Jump to content

Принтер Brother DCP-195C -грешка: Невъз.Принт.50


Препоръчан пост

Блокира този принтер Brother DCP-195C - изписва грешка: Невъз.Принт.50

Четох, пише че е хартия, но няма заседнала. Не се оправя по начините които опитах. 

Да е някакъв датчик някъде по пътя на хартията, или просто да може да се рисетне тази грешка....?

Визуално няма проблем...

Дайте съвет.

Прикачем снимката:post-9788-0-40791900-1610829557_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Да за една нощ. Не стана нищо. 

 

Ще пробвам пак това:

Проверете дали настройките за размер на хартията на машината съвпадат с размера на хартията в тавата. Поставете правилния размер на хартията и натиснете Mono Start (Старт Черно-бяло) или Colour Start (Старт Цветно). (Вижте Размер на хартията.)

Извадете новата касета с мастило и я поставете отново бавно, докато щракне.

Заменете касетите с мастило.

Натиснете Stop/Exit (Стоп/Излез). Машината ще отмени задачата и ще я изчисти от паметта. Опитайте се да разпечатате отново.
Въпреки че ги правих тези неща ....

 

Link to comment
Сподели другаде

Добре е да видиш пак дали няма някакво парче хартия, останало в принтера. Може да не си го видял, ако е малко. Аз го имам същия модел и преди няколко години се беше получил подобен проблем.

Link to comment
Сподели другаде

освен да го разглобя.... да не е от тоенер касетите ... Взех и с експерименти с тях, се скри грешката. Но сега кото почна да принтерам, ми изписва грешка 73. Прави опит да принтира, но като че ли хартияна не тръгва въобще...

Link to comment
Сподели другаде

Това е:

 

 

Устройството не функционира поради задръстване с хартия или проблем с някой датчик.
Link to comment
Сподели другаде

След направено всичко описано в инструкциите, пак си остана грешката: Невъз. Принт 73.   

Това което забелязах е че сканира(и към файл на компютъра), и при принт, но не захапва хартията от касетата.... Иначе чисти дюзи и др. тръгва да печата и хартия въобще не взима. Няма задръстено (без да разглобявам, но съм сигурен), да е някой датчик(ако има такива) или друго...?

Дайте съвет, преди да го давам на сервиз. Че предполагам и там ще му се чудят....-знам ли. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...