Jump to content

Ревю: GOM Player


Препоръчан пост

http://pics.softvisia.com/design/pics/2322/GOMPlayer.PNG

 

GOM Player

 

Информация за програмата:

Официална страница: www.gomplayer.com

Лиценз: Безплатен (Freeware)

Последна версия (към момента на писане): 2.0.12

Линкове за изтегляне: GOM Player

 

GOM Player е един от многото мултимедийни плеъри, които съществуват в днешно време. Защо си струва да му обърнем внимание ще попитате вие и ще сте прави, все пак такива програми - бол. Този плеър притежава вградени кодеци за най-известните формати. Това ви спестява инсталиране на отделни кодеци или пакети с кодеци. Ако плеърът попадне на непознат и неподдържан формат, ще ви откара на сайт, откъдето да изтеглите безплатен кодек. В името на благородната кауза за световен мир, реших да тествам и деинсталирах така скъпия си пакет с кодеци (лично производство). Плеърът успешно си подкара няколкото филма, които му подметнах.

След бърза разходка из менютата се установяват две неща:

1) плеърът е много богат на опции;

2) плеърът е до много голяма степен хибрид от други плеъри.

М'даа, потребителите на BSplayer, Media Player Classic и Crystal Player може да възкликват отвреме навреме, че то това и техния плеър го има. Авторът(ите) са се опитали да съберат най-доброто от други плеъри. Добре са се справили.

И все пак макар и богат на опции, много от тях са по-скоро гъдели, отколкото реално използваеми функции. Опцията за използване на плъгини на Winamp (както BSplayer) е един пример. Не е лошо, че я има, но надали има реална полза. Има възможност за филтриране на вокал, еквилайзер, добавяне на ехо и други ефекти, които аз лично намирам за безполезни.

Леко изнервящ за мен беше началния Wizard, който се стартира при първото пускане на плеъра. Не е нищо фатално, но лично мен ми досади. Плеърът осъществява тайно връзка с интернет, за да провери за нови версии. Ъпдейтите са включени по подразбиране. Това последното не е лошо, но фактът, че не попита, а се наложи да го разбера от защитната ми стена, ме издразни доста.

Като размер плеъртът си е обемен, сравнен с някои свои събратя. 18-ина MB заето пространство. При мен се държа доста културно и стабилно, докато му ръчках опциите. Натоварваше процесора средно около 20%, а заетите количества RAM/виртуална памет бяха около 35MB/35MB - нормално.

Недостатък е кофти поддръжката на субтитри. Най-вероятно ще бъде отсранен проблемът, но за момента плеърът не се справя с показване на субтитри. По подразбиране и забранява използването на допълнителни филтри за субтитри като DirectVobSub (VSFilter) и G400, но могат да се разрешат. Ако смятате да ползвате този плеър, инсталирайте един от двата филтъра (по желание) и ги разрешете от опциите на GOM Player (маха се долната отметка на страница Filter в настройките).

 

Една забележка: ако имате филм на два диска и решите да пуснете единия в GOM Player, програмата ще ви уведоми, че има друг подобен файл и ще ви попита дали искате да го добавите и него в плейлистата. Т.е. тя вижда втория файл, предполага, че филмът е на два диска и предлага да го зареди и него. Споменавам това, защото аз първоначално мигах на парцали, докато разбера за какъв подобен файл става въпрос. Малко неясно е направено това.

 

Крайни думички:

 

Плюсове:

+ вградени кодеци

+ богат на опции

+ безплатен

+ стабилен

+ възпроизвежда непълни и повредени файлове (това на доверие от авторите - не съм го тествал лично)

+ доста глезотийки за ръчкане...

 

Минуси:

- ... с които предимно може да се оклепат нещата

- проблеми с извеждането на субтитри

- леко досаден начален Wizard

- свързва се с интернет без да иска разрешение или да уведомява

 

Заключение #1 (логичното, на базата на фактите): чудесен плеър. Вградени кодеци за основните формати, съчетава най-доброто от повечето най-известни свои събратя, много опции, държи се стабилно и е безплатен на всичкото отгоре. Ако сте киноман, то ще е почти престъпление ако поне не пробвате този плеър.

 

Заключение #2 (едно такова Raven-ско): много хубаво не е на хубаво. Т.е. всичко звучи твърде хубаво, за да е истина. Засега всичко изглежда точно както е в първото заключение, но от опит знам, че безплатен обяд няма. Винаги има уловка. Още се чудя в този случай каква е, но съм убеден, че има или ЩЕ има. Тези помисли са продиктувани от твърде критичната ми и съмнителна натура и не пречи да пробвате програмата.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Всичко що е безплатно, и както каза Night_Raven което е твърде хубаво, за да е истина - трябва да го опитам.... :D

Наскоро си изтеглих един филм, който явно е нещо повреден самия филм, че като прочетох представянето на GOM Player реших да пробвам дали въпросния филм ще тръгне с този плеър...

