Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

 

Имам проблем с една флашка...

Пълна е цялата, но когато я поставя ми дава, че е празна(0 байта) и компютъра ме пита дали да я форматира...

Другото, което забелязах , че файловата система на флашката се е променила от Fat 32 Ha Raw...

Как да оправя положението и защо се е получило това?

Link to comment
Сподели другаде

Случва се често, омазана файлова система ако примерно си извадил флашката, а тя е още активна . Пробвай да форматираш, ако не стане има начин с определени програми, ама си трябва познания.

Link to comment
Сподели другаде

Информацията би трябвало да е възстановима. Лично аз бих препоръчал директно да се насочиш към GetDataBack или R-Studio. И двете са платени, но са в общи линии най-добрите в бранша. По-старата версия на GetDataBack я има в отделни версии за FAT32 и NTFS, така че ако избереш нея, използвай правилната версия.

 

Имай предвид, че няма 100% гаранция, че всички данни ще се възстановят напълно. Възможно е да има повредена информация.

 

За самото устройство  се опасявам, че може да няма лесно решение. Зависи къде е проблемът. Има шанс обикновено форматиране да не реши проблема, ако той не е просто във файловата система, а е във фърмуеъра. Може да се наложи повторно флашване на самото устройство. В зависимост от капацитета и цената му, може би ще е по-оптимално просто да се закупи ново.

Link to comment
Сподели другаде

Много ме съмнява, че ще възстанови нещо, ама нищо не пречи да пробва... А за възстановяване на флашка ми помогна този сайт, но доста четене и проби трябват: https://flashboot.ru/

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте и аз имам подобен проблем и да не отварям друга тема просто да попитам. Имам флашка HP 256GB, която не ми позволява, да се форматира опитвах, какво ли не при опит да я форматирам ми излиза съобщение, "Уиндоус не успя да завърши форматирането" .. Ако някой е имал подобен казус, моля да сподели! Опитах също да търся информация по номер на контролера с цел да успея за префлашна фърмуеъра, но не открих нищо в интернет за него. 

Link to comment
Сподели другаде

Имам 2 флашки, които по някакъв начин сдадоха багажа. Проблемът е, че при вкарване в USB порта системата извежда безкрайни прозорци за неразпознаване и призив за форматиране. Не знам този автостарт на репорта как се спира, за да правя опит за поправки. И двете флашки са ползвани за кратко време с много малко запис/презапис, тоест запазени, нови. Мисля, че има начин да се съживят. Минаха 7 години откакто съм ги захвърлил.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и аз имам подобен проблем и да не отварям друга тема просто да попитам. Имам флашка HP 256GB, която не ми позволява, да се форматира опитвах, какво ли не при опит да я форматирам ми излиза съобщение, "Уиндоус не успя да завърши форматирането" .. Ако някой е имал подобен казус, моля да сподели! Опитах също да търся информация по номер на контролера с цел да успея за префлашна, но не открих нищо в интернет за него.фърмуеъра,

Като за начало можеш да опиташ с някоя от програмите за работа с дялове: EaseUS Partition Master, AOMEI Partition Assistant, MiniTool Partition Wizard, Macrorit Partition Expert. Има някакъв шанс да успееш да форматираш устройството или да изтриеш дяла и да го създадеш наново.

 

Ако проблемът е със самия контролер и/или NAND, ще трябва да се флашне наново. Това за жалост не гарантира успех и е до известна/голяма степен на принципа проба-грешка. Налагало ми се е веднъж да „съживявам“ USB устройство по този начин и помня, че отне известно време и опити, но крайният ефект беше положителен.

В общи линии всичко се свежда до ровене из и превод на написаното на USBDev.ru.

Първо трябва да използваш ChipGenius или Flash Drive Information Extractor, за да извлечеш информацията за контролера от устройството.

След това трябва да намериш правилния mass production tool на сайта, който да използваш, за да флашнеш устройството наново. Обикновено има съвети или указания как да се използва дадената версия на mass production tool-а. Затова казах, че изисква четене, превод и опити.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте отново, аз също съм префлашвала няколко устройства успешно от flashboot.ru ..та започвам по ред на нещата, който сте ме посъветвали..

 

Като за начало можеш да опиташ с някоя от програмите за работа с дялове: EaseUS Partition Master, AOMEI Partition Assistant, MiniTool Partition Wizard, Macrorit Partition Expert. Има някакъв шанс да успееш да форматираш устройството или да изтриеш дяла и да го създадеш наново.

 

 

това беше първото нещо което опитах, но за съжаление без успех ..

 

Първо трябва да използваш ChipGenius или Flash Drive Information Extractor, за да извлечеш информацията за контролера от устройството.

 

 

и тук удрям на камък вече след като извлече каквото може, а именно, че няма информация за въпросния контролер.. прилагам скрийншот  

 

Предполагам, че едва ли може, да се търси tool някакъв за флаш при това положение.

post-4406-0-59179200-1632896813_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

ChipGenius също ли не го засича?

Да, при всички програми е така, опитах няколко.. Но вчера се сетих за нещо, което бях правила с друго флаш у-во за съжаление неуспешно, но тук на това успях през Victoria да изтрия всички лоши сектори. Флашката се форматира във формат ExFat, обаче честно казано предпочитам да я ползвам в NTFS и ще опитам да променя вида на файловата система. Ето какво представлява..

1632979345739.jpg

Прикачвам и лог от Victoria, като допълнение 

eventlog.txt

Link to comment
Сподели другаде

Сега, като я виждам паметта, съм около 98% сигурен, че е фалшива. Доколкото мога да видя от снимката, конструкцията ѝ е в общи линии 1:1 с фалшиви 2TB USB устройства, на които съм попадал.

Първият червен флаг беше неизвестният контролер. Това е много нетипично, особено за по-реномирани компании като HP.

 

Наистина ли се показва като 256GB-ово устройство?

Ако да, можеш ли наистина да я запълниш с толкова информация?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...