време ще си останем в гроба без да подозираме какъв пропуск имаме в живота си. :)

#37 draco_volans

draco_volans

Just-like-that...

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1950 мнения
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Мъничко от хората и повечко от човеците

Публикувано: 08 July 2012 - 23:09

Те внуците и пра-внуците ти ще си гледат въпросните формати и без такива смаляващи качеството плеъри. Даже и ти - просто отскачаш до магазина за една по-добра видеокарта и процесор и си готов. Не мисля че става въпрос за спестяванията на един цял живот, нали? Ако пък не, пускаш му една компресия с по-малка резолюция и си готов.
Life is a carnival...
Публикувано изображение

#38 Sweet_Dreams

Sweet_Dreams

Eternal Life

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 224 мнения
  • Живущ в:последното време!
  • Интереси:Всичко,което може да се научи и приложи на практика!

Публикувано: 08 July 2012 - 23:18

Съгласен съм с всичко което каза draco_volans!
Кратко,точно и ясно! :thumbsup:
Публикувано изображение

#39 Гост_newnickname_*

Гост_newnickname_*
  • Guests

Публикувано: 09 July 2012 - 08:57

Темата е за GOM Player, а не ревю на други плейъри или кой какво търси и има нужда, нали?

#40 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 09 July 2012 - 17:56

Май не ме разбрахте! :no:
Не е въпросът до видео карта или процесор! Въпроса е какво може да ни спести даден плеър. Примерно, компютъра е натоварен да обработва нещо, а аз искам да си гледкам филмче през това време! Така че проблемът ще стои и на другото поколение.
@mazarin, темата е за GOM, а аз съм озадачен какво може и какво не може този плеър. И ако той не е в състояние да работи за потребителят, тогава трябва да търсим друго решение. Така че никак не съм извън темата. Просто давам една идея за възможностите на плеър. В резултат разбрах, че плеърът не е в състояние да изпълнява HD без да лапа ресурси! Така че не е идеалният плеър за мен.

#41 Гост_newnickname_*

Гост_newnickname_*
  • Guests

Публикувано: 09 July 2012 - 18:38

@mazarin, темата е за GOM, а аз съм озадачен какво може и какво не може този плеър. И ако той не е в състояние да работи за потребителят, тогава трябва да търсим друго решение. Така че никак не съм извън темата. Просто давам една идея за възможностите на плеър. В резултат разбрах, че плеърът не е в състояние да изпълнява HD без да лапа ресурси! Така че не е идеалният плеър за мен.

Ето я темата, в която ще видиш мнения за плейъри, които поддържат HD - ЦЪК

А за предишният ми коментар - не съм визирал тебе, но няма значение.

#42 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23013 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 11 July 2012 - 18:16

Май не ме разбрахте! :no:
Не е въпросът до видео карта или процесор! Въпроса е какво може да ни спести даден плеър. Примерно, компютъра е натоварен да обработва нещо, а аз искам да си гледкам филмче през това време! Така че проблемът ще стои и на другото поколение.

Ако даден компютър не разполага с изчислителната мощ да декодира HD съдържание, не може да се направи много по въпроса.

По принцип зависи и в какъв формат е. Най-лекият формат, който се използа за HD съдържание е MPEG-2. Ако даден компютър не може да се справи с 720p/1080p MPEG-2, може да се забрави за каквото и да било друго HD съдържание. MPEG-2 обаче се използва само в оригиналните HD DVD и Blu-ray дискове, защото не компресира добре. При пренасяне в стандартни компютърни формати (AVI, MP4/M4V, MKV), се използва най-често H.264, но понякога и Xvid. H.264 е определено най-тежкият за декодиране.
При компресиране в H.264 може да се зададат специални настройки, които да направят крайния файл по-лесен за декодиране, така че това е един начин за облекчаване на работата на процесора, но не мисля, че има релийс групи, които да използват подобни настройки, а ръчно прекодиране на файла също не е особено смислена идея, защото се губи качество и би отнело доста време на процесор, който би се затруднил с възпроизвеждане.
Смаляването на разделителната способност всъщност не би трябвало да има положителен ефект. Дори може да има негативен, ако процесорът трябва да извърши оразмеряването. Т.е. към декодирането добавяме и оразмеряване. Само му се трупа работа, вместо да се облекчава.
Може да се използва по-лек и оптимизиран декодер. В момента най-бързите софтуерни декодери са CoreAVC и декодера в официалния DivX пакет. Повечето плеъри, които използват свои декодери, могат да използват и външни, ръчно посочени декодери.
Може да се забрани deblocking функцията в даден плеър/декодер. Това би се отразило негативно на качеството, но би облекчило работата на процесора.

Ако компютърът може да се справи с възпроизвеждане на HD съдържание, но е нужно да извършва и други неща през това време, тогава просто намали приоритета на другата задача от Task Manager.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#43 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 14 July 2012 - 09:04

Аз все така си мисля, че щом плеърите имат способност да изпълняват видеото с по-малко пиксели, с малка резолюция на екрана - (за това не се конвертира и не е нужно да се конвертира за достигане на по-малка резолюция), то тогава няма да му пречи и да извлича по-малко пиксели от файла, точно колкото му е необходимо за екрана. Тоест, при изпълнението имаме преобразуване, което обаче не води до допълнително натоварване, по никакъв начин. В такъв случай защо да не получим това също преобразуване при самото четене от файла, а не при отдаването...? Не държа на отговор, само ви давам тема за размисъл.

#44 stamba11

stamba11

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 30 March 2013 - 01:09

Здравейте ! След като дълги години ползвах стара версия на Гом плеър, реших да исталирам последната налична -2.1.49.5139 , заедно с български превод .Обаче при исталацията на българският превод се получи следната грешка - unable to execute file: C:\ Program files(x86)\Gretech\gom player . Create process failed :code 2 .The sistem cannot find the file specified .  Правих няколко опита за исталация  и всичките завършиха по-същия неуспешен начин ! Въпросът ми е , какво точно означава това и как може да се оправи ? Предполагам , че Night_Raven може най-добре да отговори .

#45 Гост_Zig Zag_*

Гост_Zig Zag_*
  • Guests

Публикувано: 30 March 2013 - 08:45

Обаче при исталацията на българският превод се получи следната грешка ..................  какво точно означава това

Означава, че слагаш неподходящ превод (остарял). Близко е до логиката, нали? :)

Попитай някой да ти помогне с подходящ превод.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители