Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с диска (100%) на Windows 10

Windows 10

• Моля, влезте, за да отговорите
8 отговора по тази тема

#1 Ted95

Ted95

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 39 мнения

Публикувано: 18 March 2021 - 16:25

Здравейте, имам проблем с диска на лаптопа стои постоянно на 100 процента, дори и когато е в покой (без пуснати програми и прочие), също така и доста забива. При включване се стартира около 30 минути средно. Преинсталиран е преди 2 месеца с оригинален уйндолс 10.

Прикрепен(и) файл(ове)

#2 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 231 мнения

Публикувано: 19 March 2021 - 10:51

Хубаво си тръгнал да проверяваш кое го натоварва, но го направи както трябва, ако не можеш поне снимай всичко - тази снимка изобщо не е полезна, след като ти изрично си казал, че диска е на 100%.

Освен товарещи го ъпдейти (хубаво оригинален win10, но коя версия точно, да не е първия ... а защо на руски?) може да има и хардуерен проблем самия двърд диск - за който няма никаква информация разбира се - Crystal DiskInfo - би показало неговия SMART и ще е ориентир дали диска има някакви проблеми чисто физически.

49% заеtа памет от 8GB - не е малко, какво толкова има стартирано сега и с каква заетост тръгва системата в началото? 1,4-2,2 GB е нормално поведение за тежкия W10, но 4GB ..

В този ред на мисли, крайно наложително ли е ползването на 10-ка?

#3 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 264 мнения

Публикувано: 19 March 2021 - 14:29

За тези 2 месеца може много неща да са инсталирани със и без съгласието на потребителя!

Преинсталиран е преди 2 месеца с оригинален уйндолс 10

Публикувано изображение

#4 Ted95

Ted95

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 39 мнения

Публикувано: 19 March 2021 - 14:57

Здравейте! Езикът на уиндоуса е руски, защото приятелката ми е рускиня. Windows 10 е наложителен, защото използва програми, които го изискват. 

Снощи пуснах точка за възстановяване, която беше неуспешна, след 4 часа чакане излязоха следните 2 грешки: UNMOUNTABLE BOOT VOLUME, UNEXPECTED STORE EXEPTION.

След няколко рестарта, лаптопът се включи и бяха направени следните тестове, за които съм прикачил снимки.

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  avto.jpg   53.67К   0 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  disk C.jpg   83.07К   0 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  disk D.jpg   85.12К   1 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  system.jpg   55.86К   1 Брой изтегляния
  • Прикрепен файл  123.jpg   122.72К   1 Брой изтегляния

#5 clearthevision

clearthevision

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 143 мнения

Публикувано: 19 March 2021 - 19:27

Хард диска е чувствителна част.

HD Tune може да покаже колко процента лоши сектори има диска - в раздел Error Scan.

hd tune health - Google Изображения

https://www.hdtune.c...o_575_trial.exe

За (уж) поправка на лоши сектори има програма - HDD Regenerator, честно казано аз макар че съм я ползвал веднъж, не съм сигурен доколко е истина работата й.

http://www.dposoft.net/hdd.html

#6 androns

androns

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 264 мнения

Публикувано: 19 March 2021 - 20:23

Това е лаптоп, ако е разнасян в режим sleep е нормално да се обади твърдия диск. Главите се "паркират" на стойките само при shut down.

Моя съвет е нов диск, на този има вече лоши сектори.

SSD 500GB е опцията 

https://ssd-hard-dis...b0a-p382740411/

https://ssd-hard-dis...sd1-p395761907/

https://ssd-hard-dis...00b-p625153623/

Публикувано изображение

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23228 мнения

Публикувано: 20 March 2021 - 00:35

Дискът по всяка вероятност е за смяна, както споменаха и други потребители. Ако имаш възможност и ти се занимава, можеш да го занулиш със заводския софтуер. Това разбира се ще изтрие всичката информация на него, след което ще трябва да си го инициализираш и нацепиш наново. Има шанс зануляването да го стабилизира за някакъв (неизвестен) период от време. Моето мнение обаче е да не разчиташ повече на него като основен диск или такъв за съхранение на ценна информация. По-скоро можеш да го задържиш за данни, които лесно можеш да замениш или да прежалиш. Това в случай, че зануляването случайно има положителен ефект.

Горе има предложени доста прилични 500GB-ови модели. Към тях бих добавил и KC600 на Kingston, който е отличен и по-добър за системен диск от горепредложените. Това е може би най-добрият 2.5" SSD за операционна система и програми, но е и по-скъпичък, така че зависи колко пари ти се дават. Моделите на Samsung, Crucial и Western Digital са също чудесни за парите си.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#8 plamen_80

plamen_80

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 231 мнения

Публикувано: 20 March 2021 - 03:43

Конкретно този модел твърд диск го виждам за пореден път да свети в червено.

Тъй като един от дисковете ми го подариха, сега имам удоволствието да ползвам същия такъв модел диск - да, поиграх си известно време с лекуването му, после имаше играчка и с цепенето - като многослойна торта е - блат/крем ... (полезно място/не заето място).

Няколко пъти леко се счупи, но една бърза поправка отново замаза положението.

Може би и в твоя има някакъв остатъчен ресурс, но определено трябва да е за нещо което не ти пука ако утре просто не зареди.

Успех!

#9 Ted95

Ted95

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 39 мнения

Публикувано: 22 March 2021 - 18:22

Здравейте, след дълга проверка на диска получих следния резултат. Ако има вариант за поправка съм отворен за идеи, поне за външен носител. 

Прикрепен(и) файл(ове)

• Прикрепен файл  1.jpg   228.81К   1 Брой изтегляния

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители