Jump to content

Ръководство: интегриране на Service Pack 1/2/3 към инсталация на Windows XP


Препоръчан пост

1. Значи съвсем не трябва да има проблеми да си свалиш и инсталираш Service Pack 3.

2. Ако има вградени обновления (освен SP), WMP 10/11, IE7/8, и/или драйвери и програми, значи е самоделка. Ако има вградени само обновления, значи е от по-скоро безобидните самоделки. Колкото повече вградени неща има, толкова по-лошо е. Не броя вграден сервизен пакет към самоделките, защото вграждането на такъв е разрешено официално. Т.е. има си създадена от Microsoft процедура за това, която е и описана в темата. Всичко останало се интегрира по неофициален начин, така да се каже.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

1. Значи съвсем не трябва да има проблеми да си свалиш и инсталираш Service Pack 3.

2. Ако има вградени обновления (освен SP), WMP 10/11, IE7/8, и/или драйвери и програми, значи е самоделка. Ако има вградени само обновления, значи е от по-скоро безобидните самоделки. Колкото повече вградени неща има, толкова по-лошо е. Не броя вграден сервизен пакет към самоделките, защото вграждането на такъв е разрешено официално. Т.е. има си създадена от Microsoft процедура за това, която е и описана в темата. Всичко останало се интегрира по неофициален начин, така да се каже.

сега вече разбрах.Мерси

Link to comment
Сподели другаде

А след като се добави SP3, кои файлове/папки стават ненужни?

В папка Windows забелязах, че за всеки ъпдейт се появява по 1 скрита папка със странни символи. Предполагам, че това са някакви back-up файлове на системата и се възстановяват, ако има проблем. Лично аз ги изтрих и си нямам проблеми. Остана обаче 1 папка - "ServicePackFiles" - която не е скрита. Каква е тя и има ли проблем да я изтрия, защото за мен съвсем не е малка ~570 MB?

Смятам, че трябва да се обърне внимание на премахването на именно тези стари файлове след update-ването на системата. След като не е планирано Windows да се справя, то трябва да знаем как да оправяме ръчно нещата. Ако греша за нещо, поправете ме ;)

Link to comment
Сподели другаде

Въпросните файлове са резервни копия на подменените от въпросния ъпдейт файлове. Те се използват при евентуална деинсталация на конкретния ъпдейт от Add or remove programs. Т.е. няма никакъв проблем да се изтрият, ако не се очаква да се налага деинсталация на обновления и има нужда от място на системния дял. И все пак е желателно да си стоят ако мястото не е проблем. Никога не се знае.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Общо взето дали ще инсталираш Windows със SP1 или SP2 и ще инсталираш SP3 като ъпдейт, или ще инсталираш Windows с вграден SP3, няма почти никаква разлика. Основната разлика е, че когато SP е вграден, не може да се деинсталира. Лично аз предпочитам да е вграден.

Дали ще има забиване при вграден SP3? Това е все едно да питам дали автомобилът, който купувам, ще ми създава проблеми. Естествено, че ще има забивания, ако се инсталират калпави драйвери и софтуер и системата не се стопанисва добре. Сам по себе си Windows + SPx е напълно стабилна и надеждна комбинация. Как ще се държи системата зависи от това какво се инсталира СЛЕД това и как се поддържа.

Здравейте:Прочетох темата и понеже ми се налага да инсталирам windows xp и имам един wimdows,които е без никакви сервизни пакети и,ако му вградя с nlite дирекно sp3 дали е по добре отколкото на някой windows с вграден sp2 да му сложа sp3.

Link to comment
Сподели другаде

Дали ще е по-добре? По-скоро не. В общи линии е същото. Може би общият размер на файловете ще е по-голям при SP2->SP3, но не мисля, че ще има някакви реални разлики във функционалността и т.н.

Макар че лично аз не бих припарил до nLite. Колкото и странно да звучи, обърква ме повече отколкото описания в тази тема метод.

Link to comment
Сподели другаде

Дали ще е по-добре? По-скоро не. В общи линии е същото. Може би общият размер на файловете ще е по-голям при SP2->SP3, но не мисля, че ще има някакви реални разлики във функционалността и т.н.

