Jump to content

Как да си инсталирам нови драйвери


nakata

Препоръчан пост

Здравейте на всички, Искам да си инсталирам най новите драйвери на видео картата и дъното. Но не съм го правил и не знам от къде да ги изтегля и как да го направя. Дъното ми е Асус-A8N-E а видео картата е Сафира 1600 про 256 рам. Благодарности и уважение за всеки който ми помогне. И пак да кажа че си нямам хабер за тези неща. :)
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 97
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

По принцип тези драйвери трябва да са включени в дисковете, които си получил с компютъра си, когато си го закупил. Ако нямаш такива дискове, тогава чети по-долу:

 

Ето драйверите, които трябва да изтеглиш за дънната си платка:

Аудио драйвери

Драйвери за видео чипсета

Link to comment
Сподели другаде

Драйвери за дъното: nForce 4 Series 6.86 (43.2MB)

Драйвери за видео картата: ATI WinXP Driver Download Page; кликаш Windows XP Drivers and Software, после RADEON, после Catalyst 6.10 Windows XP - Driver Download, после търсиш раздела Low Speed (Dial-Up) - Display Driver Only и кликаш върху линка за теглене. Обяснявам подробно, защото ATI не позволяват директно линкване към файлове или подраздели за тегелне. Давам ти и линка към драйверите БЕЗ контролния център, надали ще ти трябва. Излишни глупости са според мен. Ако държиш да имаш и Control Center-а, ето мирър от SoftVisia на този пакет: ATI Catalyst 6.10 with Control Center (43.3МB). Имай предвид обаче, че той иска да имаш инсталиран Microsoft .NET Framework 2.0 (22.5MB) или по-нов.

 

Как се инсталират.

Ако не си инсталирал НИКАКВИ драйвери за дъно и видео карта до момента, премини директно на последната (10-та) стъпка. :)

1) Теглиш и инсталираш Driver Cleaner 1.5 Professional (2.7MB)

2) Преди да инсталираш нови драйвери е много желателно да деинсталираш старите, ако имаш такива. Това става от модула Add or Remove Programs. Намираш nVidia Drivers (поне за nForce 2 така се казват) и ATI нещо-си и ги деинсталираш.

3) Рестартираш в Safe Mode (помпиш F8 докато се стартира компютъра и от boot менюто избираш Safe Mode)

4) Стартираш Driver Cleaner.

5) Ако имаш някакви версии и на двата драйвера, слагаш отметка на Select multiple cleaning filters. 6) От падащото меню избираш продуктите един по един и кликаш бутона Add>>, за да ги добавяш в списъка. Избираш задължително ATI, защото това е самият драйвер. Ако имаш Control Center инсталиран, избираш и ATI CCC. ATI IGP е за вградени видео карти на ATI, не ти трябва. ATI MMC е ATI Multimedia Center. Ако го имаш, го добавяш. ATI Remote Wonder и ATI TV Wonder са за All-in-One картите, няма да ти трябват. Реално погледнато можеш да добавиш всичко, за което не си сигурен дали го имаш, за да си сигурен, че ще се махне. При nVidia е по-лесно, там избираш само nForce Chipset.

7) След като си добавил всички желани филтри, кликаш бутона Start.

8) Като приключи, от меню Tools избираш Cab Cleaner, избираш първо единия .cab файл от падащото меню и кликаш Start. После повтаряш операцията и за другия. Ако има само един файл, чистиш само него. Ако няма cab файлове, не чистиш нищо. ;)

9) Затваряш програмата и рестартираш в нормален режим.

10) Инсталираш си драйверите. За nVidia е достатъчно да си стартираш инсталацията. Ако по време на инсталацията ти се удаде възможност да избираш кои компоненти искаш да инсталираш, НЕ слагай SW IDE драйвера (ако го има в пакета). Това е прикрит източник на кошмари и трошач на нерви (че и компютри). Драйверите на ATI първо се разархивират в C:\ATI\... и тогава започва инсталацията. После можеш да си изтриеш тази папка.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 years later...
Здравейте на всички. Ще можете ли да ми помогнете. Искам да инсталирам аудио драйверите на моето дъно (REALTEK Gigabit and Fast Ethernet NIC Driver/NVIDIA nForce Drivers).Много ще съм ви благодарен :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
хора, вижте.. имам видео карта nVidia GeForce 480 GTX [ 400 series ] , но не намирам драйвери за нея... търсих в сайта на нвидиа, само че на всички драйвери, които пробвам, излиза грешка... операционна система : windows 7 x32 на български.. ако някой е имал същия проблем, моля да ми помогне :)
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здр на всички може ли малко помощ имам проблем със видео драйверите картата ми е нВидиа GeForce 6100 nForce 405 и незнам какви драивери да си изтегля благодаря предварително
Link to comment
Сподели другаде

Отиваш на сайта на NVIDIA, избираш от второто падащото списъчно поле GeForce 6 Series и под него операционната система, която ползваш и кликваш Search. След това чрез бутона Download си сваляш предложения драйвер.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...