Jump to content

Какво бихте направили, ако имате 100 000 евро?


Препоръчан пост

Мире, защо питаш, да не би да предлагаш :cooldude:

Ако аз имах тези пари, първото което ще направя, е да си купя жилище във Варна (къща е за предпочитане). Второ....зависи от жилището дали ще има второ (то при тия цени тука не се знае :crosseyes1: ), но ако има останали, ще го обзаведа. Третото (ако съм много пестелива :giggle: ) ще бъде кола, може би някоя тройка..........не, не Голф, а BMW разбира се :haha:

Ами това ми идва на първо мислене, доста практично, но в днешно време е така... :bye:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 40
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

И аз бих си купила 3-ка, но Audi :P

 

Иначе не помня вече защо питах, освен за ви опозная :booo: Искам да мога да инвестирам парите в нещо, което би направило много хора щастливи и доволни - увеселителен парк, почивен комплекс, място за възстановяване и релаксация, подобряване и развиване на места в природата, където хората ще могат да се зареждат, а природата ще се радва на удивлението и позитивните им емоции...романтика :girldance: ммм в много малки мащаби съм мислила преди година само толкова малко пари :haha:

 

Иначе и аз искам къща, уют, комфорт, спокойствие...за да има щастливи хора около мен....пак романтика :)

Link to comment
Сподели другаде

Ееее! Хайде! Време е и аз да направя сефтето във форума - да оставя първото си мнение. А и как да не го направя!? Темата си заслужава :) :OK:

Първото нещо, което щях да направя е да купя на майка ми няколко билета за екскурзии в чужбина. Тя милата много иска да пътува, да отиде във Франция, в Париж. За вършила е френска гимназия в Стара Загора и от малка си мечтае да отиде там. Аз съм й обещал, че някой ден ще я пратя на такова пътуване, защото тя сама едва ли ще успее да събере достатъчно парички за по-голяма, по-дълга и по-луксозна екскурзия. Все пак тя работи на държавна работа.

И тези 100 000 евро биха свършили добра работа :yes:

А колкото до баща ми - той ако иска, може да отиде и той. :) за него не се притеснявам финансово, добър търговец е, сам си е шеф, винаги успява. Така че на него няма да му плащам екскурзията, хаха :)

С останалите парички ще си доразвия едни мои малки (засега) инвестициики :-8 , все пак умният работи за пари, а мъдрият кара парите да работят за пари, хаха, нещо такова май беше ;)

 

Оо да, и да не пропусна племенника си. Той е голяма шайка, ама порасна вече и скоро ще кандидатства след седми клас. За него бих заделил парички, за да може да се чувства добре ако дойде тук при мен във Варна. Ще ходим насам-натам, кафета-мафета, гаджета-маджета, хахах

И аз бих си купил някои неща също. Мммм да, скоро ходих да гледам за коли. Ходих да оглеждам, но май съм на мнението, че една чисто нова кола би била добре дошла.

 

А с останалите парички бих почерпил Гената и MONI от форума. MONI ме покани да се регистрирам тука и да се запозная с вас. Ами, казвам се Костадин, от гр. Варна, беше ми драго да излея мислите си тук на тази тема. Ако има въпроси - ще има и отговори :peace:

 

До скоро! Поздрваи на всички!

Косето

Link to comment
Сподели другаде

Честит ти първи пост!

Аз пък нещо напоследък се превръщам в много голям егоист и ще изхарча повечето парички за мен. В последните години все гледах другите да са добре, а за мен...нищо. Накрая какво - за мен дървото, "Свърши тая мандра"!

Link to comment
Сподели другаде

Такааа интересноооо, 100 000 Е добре шумолят :king: , първото нещо , което бих направил е да ги обменя в банкноти по 10 лева да ги пръсна в стаята и да плувам в тях :cap: , второ нещо, бих си свил една цигара от банкнота с ароматен скъп тютюн и ще я изпуша :matchesfart: , въпреки, че непуша и на трето място ще си подскачам цял ден, като луд понеже тези пари са ми паднали от небето :yeah:.

Но, като оставим шегата на страна бих ги инвестирал в недвижими имоти, най- вече в стари селски къщи на ключови места из страната, бих си разширил бизнеса си и дейностите около него и бих пътувал с Мони по света :love:.

Това ми идва на първо мислене, абе ще им намеря място :beach: .

Link to comment
Сподели другаде

"Щастието не е в парите, а в тяхното количество". "Две неща правят човек щастлив-сексът и парите".Подобни клишета са приоритет на гръцките философи.

100 000 евро в копюри по 100 се събират в дамска чанта.Пробвайте и ще се убедите. Това не ги прави много.

"Ще отида там, ще ще посетя тук". С 100к евро ли? Та до Париж с тридневен пансион + авиобилет е 399$. До Тайланд с авион 10 дни пансион е 699$. И до Аляска е посилно.

