Прехвърляне към съдържание

Снимка

Ръководство: интегриране на Service Pack 1/2/3 към инсталация на Windows XP

• Моля, влезте, за да отговорите
84 отговора по тази тема

#31 presents

presents

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 87 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 15:06

По-просто от "преименуваш пакета на sp3.exe и го поставяш директно в C:\" не мога да го обясня.

При мен не иска да приеме командата c:\sp3.exe /integrate:c:\xpcd и ми дава грешка

#32 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23002 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 25 January 2009 - 15:17

Щом не ти я приема, значи или имаш повреден файл, или нещо бъркаш при преименуването и поставянето на пакета.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#33 presents

presents

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 87 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 15:37

Щом не ти я приема, значи или имаш повреден файл, или нещо бъркаш при преименуването и поставянето на пакета.

Пакета който свалих се казва windowsxp-kb936929-sp3-x86-enu_c81472f7eeea2eca421e116cd4c03e2300ebfde4 аз го промених/rename/ на sp3.exe,a това е грешката която ми изписва

Windows cannot find`c:\sp3.exe`.Make sure you typed the name correctly,and then try again.To search for a file,click the Start bytton,and then click Search.

#34 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23002 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 15:58

Щом в името на самия пакет няма .exe, значи разширенията на файловете ти не са показани. В такъв случай не трябва да добавяш .exe в името. Аз съм го и написал в темата:

3. Копирайте инсталацията на желания от вас сервизен пакет на същия дял, където е папката с инсталационните файлове на Windows и я преименувайте (за да е по-лесно) на spx, където x е номерът на сервизния пакет. Ако работите с показване на разширенията на файловете, запазете ".exe" в края на името.

#35 presents

presents

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 87 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 17:25

Щом в името на самия пакет няма .exe, значи разширенията на файловете ти не са показани. В такъв случай не трябва да добавяш .exe в името. Аз съм го и написал в темата:

Не знам какво съм чел,но ми се видя че файла е exe и за това и аз го кръстих така.Имам още няколко въпроса.Диска с Windowsa ми е XPSP2,винаги когато съм го качвал след това има допълнителни ъпдейти които са излязли след СП2.Какво става с тези ъпдейти?Предполгам че се съдържат в СП3.Последният път когато качвах Windowsa преминах директно на СП3 и след него пак имаше нови ъпдейти,сега вече като имам диск с вграден СП3 ще мога ли да ги кача?И как е по-добре като е интегриран СП3 или като го ъпдейтвам от сайта на Майкрософт.Ще има ли някакви проблеми,като забиване и други сродни при вграден СП3

#36 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23002 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 19:00

SP3 съдържа всички ъпдейти до месец април 2008 година. Ъпдейтите след този месец трябва да се инсталират допълнително. Дано това ти е достатъчна информация.

#37 presents

presents

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 87 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 19:34

SP3 съдържа всички ъпдейти до месец април 2008 година. Ъпдейтите след този месец трябва да се инсталират допълнително. Дано това ти е достатъчна информация.

Вече ставам досаден,но били ми отговорил на последните два въпроса от предишния ми пост

#38 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23002 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 21:47

Общо взето дали ще инсталираш Windows със SP1 или SP2 и ще инсталираш SP3 като ъпдейт, или ще инсталираш Windows с вграден SP3, няма почти никаква разлика. Основната разлика е, че когато SP е вграден, не може да се деинсталира. Лично аз предпочитам да е вграден.
Дали ще има забиване при вграден SP3? Това е все едно да питам дали автомобилът, който купувам, ще ми създава проблеми. Естествено, че ще има забивания, ако се инсталират калпави драйвери и софтуер и системата не се стопанисва добре. Сам по себе си Windows + SPx е напълно стабилна и надеждна комбинация. Как ще се държи системата зависи от това какво се инсталира СЛЕД това и как се поддържа.

