Jump to content

Ръководство за споделяне на Интернет


Препоръчан пост

  • 3 months later...
  • 1 year later...

зДРАВЕЙТЕ Колеги,

от 1.5 години ползвам медода споделен от шаман Златинов,

На вторият компютър

 

I P ADRESS -192.168.0.2

Маска/ Net Mask/ -255.255.255.0

Шлюз/Get WAY/ -192.168.0.1

Предпочитан DNS -212.233.128.2

 

На първият компютър

 

I P ADRESS -192.168.0.1

Net Mask -255.255.255.0

 

 

 

но тук бих посочил един недостатък

а именно , че и двата компа трябва обезателно да са включени

Редактиран от SJEFANA
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Искам да попитам как мога да копирам по някакъв начин съдържанието на някаква Интернет страница, и после да я разглеждам при отсъствие на Интернет. С printscreen не става, защото той линка е един, но информацията не е само на една страница, в смъсъл като мърадам със скролера на мишката надолу има още. Мерси предварително !!!!
Link to comment
Сподели другаде

По принцип има програми, които изтеглят цели сайтове, но ако ти трябва просто да запазиш отделни странички, няма нужда от чак такива програми. Един вариант е просто да запазиш дадена страница от браузъра: най-често File -> Save as. Друг вариант е да използваш специална програма за снимане на работния плот и да създадеш снимка от скролиране на прозорец, например PicPick.
Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам как мога да копирам по някакъв начин съдържанието на някаква Интернет страница, и после да я разглеждам при отсъствие на Интернет. С printscreen не става, защото той линка е един, но информацията не е само на една страница, в смъсъл като мърадам със скролера на мишката надолу има още. Мерси предварително !!!!

 

Със снимачката Fast Stone Capture (FScapture) можеш да снимаш т.нар. Scrolling Windows, т.е прозорци от интернет сайтове или на твоя компютър, които не се виждат целите на екрана и трябва със скрола на мишката да плъзгаш надолу за да видиш всичко. Тази опция съм я оградил с червен квадрат, кликаш на бутончето посочваш началото на големия прозорец, кликаш веднъж с мишката на избраната интернет страница/отворена папка, пускаш мишката, програмата сама ще си свали до долу прозореца и ще снима всичко.

 

post-16842-065404200 1300607304_thumb.png

 

Линк за Download на FS Capture 5.3 (Portable)

Редактиран от mazarin
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Може ли някой да ми каже при споделянето на Интернет между два компютъра, единия (сървърния) е с Windows XP, а втория с Windows 7, какви настройки трябва да се направят точно, на този с Windows 7, защото цял ден се мъча да осъщестя връзка между двата компютъра и все не става. Това което е описано в ръководството го изпълнявам, но накрая ми изкарва ето тази грешка: http://www.prikachi.com/images/529/3435529U.jpg

Настройките от сървърния компютър(с Windows XP) съм сигурен, че ги правя както трябва, но с този Windows 7 нещо немога да се оправя, въпреки че и там въвеждам дадените IP address, Subnet Mask, Default Gateway и Preferred DNS server.

Link to comment
Сподели другаде

Не би трябвало да има нужда на втория компютър да създаваш PPPoE връзка. На него достъпът би трябвало да е тип LAN - стига сървърният компютър да работи, на втория автоматично трябва да има Интернет. Т.е. само първият се "закача" за доставчика.
Link to comment
Сподели другаде

А може ли да ми кажеш за втория компютър(този с Windows 7), освен задаването на IP, Subnet Mask, Default Gateway и Preferred DNS server, има ли още нещо, което пропускам, защото само с тези настройки нямам нет.
Link to comment
Сподели другаде

А може ли да ми кажеш за втория компютър(този с Windows 7), освен задаването на IP, Subnet Mask, Default Gateway и Preferred DNS server, има ли още нещо, което пропускам, защото само с тези настройки нямам нет.

Проблема го оправих, но сега пък немога да влизам във Face*ook от втория компютър, както и в още някои сайтове. В други сайтове си влизам, но там немога. Също и връзката е мнооого бавна. На какво може да се дължи това?

Link to comment
Сподели другаде

Само с един браузър ли има проблем или с всички? С какви инсталирани защитни програми разполагаш? Сканирано ли е за зловреден софтуер и ако да, с какви програми?
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...