Ще насоча вниманието си към богатите. Това е виртуална галерия на руснаци в Лондон. Разгледайте цените на иконите внимателно.

http://www.templegallery.com/getthumbpage....2004&page=1

2.2 милиарда са християните по света и това число расте Това е необятен пазар. Ще се огледам за оживено място в бял град и до последното евро ще купя помещение за галерия.Съпътсвуващ виртуален магазин се подразбира за продажба в нета. Погледнете сайта на тези руснаци и солените им цени.Той е в Канада.Нон-стоп клиенти.

http://www.istok.net/home.php

Подобен бизнес е далеч от мутри с техните бензиностанции, казина, обменни бюра. Отваряте сутрин в 9 и в 17.00 сте при любимата жена, останалото компът върши, като приема заявки.

Световните производители на икони са пет страни.Гърция, Италия, Палестина, скапания Китай и за моя гордост - България.

Парите не миришат. Именно араби и евреи продават православни християнски икони в Свещения град. При иконите надценката започва от 100% и понятието консигнация е валидно при тях. Великата река Йордан? Вода до колене, широка 5м и 200гр бутилирана вода от нея е с цена 20$.

Един човек, който е бил на дъното ми каза: "По-скъпо от духовната храна няма.Тя винаги е в дефицит".Мислите, че вярва в Бога? Вярва в грънци.Иначе само за Бог говори, за да тече, реката от кинти да тече. Браво на баба Пена.Цял ден е пила морна вода. 50 декара пипер прекопала за 7 лв надница. Какво правят нейните набори в Витлеем? За 10$ ви пеят молитва и по нета ви доказват с филмче. На братята тоже браво.

http://mirezo.com/ru/order.asp

10$ са ст'инки за бомбонки.Един ден в фугите на Стената ще са има USB портове и аз ще набивам флашки с молитви в тях.Скромен съм и за 5$ ще ви бодна флашката.Не знам вируси да добавям ли, че да тече.Е и сега не е зле.Принтирам молитвите и на два пъти седмично отскачам да пълна фугите.

 

Товa 22 инчовo разпятие, имплантиран със Свята земя, Светена вода, Миро и Ефирно масло, направен от маслиново дърво, оставям аз да пази форума от Лукавия и жените от изкушението.

 

http://img03.picoodle.com/img/img03/9/10/11/f_cruisifixm_6e22faf.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Хм, истинските икони не би трябвало да се продават. По-скоро продажбата трябва да се възприема като дарение. Но към кого - не знам. Във всеки случай крайният клиент не е Господ. Иначе звучи малко грубовато. Този бизнес с икони прозвуча доста интересно в тази тема. Аз се занимавах преди време (и) с иконопис. Приложих уменията си в софтуерните приложения (които правя). Нядявам се да не съм сбъркал, бъдещето ще покаже. Но за съжаление при софта няма прошка. Режеш му кратуната на клиента без скрупули. Ако си добър, разбира се. После е лесно, ставате приятели. Хехе, капитализъм и бизнес, разбира се...
Link to comment
Сподели другаде

Наистина 100к не са много. Никак даже. В крайна сметка, напоследък се запитвам какво му трябва на човек, за да е щастлив. На мен лично парите не ми носят щастие. Носят ми удовлетворение, но не и щастие. Него не мога да си го купя с пари. А онова за пари и многото пари е смешна работа. Факт е обаче, че парите могат да направят живота по-лесен, дали по-щастлив - не знам, предполагам, че ще допринесат донякъде, но дори и с много пари ако не искаш да си щастлив - няма как да стане. Познавам хора, които не разполагат с много пари и въпреки това са щастливи.
Link to comment
Сподели другаде

...Този бизнес с икони прозвуча доста интересно в тази тема. ..

 

Да бъда простен и разбран.

Малко е да се каже интересно, не намирам подходяща дума в момента. Погледни приведения Pantocrator. Toвa e I.N.R.I. (Иисус от Назарет - Цар на евреите / Йешоа ми Нацерет - Мелях а-ейудим).

 

http://img35.picoodle.com/img/img35/9/10/13/f_Pantocratorm_b97c2ba.jpg

 

Това е репликант на православна византийска икона и в Ерусалим се продават само подобни. Размери 14cm X 18cm и тегло 600гр. Ръчна изработка на арабски художници от Витлеем. В боята е разтворен яйчен жълтък, темперни бои плюс "златен лист" върху основа канвас (тип платно). Целта е да се постигне автентичност, да речем XV век. Тънкият момент е за колко ще я намерите (Не е задължително да сте вярващ. Колекционер или ценител не пречи да сте). Варира от $88 до 290евро. Кой как наточи теслата. В интернет умело се спекулира с надеждата на хората и се разчита на тяхното неведение. Масов трик е да ви пробутат католическа икона за производство от Витлеем/Ерусалим. Охраната на Гроба Господен е гръцка-арменска, поради което католически икони са непонятни тук. Християнските католически икони се отличават от километри. Още по-нагло е при руските художници. Не знам кой е изпил водката преди да бъде нарисувана иконата? Художника или Девата, но те са ужас. Малки тела, големи глави, забулени в скафандри. При иконите с участие на сребро и злато нещата катерат яко и удрат цени до 4500евро на парче. Говоря за съвремено гръцко производство, а не някоя ограбена църква.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...