Jump to content

Ръководство: интегриране на Service Pack 1/2/3 към инсталация на Windows XP


Препоръчан пост

По-просто от "преименуваш пакета на sp3.exe и го поставяш директно в C:\" не мога да го обясня.

 

При мен не иска да приеме командата c:\sp3.exe /integrate:c:\xpcd и ми дава грешка

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Щом не ти я приема, значи или имаш повреден файл, или нещо бъркаш при преименуването и поставянето на пакета.

 

Пакета който свалих се казва windowsxp-kb936929-sp3-x86-enu_c81472f7eeea2eca421e116cd4c03e2300ebfde4 аз го промених/rename/ на sp3.exe,a това е грешката която ми изписва

 

Windows cannot find`c:\sp3.exe`.Make sure you typed the name correctly,and then try again.To search for a file,click the Start bytton,and then click Search.

Link to comment
Сподели другаде

Щом в името на самия пакет няма .exe, значи разширенията на файловете ти не са показани. В такъв случай не трябва да добавяш .exe в името. Аз съм го и написал в темата:

3. Копирайте инсталацията на желания от вас сервизен пакет на същия дял, където е папката с инсталационните файлове на Windows и я преименувайте (за да е по-лесно) на spx, където x е номерът на сервизния пакет. Ако работите с показване на разширенията на файловете, запазете ".exe" в края на името.
Link to comment
Сподели другаде

Щом в името на самия пакет няма .exe, значи разширенията на файловете ти не са показани. В такъв случай не трябва да добавяш .exe в името. Аз съм го и написал в темата:

 

Не знам какво съм чел,но ми се видя че файла е exe и за това и аз го кръстих така.Имам още няколко въпроса.Диска с Windowsa ми е XPSP2,винаги когато съм го качвал след това има допълнителни ъпдейти които са излязли след СП2.Какво става с тези ъпдейти?Предполгам че се съдържат в СП3.Последният път когато качвах Windowsa преминах директно на СП3 и след него пак имаше нови ъпдейти,сега вече като имам диск с вграден СП3 ще мога ли да ги кача?И как е по-добре като е интегриран СП3 или като го ъпдейтвам от сайта на Майкрософт.Ще има ли някакви проблеми,като забиване и други сродни при вграден СП3

Link to comment
Сподели другаде

SP3 съдържа всички ъпдейти до месец април 2008 година. Ъпдейтите след този месец трябва да се инсталират допълнително. Дано това ти е достатъчна информация.
Link to comment
Сподели другаде

SP3 съдържа всички ъпдейти до месец април 2008 година. Ъпдейтите след този месец трябва да се инсталират допълнително. Дано това ти е достатъчна информация.

 

Вече ставам досаден,но били ми отговорил на последните два въпроса от предишния ми пост

Link to comment
Сподели другаде

Общо взето дали ще инсталираш Windows със SP1 или SP2 и ще инсталираш SP3 като ъпдейт, или ще инсталираш Windows с вграден SP3, няма почти никаква разлика. Основната разлика е, че когато SP е вграден, не може да се деинсталира. Лично аз предпочитам да е вграден.

Дали ще има забиване при вграден SP3? Това е все едно да питам дали автомобилът, който купувам, ще ми създава проблеми. Естествено, че ще има забивания, ако се инсталират калпави драйвери и софтуер и системата не се стопанисва добре. Сам по себе си Windows + SPx е напълно стабилна и надеждна комбинация. Как ще се държи системата зависи от това какво се инсталира СЛЕД това и как се поддържа.

Link to comment
Сподели другаде

Общо взето дали ще инсталираш Windows със SP1 или SP2 и ще инсталираш SP3 като ъпдейт, или ще инсталираш Windows с вграден SP3, няма почти никаква разлика. Основната разлика е, че когато SP е вграден, не може да се деинсталира. Лично аз предпочитам да е вграден.

Дали ще има забиване при вграден SP3? Това е все едно да питам дали автомобилът, който купувам, ще ми създава проблеми. Естествено, че ще има забивания, ако се инсталират калпави драйвери и софтуер и системата не се стопанисва добре. Сам по себе си Windows + SPx е напълно стабилна и надеждна комбинация. Как ще се държи системата зависи от това какво се инсталира СЛЕД това и как се поддържа.

 

Тогава остава само една разлика,че няма да се забавям с ъпдейта до СП3.Мерси много че ми отдели от времето си и бе така търпелив да ми помогнеш :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Искам да попитам Night Raven каква е разликата между СП3 от ръководството и този от линка.Забелязвам че този от линка е доста по-голям.

 

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

Link to comment
Сподели другаде

Това, което ти си дал, е ISO файл, който съдържа инсталационното EXE на SP3. Въпросният инсталационен файл в това ISO и файлът, към който аз съм дал линк, са идентични.
Link to comment
Сподели другаде

Това, което ти си дал, е ISO файл, който съдържа инсталационното EXE на SP3. Въпросният инсталационен файл в това ISO и файлът, към който аз съм дал линк, са идентични.

 

Благодаря за отговора.Разбрах го като го свалих и разгледах

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте,

имам питане по скоро към Night Raven.

току що инсталирах уиндоус но се оказа че е с вграден SP2 искам да си вградя 3-ката в инсталационният диск.понеже е на цд няма да стигне мястото и незнам как да процедирам ,дали да го запиша на двд или има по удачен вариант?

И дали след това да преинсталирам или може само да се добави SP3 към сегашният ми уиндоус?

Link to comment
Сподели другаде

Вграждането на SP към дадена инсталация няма да й повиши размера много, независимо дали въпросната инсталация има SP1 или SP2. При вграждане повечето файлове се заменят. Малко файлове са нови, така че размерът на твоята с инсталация с вграден SP3 трябва да е малко по-голяма от текущата със SP2, което значи, че трябва да се събере без проблем на CD.

Към вече инсталираната операционна система може да се добави SP3. То е просто един голям ъпдейт. Теглиш го и го инсталираш. По принцип е по-добре да преинсталираш с вече вграден SP3, но това не е задължително. Ако държиш всичко да се изпипва до последния детайл, нямаш много инсталирани програми и настройки по системата и не те бърка, преинсталирай с Windows с вече вграден SP3. Но не трябва да е проблем и да инсталираш SP3 на вече работещия Windows.

Link to comment
Сподели другаде

Вграждането на SP към дадена инсталация няма да й повиши размера много, независимо дали въпросната инсталация има SP1 или SP2. При вграждане повечето файлове се заменят. Малко файлове са нови, така че размерът на твоята с инсталация с вграден SP3 трябва да е малко по-голяма от текущата със SP2, което значи, че трябва да се събере без проблем на CD.

Към вече инсталираната операционна система може да се добави SP3. То е просто един голям ъпдейт. Теглиш го и го инсталираш. По принцип е по-добре да преинсталираш с вече вграден SP3, но това не е задължително. Ако държиш всичко да се изпипва до последния детайл, нямаш много инсталирани програми и настройки по системата и не те бърка, преинсталирай с Windows с вече вграден SP3. Но не трябва да е проблем и да инсталираш SP3 на вече работещия Windows.

1.току що е инсталиран и няма нищо друго инсталирано,драйвери,програми ,един вид-"безполезен"

2.как да разбера дали ОС е "самоделка" ,защото нямам инфо какъв е?

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...