Jump to content

Странен въпрос относно BIOS-a


Препоръчан пост

Здравейте,

Незнам дали точно тук е мястото да питам, но все пак го правя ;)

Днес една колжка ме пита един СУПЕР много странен въпрос, при което аз останах като гръмната.

Понеже тя има някакви проблеми с компюъра си и в момента обновява някой от частите му.

Та въпроса беше следния: "Какво да прави като и се е прецакала батерията на BIOS-a на дънната платка ???" :blink:

Един друг мой колега ми каза че не е чувал за такова нещо, аз също не съм. Ние ли сме необразованите и неразбиращите или тя нещо не е могла да попита както трябва и такова нещо няма.

Моля ви разяснете за какво може да става дума и въобще възможно ли е нещо такова, за да мога да и отговоря :help: :OK:

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

Има си такова нещо и се сменява за миг,но после има настройки за които не се наемам да пиша,но....сигурен съм че ще има кой :)

Иначе успех от мен!

Link to comment
Сподели другаде

Значи вярно имало такова нещо :)

От един обикновен компютърен магазин ли се взима или от къде? Да не се поръчва да ти го носят от някъде? И къде точно се монтира на Дънната Платка?

Леле сега като разбрах че наистина имало такова нещо пък още повече въпроси ми изникнаха. :)

Благодаря предварително на всички ви.

Link to comment
Сподели другаде

Има ги навсякъде...и се сменя лесно,на дъното е и прилича на батерийка за ръчен часовник,но по голяма....за другите неща....оставям на по осведомените,за да не те подвеждам просто.

Правил съм си го,но на собственното ПС и не мисля че съм достатъчно запазнат....

Link to comment
Сподели другаде

Ето къде се намира на моето дъно, оградил съм я с оранжев кръг. Няма начин да объркаш нещо, отстрани на кръглия цокъл има една пластинка, която се натиска леко, за да излезе батерията. Носиш я в някой сервиз за компютри или магазин за компютърни компоненти и си купуваш същата. Проблема обикновено е с настройките на BIOS, ако се нулира след изваждането на батерията.

http://img91.imageshack.us/img91/3641/a7v333rs0.th.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ето къде се намира на моето дъно, оградил съм я с оранжев кръг. Няма начин да объркаш нещо, отстрани на кръглия цокъл има една пластинка, която се натиска леко, за да излезе батерията. Носиш я в някой сервиз за компютри или магазин за компютърни компоненти и си купуваш същата. Проблема обикновено е с настройките на BIOS, ако се нулира след изваждането на батерията

 

Настройките на BIOS-a не се нулират. Просто се зареждат default стойностите при стартиране на компютъра и трябва да се настроят. За обикновения потребител най-често само дата и час. Така че както ти е казал panevdd - вади се батерията и се отива в най-близкия магазин или часовникар , където продават подобни неща.

:peace:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Какво им е странното на тези батерии?
Това са чипове с вградена батерия вътре. За прекъсването на захранването се дават накъсо определени изводи от самия чип.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...