#39 presents

presents

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 87 мнения

Публикувано: 25 January 2009 - 22:54

Общо взето дали ще инсталираш Windows със SP1 или SP2 и ще инсталираш SP3 като ъпдейт, или ще инсталираш Windows с вграден SP3, няма почти никаква разлика. Основната разлика е, че когато SP е вграден, не може да се деинсталира. Лично аз предпочитам да е вграден.
Дали ще има забиване при вграден SP3? Това е все едно да питам дали автомобилът, който купувам, ще ми създава проблеми. Естествено, че ще има забивания, ако се инсталират калпави драйвери и софтуер и системата не се стопанисва добре. Сам по себе си Windows + SPx е напълно стабилна и надеждна комбинация. Как ще се държи системата зависи от това какво се инсталира СЛЕД това и как се поддържа.

Тогава остава само една разлика,че няма да се забавям с ъпдейта до СП3.Мерси много че ми отдели от времето си и бе така търпелив да ми помогнеш :thumbsup:

#40 presents

presents

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 87 мнения

Публикувано: 12 February 2009 - 13:38

Искам да попитам Night Raven каква е разликата между СП3 от ръководството и този от линка.Забелязвам че този от линка е доста по-голям.

http://www.microsoft...;displaylang=en

#41 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23002 мнения

Публикувано: 13 February 2009 - 04:04

Това, което ти си дал, е ISO файл, който съдържа инсталационното EXE на SP3. Въпросният инсталационен файл в това ISO и файлът, към който аз съм дал линк, са идентични.

#42 presents

presents

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 87 мнения

Публикувано: 13 February 2009 - 12:28

Това, което ти си дал, е ISO файл, който съдържа инсталационното EXE на SP3. Въпросният инсталационен файл в това ISO и файлът, към който аз съм дал линк, са идентични.

Благодаря за отговора.Разбрах го като го свалих и разгледах

#43 gibson58

gibson58

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 574 мнения
  • Живущ в:★ Sofia ★
  • Интереси:дали ще има джанки догодина :)

Публикувано: 04 May 2009 - 13:05

Здравейте,
имам питане по скоро към Night Raven.
току що инсталирах уиндоус но се оказа че е с вграден SP2 искам да си вградя 3-ката в инсталационният диск.понеже е на цд няма да стигне мястото и незнам как да процедирам ,дали да го запиша на двд или има по удачен вариант?
И дали след това да преинсталирам или може само да се добави SP3 към сегашният ми уиндоус?

#44 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23002 мнения

Публикувано: 04 May 2009 - 16:11

Вграждането на SP към дадена инсталация няма да й повиши размера много, независимо дали въпросната инсталация има SP1 или SP2. При вграждане повечето файлове се заменят. Малко файлове са нови, така че размерът на твоята с инсталация с вграден SP3 трябва да е малко по-голяма от текущата със SP2, което значи, че трябва да се събере без проблем на CD.
Към вече инсталираната операционна система може да се добави SP3. То е просто един голям ъпдейт. Теглиш го и го инсталираш. По принцип е по-добре да преинсталираш с вече вграден SP3, но това не е задължително. Ако държиш всичко да се изпипва до последния детайл, нямаш много инсталирани програми и настройки по системата и не те бърка, преинсталирай с Windows с вече вграден SP3. Но не трябва да е проблем и да инсталираш SP3 на вече работещия Windows.

#45 gibson58

gibson58

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 574 мнения
  • Живущ в:★ Sofia ★
  • Интереси:дали ще има джанки догодина :)

Публикувано: 04 May 2009 - 16:23

Вграждането на SP към дадена инсталация няма да й повиши размера много, независимо дали въпросната инсталация има SP1 или SP2. При вграждане повечето файлове се заменят. Малко файлове са нови, така че размерът на твоята с инсталация с вграден SP3 трябва да е малко по-голяма от текущата със SP2, което значи, че трябва да се събере без проблем на CD.
Към вече инсталираната операционна система може да се добави SP3. То е просто един голям ъпдейт. Теглиш го и го инсталираш. По принцип е по-добре да преинсталираш с вече вграден SP3, но това не е задължително. Ако държиш всичко да се изпипва до последния детайл, нямаш много инсталирани програми и настройки по системата и не те бърка, преинсталирай с Windows с вече вграден SP3. Но не трябва да е проблем и да инсталираш SP3 на вече работещия Windows.

1.току що е инсталиран и няма нищо друго инсталирано,драйвери,програми ,един вид-"безполезен"
2.как да разбера дали ОС е "самоделка" ,защото нямам инфо какъв е?

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители