Jump to content

част и мнение за конфигурация


Препоръчан пост

Да

За кое?

 

Кутията е много стар модел и е посредствена в най-добрия случай по днешните стандарти. Не казвам, че не можеш да я използваш, но със сигурност ще загубиш част от ефективността на охлаждането. Колко голям проблем ще е това зависи каква е температурата в стаята, какви компоненти реално купиш и колко възнамеряваш да ги натоварваш.

 

защото по добре да дам повече с 100 лева, след време да не сменям отново всичко за един процесор от 11 генерация например. Има и wi-fi където няма постояно да разнасям кабела за интернет.

Не разбирам аз ли не се изразявам ясно или ти не четеш. Обяснявам ти, че можеш да купиш доста по-евтино (с повече от 100 лева) дъно и пак да можеш спокойно да използваш 11-то поколение процесор. Да избереш подобно дъно заради Wi-Fi е като да си купиш Биг Мак от Макдоналдс заради сусама върху хлебчето. Ако не ти трябват някакви сериозни скорости, можеш да си купиш прилична безжична мрежова карта за 30-ина лева. Пак ще излезе драстично по-евтино.

 

Не съм почитател на AMD досега стария компютър ме искара доста години. (13-15години)

И би закупил по-нискокачествен продукт само защото не си почитател на другата марка? Това звучи глупаво. Не знам на какво базираш мнението си за AMD, но в момента са по-добрият избор. Не казвам, че в миналото не са имали издънки или разочароващи процесори, но положението в момента е различно.

 

Продукти се закупуват на базата на текущите им качества, не на миналите.

 

Аз не съм почитател на ASUS като марка, но това не значи, че няма да си купя техен продукт, ако отговаря на нуждите ми, качествен е и цената е подходяща. Дори всъщност притежавам техен продукт.

 

Просто захранването искам да съм го предвидил и за бъдеще.

Аз също предвиждам занапред. Поне се опитвам, защото не съм сигурен точно каква видео карта възнамеряваш да купиш. Ако наистина мислиш да купуваш високи класове компоненти (Core i9 и RTX 3080/3090, да, тогава ще ти трябва 750W захранващ блок. Ако обаче не мислиш да се качваш над Core i7 и RTX 3070, тогава просто смисълът от 750W е никакъв.

 

първонално ако се развали старата карта времено свързвам само процесора.

И на монитор и на тв може и някой път да поиграя, след смяна на нова карта.

Надявам се осъзнаваш, че разликата в разделителните способности на монитора и телевизора е огромна. Мониторът ти е с разделителна способност 1280x1024, докато телевизорът е 4K (3840x2160), т.е. видео карта, която би била предостатъчна да подкара игрите ти на монитора, може да изпитва сериозни затруднения с телевизора, ако искаш да уплътниш разделителната способност. Например GTX 1650 ще е предостатъчна да играеш игрите на монитора, но 4K разделителна способност с нея ще видиш през крив макарон. Компромисен вариант би бил да подадеш 1080p/FullHD сигнал от компютъра и да играеш на тази разделителна способност, като оставиш телевизорът да си извърши upscaling-а. Не е същото като истинска 4K разделителна способност, но може да е много близо или почти неразличимо, в зависимост от играта, колко далеч сядаш и най-вече колко качествен е upscaling алгоритъмът на телевизора.

 

Мисълта ми беше, че ако нямаш намерение да играеш на телевизора, няма никакъв смисъл да се хвърляш на скъпи/последно поколение видео карти, макар че то в момента всичките са скъпи за това, което предлагат.

Link to comment
Сподели другаде

На самата кутия има място за от дясно 2 вентилатора

от пред 2 вентилатора

от ляво 1

място за видеокарта 320мм

за охлаждане на процесора 163,9мм

 

покажи ми друго дъно на asus което едно временно подържа 10 и 11 генерация? и има wi-fi

Link to comment
Сподели другаде

На самата кутия има място за от дясно 2 вентилатора

от пред 2 вентилатора

от ляво 1

място за видеокарта 320мм

за охлаждане на процесора 163,9мм

Да, и сам виждам техническите ѝ данни. Това не я прави особено добър избор за съвременен компютър. Не казвам, че ще е трагична, а че просто няма да е толкова ефективна, колкото по-нови и по-добре проектирани кутии. В зависимост от избраните компоненти и вентилатори, може да се охлажда достатъчно добре.

