Jump to content

Купих си нова рам но не тръгва


Препоръчан пост

Купих си рам памет HyperX 4gb ddr3 1866MHz И когато я сложих не я отчита в компа съм само с 1плочка ddr3 2gb ram която е мисля 800MHz и когато оставя само 4гб плочката няма картина но компа си тръгва и когато поставя и другата от 2гб която вече си беше в компа картина има и чете само плочката от  2гб въпросът е дали е от херцовете защото 4гб е 1866 а 2гб е 800 или е нещо от дъното? дъното е старо LENOVO

Model To be filled by O.E.M.  Но не мисля че то е проблема а може и да е?
Link to comment
Сподели другаде

Сигурен ли си, че паметта работи? Да не е втора ръка и да ти е продадена за работеща, но да не е?

Рамта съм я купил чисто нова от сайт 

Най-вероятно паметта не е съвместима с дъното. Виж точния модел на дъното , и в сайта на производителя, какви модели памет поддържа!

Най-вероятно си прав дъното ми е много старо както казах беше от едно Mini PC и рамта 2гб също е от него така че мисля да сменям дъно можеш ли да ми предложиш някое DDR3 дъно защото поне аз не намирам такива вече и много странно нещо свалих си една програма Speccy в нея пише че имам 6рам обаче в не я чете в самият комп

Link to comment
Сподели другаде

Link to comment
Сподели другаде

Ако не се лъжа, едната от снимките горе е от AIDA64. Ако е така, провери тя как разпознава дънната платка.
 
Натисни Win+R на клавиатурата, напиши „msconfig“ (без кавичките) и кликни OK. Отиди на подпрозорец Boot и кликни бутон Advanced options.... Провери дали опцията Maximum memory не е настроена. Ако е, махни отметката и потвърди с OK на всички прозорци. Рестартирай.

 

Ако все още има проблем, стартирай Task Manager (Ctrl+Shift+Esc), иди на подпрозорец Performance и виж вляво колко памет се показва.

Link to comment
Сподели другаде

Странен проблем. Прилича ми на някаква несъвместимост наистина между дънната платка и паметта. Предполагам това е цялостен компютър Lenovo. Можеш ли да кажеш точен модел?

Link to comment
Сподели другаде

За да работи РАМ паметта коректно винаги се взима кит то ест да са една и

съща марка, за да могат да работят в двуканален режим без да си пречат.

 

Практиката обаче е показала, че понякога, на някой дъна може да има проблеми от това,

когато марките и чиповете вътре са различни.

Относно позицията - за да работят в Dual mode, на повечето дъна поставянето е през слот

т. ест. ако имате 4.
Т.е. в момента вашите две платки x2GB трябва да са през слот.
Често самите слотове са боядисани в друг цвят (син или жълт) за по-лесно различаване.
Някой дъна обаче са изключение.

Затова трябва да се знае точно модела и да се прочете в ръководството.

Link to comment
Сподели другаде

За да работи РАМ паметта коректно винаги се взима кит то ест да са една и

съща марка, за да могат да работят в двуканален режим без да си пречат.

 

Практиката обаче е показала, че понякога, на някой дъна може да има проблеми от това,

когато марките и чиповете вътре са различни.

Изобщо не е задължително да се купува „кит“. Ако тепърва се сглобява конифгурация, е добра идея наистина, защото гарантира, че модулите памет ще са с идентични параметри. Понякога обаче няма желан комплект и в такъв случай могат да се купят просто два самостоятелни модула. Ефектът е същият.

 

Ако се добавя памет, е препоръчително новият модул да е с еднакви параметри (скорост и тайминги) като вече наличния, защото в противен случай дънната платка ще приравни по-бързия модул на скоростта на по-бавния. В зависимост от конкретната ситуация (какъв е по-бързият модул памет, какъв е по-бавният, каква е платформата и т.н.) може изобщо да не се усети, че паметта работи със занижени параметри.

Дори и модулите да са различни и да се наложи по-бързият да бъде „смъкнат“ на нивото на по-бавния, двуканалният режим пак ще си работи.

 

Разбира се говоря за поне малко съвременни платформи, не антики, но дори и да става въпрос за стара система, в най-лошия случай просто няма да работи двуканалният режим, който така или иначе не повишава производителността особено.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...