Jump to content

Моля за съвет относно избор на автомобилче


Lily

Препоръчан пост

Здравейте,

търся си кола в момента, обаче честно казано ровейки се из mobile.bg виждам, че има горе-долу добър избор. Принципно смятам да действам скромно - до към 3000 лв, като търся малък клас от типа на Рено Клио. Големите ми колебания са между: Renau Clio, Peugeot 106, Ford Fiesta и Opel Corsa.

Моля, ако някой разбира малко повече от мен да даде съвет кое е най - доброто.

:)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей,

Аз като шофьор на опел бих те насочил към корсата! Карал съм служебна и съм доволен от нея! При положение, че на тази кола са се учили трима човека да карат! Клиото също е добър избор! Напоследък не чувам добри отзиви за пежо, но мисля, че 106 е спалучлива като модел! Фордовете пък колкото и да ги плюят са евтини за подръжка, а Фиеста е доста каран автомобил в България! Каквото и да решиш ти желая успех!

Виж също и avtomarket.bg - нов сайт за автомобили, защото мобилето вече е платено - ако не пратиш смс четеш по-старите обяви!

Link to comment
Сподели другаде

Е, все пак в ниския клас возията едва ли е приоритет! Като се има впредвид състоянието на пътната мрежа в България мисля, че ще е по-добре да заложи на здравина. Там май френските не са много добре. Но френска кола съм карал само веднъж и нямам никакви наблюдения!
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

търся си кола в момента, обаче честно казано ровейки се из mobile.bg виждам, че има горе-долу добър избор. Принципно смятам да действам скромно - до към 3000 лв, като търся малък клас от типа на Рено Клио. Големите ми колебания са между: Renau Clio, Peugeot 106, Ford Fiesta и Opel Corsa.

Моля, ако някой разбира малко повече от мен да даде съвет кое е най - доброто.

:)

Ето малко инфо и от мен !

Лично аз ще предпочета Рено Клио !

http://www.renault-bg.com/

 

http://avtomobili.info/d.php?s=mdrv&mdi=627

Рено клио

http://avtomobili.info/d.php?s=mdrv&mdi=568

Пежо 106

http://avtomobili.info/d.php?s=mdrv&mdi=262

Форд Фиеста

http://avtomobili.info/d.php?s=mdrv&mdi=555

Опел Корса

Link to comment
Сподели другаде

И аз да кажа нещо по въпроса. За 3000 лв. колата няма да е хубава, даже ще излезне и по скъпа след обслужване и някъв ремонт. Нека да са към 4000-4500 за тези пари в момента може да се вземе много добра кола да си я караш със здраве и без да пипаш нищо. И да е колата немска, под 10 г. Може да е Сеат-ИБИЗА много добра кола малка с мотор на Фолцваген. Успех във вземането на решение и късмет за колата. :) Редактиран от nakata
Link to comment
Сподели другаде

От година и нещо карам Рено Клио 1.4 моноинжекцион, 75 к.с. За возията какво да ти кажа...малка кола, всичките са еднакви, а именно подскача при всяка неравност на пътя. Проблеми не съм имал никакви с колата. Подлагам я непрекъснато на сериозни натоварвания. Сега, 15 хил.км след като я взех се налага да ремонтирам предницата. Частите за цялата предница - накрайници, шарнири, тампони на носачите, тампони на стабилизиращата щанга, общо са около 110 лв, т.е. за тези пари ще си направя предницата чисто нова. Няма сериозно изгнили места по колата. Бих те посъветвал да се стремиш към мотор около 1.4 литра, защото познавам хора с 1.1 л, 1.2 литрови мотори, които казват, че са малко по-тромави, а разходът е същия. За марката - въпрос на избор, разликата между тези, към които се насочваш не е много голяма. Ако успееш да си намериш със сервоуправление ще е най-добре, мисля че за една жена това е важна "екстра". Относно Форд, deyan както каза по-нагоре, е малко подценен автомобил. Карал съм доста фордове, даже в момента ми се случва да карам един Ескорт понякога. Проблемите на тази марката са не повече от на останалите автомобили, т.е. тя с нищо не им отстъпва. По-старите двигатели на Фиеста имат само едно досадно почукване на клапаните, но това не е болка за умиране и може да се оправи.

Успех с търсенето!

Link to comment
Сподели другаде

Привет и от мен. Нека и аз да дам едно предложение към Lily

В малкия клас автомобили няма големи разлики. Всичките са си с компромисите. Едните са здрави но гният, другите са с кофти окачване и се чупят лесно, третите не са мислени много за автомобили и т.н. След като не разбираш много от автомобили ти предлагам да отидеш в една автокъща и да пробваш всичките тези марки. Качи се във всяка кола и виж дали ще ти допадне,виж в коя се чустваш най-удобно. За градски автомобил мисля че колата трябва да да ти е удобна, да не се налага да се надигаш и да се въртиш като пумпал за да видиш дадено препядствие. Да я управляваш лесно. Както dieZel написа нека да е със сервоуправление. Дизеловите мотори се карат много лесно и управлението на малка дизелова кола в градски условия според мен е по-леко отколкото бензиновите, но цената за съжаление се покачва. Аз бих си купил Опел заради здравината им и малкото проблеми които правят но все пак избора си е твой :) Ако успееш да си извоюваш да покараш предварително тези автомобили мисля че най-допбре ще си прецениш кой да си вземеш.

Link to comment
Сподели другаде

Хммммм да, доста различни мнения, но благодаря все пак. Днес пък един колега в работата най-горещо ми препоръча и VW Polo, това било върхът на здравината и евтините части.

Наистина ще трябва да пообиколя автокъщите и да ги пробвам, за да преценя най-добре! :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...