Т.е. по всяка вероятност ще закърпи положението, но аз бих я сменил, за да съм сигурен, че получавам нещо по-оптимално за модерен хардуер.

 

покажи ми друго дъно на asus което едно временно подържа 10 и 11 генерация? и има wi-fi

ASUS ROG STRIX B560-F GAMING WIFI

ASUS ROG STRIX B560-A GAMING WIFI

ASUS TUF GAMING B560M-PLUS WIFI

 

Но... Защо по дяволите държиш да е на ASUS и да има Wi-Fi?

При ASUS плащаш повече за марката. GIGABYTE и MSI предлагат по-добро съотношение цена/качество/фунцкионалност. Колкото до Wi-Fi, това е проблем, който се решава бързо и лесно с допълнителна карта.

 

Защо не вземеш например MSI Z590-A PRO + някаква безжична карта за 30-ина лева? Ако те мързи да избираш такава, има го и с Wi-Fi — MSI Z590 PRO WIFI.

GIGABYTE Z590 D е също вариант, макар да е без Wi-Fi.

 

Също подходяща платка е GIGABYTE B560M AORUS PRO AX, ако държиш да е с Wi-Fi.

За още по-малко пари има GIGABYTE B560M AORUS ELITE, но ще трябва да си купиш безжична карта.

 

Имай предвид, че всичките тези платки ги има с по 50-60 лева надолу в други магазини. Ardes продават СКЪПО.

Link to comment
Сподели другаде

От всичките предложения ще се замислиш само за първите две?

 

Какво са направили ASUS за теб, че са спечелили такава умопомрачителна лоялност? То и за Intel важи същият въпрос.

 

Както и да е. Виждам, че ти реално не търсиш съвет, а просто искаш някой да ти потвърди това, което си си наумил. Защо изобщо публикуваш тема в такъв случай?

 

Няма да си губя времето повече. Ако има някой друг заблуден и наивен потребител, който да желае да си трови нервите, може да заповяда.

Link to comment
Сподели другаде

Извинявай, че те изнервих

Добре ще се замисля и за другите, но става въпрос от разлика 120-130 лв.

 

Също се бях спрял на още 3 конфигураций.

 

ACER NITRO N50-610 gamingdator /core i5-10400F/ 16GB/SSD 512GB/

Nvidia geforce GTX 1660/ windows home

 

Asus rog strix GA15 gamingator -същите части от горе

 

https://www.speedcomputers.biz/speed-game-top-ti-force-10600К-pc-computer/#features.

Тук не ми харесва захранването

Link to comment
Сподели другаде

http://nikem-bg.net/cart/68022p1r66470p1r68884p1r63579p1r64401p1rf.html- това е минимума. Няма нова кутия, няма друго охлаждане, няма нов монитор ... криза е.

търся си една RX 470/570 или GTX 1060-3/6GB в диапазона 120-200 лв. и чакам по-добри времена - което не е сигурно кога ще е. За монитора компютъра е повече от достатъчен, за телевизора - вече е обяснено.

 

Ето какво бих погледнал от интел:

http://nikem-bg.net/cart/66470p1r68884p1r63579p1r65412p1r67631p1r65112p1rf.html

Да, това е стария процесор, но не мисля, че това ще те спъне някак. Да, с това дъно няма да можеш да го клокваш, но спестяваш парите до дъно с Z чипсет и все пак получаваш по-високи честоти, което за игри е добре. Да, слагаш и по-сериозен охладител, защото това нещо ще те топли в студените зимни вечери .. със сигурност няма да ти харесат още куп неща ..

Можеш да го играеш и така:

http://nikem-bg.net/cart/66470p1r68884p1r63579p1r67631p1r65112p1r68943p1rf.html

или така:

http://nikem-bg.net/cart/66470p1r68884p1r63579p1r67631p1r65112p1r68869p1rf.html

Не съм задълбавал с детайли, цени, тайминги и т.н. ... просто една различна гледна точка.

 

Между другото игри бих играл само през кабел, а дори и просто ползване на интернет.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...