Е, пробвах и не тръгна. Пробвах също и с Windows Media Player, WinAmp, BSplayer, MV2 Player и с нито един не тръгна, но тръгна само с Media Player Classic :blush:

То може и аз да не съм инсталирала нещо както трябва, ама уж му дадох да си чете всички формати.

А не е изключено и самия филм просто да е кофти, което е и най - вероятното :yes:

Все пак Night_Raven Благодаря за плеъра и за изключително подробното ревю

Давай все така.... ;)

Link to comment
Сподели другаде

Добро представяне.Иначе преди време имаше проблем със "sub" файловете,въпроса е сега подкарва ли си ги сам вече и ако не какви са настройките за да се подкарат.
Link to comment
Сподели другаде

Много добър плеър. Не го знаех. С функциите си за синхрона на субтитри и тем подобни се изравнява с AllPlayer.

+ Бързо зарежда

- Бавно стига до избрана точка напред или назад във филма

Все пак е страхотен плеър.

Link to comment
Сподели другаде

Добро представяне.Иначе преди време имаше проблем със "sub" файловете,въпроса е сега подкарва ли си ги сам вече и ако не какви са настройките за да се подкарат.

При мен няма никакъв проблем. Инсталацията е чиста и съм махнал всички кодеци. Субтитрите се зареждат без проблем и вървят нормално.

 

Иначе трябва да ръчна малко Night_Raven да дооправим малко ревюто :)

Link to comment
Сподели другаде

При мен няма никакъв проблем. Инсталацията е чиста и съм махнал всички кодеци. Субтитрите се зареждат без проблем и вървят нормално.

 

Иначе трябва да ръчна малко Night_Raven да дооправим малко ревюто :)

Значи е оправено,имаше проблем в стари версии.Довечера от нас ще пробвам последната версия.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже малко звучи невероятно това за субтитрите, ето и едно шотче от произволен филм (версията на плеъра е последната за момента - 2.0.12):

 

http://pics.softvisia.com/design/pics/Gom.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Много добър плеър. Не го знаех. С функциите си за синхрона на субтитри и тем подобни се изравнява с AllPlayer.

+ Бързо зарежда

- Бавно стига до избрана точка напред или назад във филма

Все пак е страхотен плеър.

Синхрон на субтитри притежават и BSplayer и Crystal Player. GOM не е сам тук.

Не видях да зарежда по-бързо. По-скоро нормално или дори по-бавно.

При мен стига много бързо до избрана точка. Както и Crystal Player.

 

Понеже малко звучи невероятно това за субтитрите, ето и едно шотче от произволен филм (версията на плеъра е последната за момента - 2.0.12):

Е, при мен не става и не става. Нито автоматично, нито ръчно.

 

Добър плеър наистина, но ще трябва още да се потруди, за да пробие привързаността ми към Crystal Player. :P

Link to comment
Сподели другаде

Да, но Crystal-а е платен, нали :)

По-важните му функции са налични и в безплатната версия. Вярно, че най-новата такава има adware, но по-старите нямат. Те пък са по-трудни за намиране.

Реално според фактите GOM бие по един или друг начин. И все пак не вярвам в безплатния обяд. Твърде е хубаво, за да е истина. Уловки винаги има. :) В GOM може да няма ОЩЕ, но ще заима. :)

Иначе категорично е плеър с потенциал.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Днес инсталирах GOM Player 2.1.2.3406 Final - със субтитрите нямах никакви ядове, подкара гии от раз :thumbsup: . И наистина е доста приятен Редактиран от Shak
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Портативна версия - Gom Player 2.1.3.3413_USB_BG

За превода благодарим на ivo88.

 

П.П. Досадните настройки в началото си остават, а също така и неприятно напомняне за наличието на нова версия.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Не знам за вас, но моето мнение е че KMplayer е доста "по-развит" като функции и доста други неща от ревюираният тук плеър. Всеки с личното си мнение, но ви съветвам ако ви е харесал ГОМ да пробвате и КМ...
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Моля да ме извините че коментирам толкова късно тази статия,но искам да направя две забележки.

Първо,програмата се включва към интернет по подразбиране,но това може да се промени,има си отметка.

Второ,аз я ползвам от първото и издание и не съм имал проблем със субтитрите.Недостатъка е,че трябва да се зареждат ръчно.Alt+O.

С уважение:geooorgi

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...