Jump to content

NTlite и проблем с ъпдейта


Препоръчан пост

За съжаление не мога да стартирам Ntlite на моя Windows 7. Опитах се да инсталирам важната актуализация - windows6.1-kb4474419-v3-x86, необходима за работа на ntlite, но се оказа невъзможно. Използвам Windows 7 Aero Blue v2.0 x86

windows6.1-kb4474419-v3-x86 е актуализацията на SHA-2, Microsoft наскоро добави изискването.

Windows Update ми е пуснат, но ъпдейта не инсталира. 

 

Само да отбележа че NTlite не се нуждае от инсталирам NET Framework.

post-42971-0-86680000-1612539013_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Рестартирай системата и направи повторен опит да инсталираш актуализацията. Ако е неуспешен, прикрепи файла C:\Windows\WindowsUpdate.log към следващия си коментар.

Link to comment
Сподели другаде

Рестарирал съм го много пъти, но няма ефект. Не съм пробвал обаче други ъпдейти да инсталирам. Възможно ли е проблема да се дължи на факта че е спряна поддръжката на Windows 7 от известно време.

 

Нещо не мога да го прикрепя към системата на форума. Не ми дава достъп да прикачвам файлове

Ето го в dox.bg

https://dox.abv.bg/download?id=385285d3df

 

 

Мисля че проблема ми се дължи на орязания WIndows7, дето ползвам. 

Link to comment
Сподели другаде

Ами отново не става. Стига до някъде и мми пише Some updates are not installed.

 

Всъщност kb4474419-v3-x86  Security Updates 9.9.2019 г. е същия ъпдейт необходим за работата на програмата.

 

Сега пробвах с ъпдейт Windows6.1-KB2670838-x86.msu.Инсталира се без проблеми. Тоест може би проблема не е в Windows Update, а някъде другаде.

 

 

Може би липсват важни ъпдейти необходими за инсталването на kb4474419-v3-x86.  

Не съм експерт

 

 

post-42971-0-31163300-1613327537_thumb.png

post-42971-0-90016900-1613327623_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Мисля че проблема ми се дължи на орязания WIndows7, дето ползвам.

Напълно възможно. Един господ знае кой какво е човъркал по въпросната самоделка.

 

За всеки случай опиташ да поправиш Windows Update. Изтегли Windows Repair и разархивирай на удобно място. Стартирай -> I agree -> Jump To Repairs -> Open Repairs -> I understand the risks.

Маркирай следните поправки: 1, 2, 3, 4, 5, 16, 18, 20, 26.

Кликни Start Repairs.

 

След поправките рестартирай системата и опитай да инсталираш актуализацията отново.

Link to comment
Сподели другаде

Ами отново няма ефект. Програмата си свърши работа и рестартирах. Пробвах да инсталирам актуализацията и пак дава фалит.

 

Eдинственото нещо за което се сещам е да намеря читаво копие на Windows 7 и да пробвам да интегрирам актуализацията. Макар че тази самоделка ми харесва доста.

post-42971-0-16766100-1613503076_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Друго, което можеш да направиш, е да провериш дали на скрития, системен дял има достатъчно пространство. Ако е пълничък, можеш да го разшириш. Би трябвало дялът да е 100MB, така че можеш да го направиш да речем 200MB или 300MB.
 
Ще трябва да инсталираш някоя програма за работя с дялове, например MiniTool Partition WizardAOMEI Partition Assistant или EaseUS Partition Master.

Link to comment
Сподели другаде

Ако все още не си го опитвал, можеш да направиш поправка със System File Checker: стартирай Command Prompt с администраторски привилегии и изпълни командата sfc /scannow.

 

Дори и да открие проблеми и да ги отстрани, ме съмнява да помогне в дадената ситуация, но не пречи да се опита.

Link to comment
Сподели другаде

Съмнявам се че ще стане с подобни команди. Във форума на NTLite четох че доста хора имат подобни проблеми със стартирането.Самата програмата явно така е направена че да зависи от много неща в ОС-то. Не е като да речем VLC player - теглиш го и почваш да гледаш филми.

 

https://www.ntlite.com/community/index.php?threads/ntlite-crashes-on-opening.1870/#post-16005

 

the only known reasons for tool crashing on opening are:
- Nahimic audio driver/filter, more info here
- KVM, more info here on a workaround
- A Russian certificate management tool, cannot remember the link, you'll know if you use it
- Win7 requires SHA2 update (KB4474419 x64 | x86), as George stated

SHA2 requirement was introduced by Microsoft, it was a security update due to SHA1 being vulnerable.

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...