Прехвърляне към съдържание

Снимка

"Екстракт" на DVD

• Моля, влезте, за да отговорите
19 отговора по тази тема

#16 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 651 мнения

Публикувано: 29 December 2020 - 21:52

Не разбрах защо използваш DGIndex да обработваш MKV файл.

В такъв случай ще опитам да резюмирам идеята: от DVDFab пристигат песните, разделени по .VOB файлове. На всяка песен е залепено "интро" в началото, в което има заглавието на песента, и продължава около 4-5 секунди. Това е интро, което би ме дразнило и в клип (ако си запазя клипа), и в аудио (ако си запазя аудиото). Т.е. логично е да го премахна веднага след DVDFab. И го направих (както ми препоръча) с Avidemux. В горния коментар описах, че ми позволи да си запазя само MKV. Т.е. вече имам MKV, но искам и аудиото от него. И тук идва DGIndex. Това е.

#17 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 30 December 2020 - 00:42

След като си изрязъл желания участък и си го запазил в MKV с помощта на Avidemux, мисля, че можеш да използваш същата, за да си извлечеш само аудиото от новосъздадения файл: зареждаш го и от меню Audio избираш Save audio.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#18 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 651 мнения

Публикувано: 30 December 2020 - 16:35

Ще се цитирам:

Реших да пробвам да си запазя аудиото още от Avidemux. Видях, че има "Save audio". Но и това не помогна. Създава ми някакъв повреден WAV файл, който не мога да отворя с нищо.

#19 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23197 мнения

Публикувано: 30 December 2020 - 18:48

В такъв случай, след като вече имаш MKVToolNix, можеш да опиташ с MKVCleaver. Това е GUI за mkvextract, който част от целия MKVToolNix пакет. След като стартираш MKVCleaner, кликаш Locate MKVToolNix и посочваш папката на MKVToolNix. След това кликаш Open MKV files to process и посочваш MKV файла/файловете, от който/които искаш да извлечеш аудидио, или използваш drag-and-drop. Вдясно избираш аудио пътеката, във полето Filename options можеш да си направиш настройки, в поле Output directori посочваш изходящата папка и накрая кликаш Extract Tracks !.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#20 T-W

T-W

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 651 мнения

Публикувано: 31 December 2020 - 19:52

Благодаря, вече се получи.

Весело посрещане на новата година!

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители