Jump to content

Ревю: GOM Player


Препоръчан пост

Относно забележките:

1. Не схванах в каква връзка го споменаваш.

2. Тестваната от мен версия имаше проблеми и не само при мен.

 

Информацията е валидна за ревюираната версия.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

При мен никога не е имало проблеми със субитрите - ако са с име, еднакво с това на видео файла си тръгват автоматично, а в противен случай мога да ги заредя ръчно. Иначе за свързването с Интернет и аз не разбрах, макар че може и да е така.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Ще направя едно сравнение(дано да е компетентно) с Crystal Player, защото заедно с GOM той ми стой на компютъра:

 

-Crystal Player с DivX 5.21 Pro, XviD-1.1.3-28062007, AC3Filter 1.46 и QuickTime Alternative - първо плейъра няма функция за задаване на Aspect Ratio по подразбиране. Не знам, но всички са решили, че гледането на филми трябва да става в AR 16:9, което на един монитор 17 инча стеснява картината и от 2 метра едва виждам какво става, докато при AR 4:3 картината заема целия екран(макар и малко удължено). Та след дълго ръчкане по кодеците подкарах AR 4:3 по подразбиране (за съжаление не успях с Night_Raven Codec Essentials 1.04 Plus, там въпреки, че зададох Overlay Mode 4:3 при DivX и Xvid картината си стоеше все на 16:9 ).

 

- Crystal Player - не подкарва онлайн стриймове по http, mms и там другите протоколи. Доставчика ми предлага онлайн телевизия през mms:// с GOM Player си направих една много добра плейлиста и сега си гледам телевизия без проблем.

 

-Crystal Player има вградени филтри, но на мен ми се струва, че повече пречат отколкото помагат, въпреки, че без тях някой от файловете не могат да се възпроизведат, ако нямате читав кодек. За това и предпочитам плейъри със собствени кодеци и подръжка на повечето формати. За GOM ми се наложи само да си оставя QuickTime ALternative.

 

- поставянето на файлове в плейлиста при Crystal Player е едно от любимите ми. Просто взимаш файловете и ги слагаш и листата е готова. При GOM това с тава с F8.

 

-субтитрите - последната версия на GOM се справя много добре със субтитирите. Както всички знаете CP не предоставя функция за местене на буквичките нагоре и надолу.

 

-друго важно нещо за мен е наличието на икони за всеки формат, за да мога по лесно да се ориентирам. И двата плейъра ми допадат в това отношение.

 

- и двата плейъра нямат добре написани FAQ и GUIDE на официалните си сайтове и добре, че има хора като Night_raven та да популяризират софтуера.

Link to comment
Сподели другаде

-Crystal Player с DivX 5.21 Pro, XviD-1.1.3-28062007, AC3Filter 1.46 и QuickTime Alternative - първо плейъра няма функция за задаване на Aspect Ratio по подразбиране. Не знам, но всички са решили, че гледането на филми трябва да става в AR 16:9, което на един монитор 17 инча стеснява картината и от 2 метра едва виждам какво става, докато при AR 4:3 картината заема целия екран(макар и малко удължено). Та след дълго ръчкане по кодеците подкарах AR 4:3 по подразбиране (за съжаление не успях с Night_Raven Codec Essentials 1.04 Plus, там въпреки, че зададох Overlay Mode 4:3 при DivX и Xvid картината си стоеше все на 16:9 ).

Честно казано, аз не успях да подкарам конкретно съотношение по подразбиране дори и само с XviD инсталиран като самостоятелен кодек. Кодекът си казваше да рестартирам възпроизвеждането, след като съм задал ръчна стойност, но при следващо пускане на филма съотношението отново си се избираше автоматично. Ефектът се наблюдава както при Crystal Player, така и при Windows Meda Player 9.

 

- Crystal Player - не подкарва онлайн стриймове по http, mms и там другите протоколи.

Съгласен. Лично за мен не е проблем, но като цяло го отчитам като минус.

 

-Crystal Player има вградени филтри, но на мен ми се струва, че повече пречат отколкото помагат, въпреки, че без тях някой от файловете не могат да се възпроизведат, ако нямате читав кодек. За това и предпочитам плейъри със собствени кодеци и подръжка на повечето формати. За GOM ми се наложи само да си оставя QuickTime ALternative.

MPEG-4 филтърът не съм го ползвал, винаги го изключвам откакто го внедриха във версия 1.98. Другите са били активни и не съм имал проблеми с тях. Единствено AVI splitter-ът ми е правил проблемчета на някои редки AVI фалове, но предполагам, че проблемът е и в самите файлове.

 

-субтитрите - последната версия на GOM се справя много добре със субтитирите. Както всички знаете CP не предоставя функция за местене на буквичките нагоре и надолу.

За мен не е голям проблем, но отново го считам за минус като цяло.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Плеърът по принцип има официална поддръжка на Windows Vista. Доколко стабилна е в действителност работата му там не мога да кажа. :)

Теглиш си файла-инсталация, стартираш го и следваш инструкциите. Инсталира се като всяка друга програма. :)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря зя отговора Night_Raven! Питах за инсталацията защото братовчед ми се е опитал но му излязло съобще че става само за Windows ХР.

В такъв случай трябва ли да направи нещо или да ми предложиш друг подобен плеър моля.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Този плеър го имам и съм с него на повече от половин година и съм много доволен от него.А и между другото аз захвърлих уиндоус медия плеъра .
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Аз съм с GOM PLAYER и мога да кажа, че е много добър. Ако не поддържа някой формат - има опция за изтегляне на необходимия кодек от самия сайт на продукта, а също така можеш да видиш и кой всъщност кодек ти липсва. Мнения много- и моето вече е на лице!!! :peace:
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте :)

 

Моля да ми кажете как да пусна субтитрите на ДВД с ГОМ плеър.

От скоро ДВД-тата имат звук с ГОМ при мен.

Имам Виста 32-битова, без кодеци. Тоест ГОМ използва собствените си кодеци само.

 

Благодаря ви за отговора.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...