Jump to content

Безследно изчезнала "група икони" от лентата на задачите в Windows 10


Препоръчан пост

Днес няколко часа се рових в Интернет за да намеря изход от глупавата ситуация в която изпаднах ,
но за съжаление не открих адекватен отговор на този проблем. Навсякъде там се обясняваше само за

възстановяването на системни икони от таскбара !
Търсих "процес" в Диспечера на задачите който исках да спра, но явно съм пипнал там където нетрябва !
Защото от долната лента на десктопа ми изчезнаха точно 3 /три/ икони, докато всички останали останаха непокътнати
и невредими:
1./ Microsoft Edge
​​​​​​​2./ Weather
3./ Mail
Интересното в случая е че като кликнеш на празното им място, изскачат принадлежащите им прозорци и всичко
е по-старому . . .но без иконите !
Правих всякакви "гимнастики" за да ги възстановя, но за съжаление нищо не стана !?

 

http://forum.skynomad.net/gallery/albums/userpics/Izcheznali_ikoni_ot_lentata_na_zadachite.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, по това, което описвате не виждам да сте изтривали нещо (което може да е добре)

Изпробрайте по този начин да видим дали би имало някакъв резултат:

 

За начало затворете всички програми (ако има нещо отворено)

Отворете command prompt като администратор, след което поставете поотделно  всяка една от тези команди и натискате ENTER след всяка една, като последната ще рестартира компютъра.

 

ie4uinit.exe -ClearIconCache
taskkill /IM explorer.exe /F
DEL "%localappdata%\IconCache.db" /A
DEL "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*" /A
shutdown /r /f /t 00

 

След което вижте дали има някакъв ефект.

 

Второ предложение:

1 Отворете command prompt като администратор, след което поставете поотделно  всяка една от тези команди и натискате ENTER след всяка една

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

2ра стъпка отново отворете command prompt като администратор, след което напишете долното и Enter.

sfc/scannow

 

Когато приключи процеса, рестартирайте компютъра.

Link to comment
Сподели другаде

Тъй като се амбицирах тези няколко дни, прекарах дълги часове пред компютъра си в опити да възстановя
местоположението на тези две, тъй упорити иконки Mail & Weather  /с Microsoft Edge успях да се справя/

върху Лентата на задачите на моето РС :
1./ След няколко неуспешни опита смених собствеността на системната папка "Windows Apps" и я отворих.
Но приложението свързано с времето /Microsoft.Msn.Weather.exe/ и това с пощата /commsapps.exe/ не се активираха.
Нито пък посредством "Свойства" можаха да се редактират иконите.
2./ Премахнах съдържанието в папката "Temp"
3./ Изтрих също папката "IkonCashe.db"
4./ След като не се получи, бях насочен да го преименувам в "IconCache.db.old"
4./ Рестартирах Explorer & Task Bar
5./ Стартирах също SFC (System File Checker) сканиране.
6./ Използвах и инструмент за отстраняване на грешки в приложенията на Windows Store
За съжаление нищо не се получи !?
За това единствения ми шанс да възстановя нещата е, ако успея да накарам да изчезне този надпис
в Диспечера на задачите:

Временно преустановено

макар в "Services" да не намерих опции чрез които да сторя това:

 

http://forum.skynomad.net/gallery/albums/userpics/Danni_ot_Lentata_na_zadachite.jpg

Link to comment
Сподели другаде

За всеки случай използвай BAT файла от тук. Стартирай като администратор разбира се.

 

Случайно да използваш алтернативно Старт меню?

Старт менюто ми е оригиналното към ОС WINDOWS 10 Pro, която е ползвам от лятото !

Алтернативно меню, не използвам !

Което означава че все още е нова и не е деформирана от употреба /правилна или неправилна/.

Предишната ОС ми беше Windows 7 Home.

Относно употребата на този BAT file всичко мина така, както е описано в инструкцията, но

иконките на тези две злополучни програми от антуража на Microsoft /Weather & Mail/, така и не

се появиха върху лентата на задачите. Иначе на мястото им там има "празни квадрати", които

отварят програмите, но . . .иконите ги няма !?

Като крайна мярка деинсталирах тези две "щекотливи" програми и ги инсталирах отново на моето

РС, но въпреки всичко нещата останаха без промяна ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...