Макар че лично аз не бих припарил до nLite. Колкото и странно да звучи, обърква ме повече отколкото описания в тази тема метод.

:punish:

Благодаря за съвета,аз реших да инсталирам чистият windows без sp и после ще ги инсталирам от сайта на MS.

Link to comment
Сподели другаде

Ако процедираш така, имай предвид, че не можеш да инсталираш директно SP3 на чист Windows. Трябва да имаш поне SP1 първо.

Като гледам вече го няма никъде sp1?Иначе като интегрирах sp3 директно на чистият windows и след това вървеше на виртуалният компютър.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Искам да благодаря на Night_Raven за страхотното ръководство, което е направил... От известно време му бях "хвърлил око" и днес реших да го изпробвам на моя Win sp2. Процедирах точно както е описал човекът и нямаше никакви проблеми. "Чийта" ( :giggle: ), който той е посочил в примера си, направо го пейстнах в командния ред - sp3 се интегрира като пич!. Без никакви запънки и точно за 2 минути (+/- няколко секунди). Изходният файл ми стана 606 Mb. След това използвах получения интеграт, за да му вградя SATA драйвери с nLite (просто тая процедура е неизбежна, ако искам да се спася от дискетката :giggle: ). Всичко мина без грешка и преди малко драснах самоделката на диск. Поздрави!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Искам да благодаря на Night_Raven за страхотното ръководство, което е направил... От известно време му бях "хвърлил око" и днес реших да го изпробвам на моя Win sp2. Процедирах точно както е описал човекът и нямаше никакви проблеми. "Чийта" ( :giggle: ), който той е посочил в примера си, направо го пейстнах в командния ред - sp3 се интегрира като пич!. Без никакви запънки и точно за 2 минути (+/- няколко секунди). Изходният файл ми стана 606 Mb. След това използвах получения интеграт, за да му вградя SATA драйвери с nLite (просто тая процедура е неизбежна, ако искам да се спася от дискетката :giggle: ). Всичко мина без грешка и преди малко драснах самоделката на диск. Поздрави!

Кои sata драйвери си инсталирал с nlite.че и аз скоро правих такъв диск с :това

Link to comment
Сподели другаде

Кои sata драйвери си инсталирал с nlite.че и аз скоро правих такъв диск с :това

 

Ще те насоча към този мой коментар, а ти можеш да прегледаш и по-горните мои (и на dixi) мнения. Точно днес използвах SATA драйверите, които ми вървят в комплект с дъното (ASUS K8V-X SE). Конкретно контролеррът, за който те отговарят при мен е VIA VT 8237 Series SATA Raid. Интегрирах драйвери за x86 OS, версия NT4 и NT5. Ако имаш диск за дъното на твоята машина, можеш да използваш драйверите, които са на него... НЕ интегрирай обаче и драйвери за x64, ако процесорът ти Я поддържа, защото ще ти даде грешка... Това съм го описал в коментара си...

 

P.S: Ако не си много сигурен дали даден драйвер ще тръгне, първо записвай и тествай на презаписваем диск..., за да няма после майни... :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Ще те насоча към този мой коментар, а ти можеш да прегледаш и по-горните мои (и на dixi) мнения. Точно днес използвах SATA драйверите, които ми вървят в комплект с дъното (ASUS K8V-X SE). Конкретно контролеррът, за който те отговарят при мен е VIA VT 8237 Series SATA Raid. Интегрирах драйвери за x86 OS, версия NT4 и NT5. Ако имаш диск за дъното на твоята машина, можеш да използваш драйверите, които са на него... НЕ интегрирай обаче и драйвери за x64, ако процесорът ти Я поддържа, защото ще ти даде грешка... Това съм го описал в коментара си...

 

P.S: Ако не си много сигурен дали даден драйвер ще тръгне, първо записвай и тествай на презаписваем диск..., за да няма после майни... :giggle:

А как да разбера кои драйвери ми трябват ако няма диск например или комп.не зарежда windows?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...