Jump to content

Ръководство: интегриране на Service Pack 1/2/3 към инсталация на Windows XP


Препоръчан пост

Не схванах въпроса.

 

Ако искате да запишете Windows-а с вградения сервизен пакет директно на диск, кликнете бутон Write files/folders to disc (горе вдясно). Ако искате да си направите ISO, кликнете бутон Create image file from files/folders (по средата вдясно).

 

Каква е идеята от запис "директно на диск"? Ако добре съм разбрал, по този начин не се получава буут диск, нали? 

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Стига да се зададе на ImgBurn да създаде bootable диск като се посочи bootable image (стъпка №12), това и ще се направи. Ако се посочи bootable image, ще се получи bootable ISO/записан диск. Ако не се посочи bootable image, няма да се получи bootable ISO/записан диск. Дали потребителят иска ISO или директен запис, си е негова работа и е независимо решение/дейност от това дали да се направи bootable.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 years later...

Опитвам се да интегрирам SP2 и SP3, но ударих на камък. Дава ми следното съобщение:
post-485-0-07150200-1380102299_thumb.jpg

 

Пробвах какви ли не комбинации:

 

g:\sp2.exe /integrate:g:\xpcd

g:\sp2 /integrate:g:\xpcd.iso

g:\sp2.exe /integrate:g:\xpcd.iso

g:\sp2 /integrate:g:\xpcd

 

Снимка от "Моя компютър".
post-485-0-83351800-1380102724_thumb.jpg

Снимка от "командера".

post-485-0-13344400-1380102879_thumb.jpg

 

Link to comment
Сподели другаде

Install няма, само Open - започва да се разархивира и като приключи изписва това (защото на компютъра има 

SP3):

post-485-0-86772100-1380104199_thumb.jpg

 

Не знам дали стана ясно, но всички четири възможности, които съм дал по горе, завършват с разархивирането на 

SP и споменатото в началото съобщение.

 

Link to comment
Сподели другаде

Вече написах - SP3 ;) 
post-485-0-50778500-1380105281_thumb.jpg

 

Впрочем, какво е значението, какъв е пакета, който имам инсталиран? Аз се опитвам да го интегрирам/вградя в инсталационния диск, не да го инсталирам.

 

Между другото, Windows-а е същия, който е инсталиран на компютъра. Води се на фирмата в която все още работи жената. Но тъй като ще е там до края на октомври, компютъра ще й остане (а и инсталационния диск). Той (диска) е с SP1. И тъй като след края на октомври компютъра ще бъде наш, ще го преинсталирам на чисто, защото там сега има фирмени неща, които не ми са нужни. Затова реших да вградя пакетите (2 и 3), вместо да се инсталират след това по отделно.

 

Link to comment
Сподели другаде

Опс, грешката е моя.  :punish:

Но все пак на снимките които са качени поне аз не мога да видя къде е информацията от самият диск, която по описанието трябва да се свали на самият компютър:

 


2. Поставете инсталационния диск на Windows и копирайте цялото му съдържание в папка по ваш избор. Колкото по-лесно достъпна е папката и колкото по-кратко е името й, толкова по-добре, защото това значи по-малко писане за вас. Моето предложение е да копирате в папка C:\xpcd. Ако нямате достатъчно свободно място на C:, копирайте на друг дял. Не вадете диска.

3. Копирайте инсталацията на желания от вас сервизен пакет на същия дял, където е папката с инсталационните файлове на Windows и я преименувайте (за да е по-лесно) на spx, където x е номерът на сервизния пакет. Ако работите с показване на разширенията на файловете, запазете ".exe" в края на името.
Link to comment
Сподели другаде

Аз съм бастун. :bang: 
Не знам защо, но съм се подвел от началото на темата и използвах ImgBurn за да копирам диска в компютъра, като създадох *.iso. Сега го разархивирах и всичко си дойде на мястото.

П.П. Интегрирането го бях правил и друг път, но не се сещах къде бъркам. Благодаря. :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...