Прехвърляне към съдържание

Снимка

Черен екран при старт на компютъра

Windows 10/64

• Моля, влезте, за да отговорите
18 отговора по тази тема

#16 evda82

evda82

Invisible

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 122 мнения

Публикувано: 12 October 2020 - 17:54

Къде намери KEA кондензатори? Те са на поне 30 години

Ами ..в интерес на истината са доста старички, но са ми чисто нови, преди години си купувах едни(кит-ове) за сглобяване(на Монтана и списание млад конструктор) та, тия КЕА кондензартори са от там повечето. Тогава ходих на курс по приложна електроника се позапалих по тия неща.

Па ти жена ли излезе? 

Определено съм жена.. и ДА знам, че е необичайно, ама тихо не казвай на никой :booo: ! С годините покрай компютрите и другите новички неща бях позабравила някой особености на електрониката, но добре, че има интернет и много инфо по въпроса. Тия VENT, не били точно такива, а CapXon, явно затова са се издънили всички. 

1602517481796.jpg

#17 TechMaster

TechMaster

Arc Tech

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1487 мнения

Публикувано: 14 October 2020 - 21:08

С годините покрай компютрите и другите новички неща бях позабравила някой особености на електрониката, но добре, че има интернет и много инфо по въпроса. Тия VENT, не били точно такива, а CapXon, явно затова са се издънили всички. 

Забравих CapXon-а. И те са ужасни. От по-китайските OST-а стоят под дънни платки без проблеми, CapXon-и масово се прецакват.
Обаче и температурата играе доста често роля. Може да пише максимална температура 105 градуса, но колкото по-висока е, толкова повече се скъсява живота им. По дъна CapXon не слагат почти никога, но в захранвания на монитори, телевизори и в някои компютърни захранвания - класика са там. Инженер комуникационна и компютърна техника съм. С какво ли не съм се сблъсквал.

Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt.
И запомни,Всяко нещо е следствие на друго нещо и причина за трето!
Non est ad astra mollis e terris via

Имаш вирус?Не искаш да се повтаря?"Баш бая хакер" си? Тогава цъкни тук- ЦЪК
Не бъдете жертва на вирусите и недобронамерени лица.Интелигентно използване на компютъра!
Край на топлата бира и студените картофки!

#18 radichev

radichev

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 156 мнения

Публикувано: 30 October 2020 - 21:01

Здравейте на мен случая е подобен.
Първоначално при пускане ми показваше цветни вертикални ленти на дисплея, след това днеска премина на син екран, след това на черен екран.

След това изключих компютъра от контакта за няколко часа. После след като го включих компютъра стигна до декстопа и таман да направя нещо се рестартира с син екран. От там нататък е черен екран.

Другото след това което ми направи впечатление когато натисна копчето за пускане на компютъра за 1-2 секунди изгуби напрежение и си стартира с черен екран.

procesor: intel core quad q6600 2,40Ghz
HDD-2TB WD GOLD
RAM CORSAIR 2x2GB 2x1GB
Дъно: Asus p5q pro.
захранване: seventeam model: ST-750EAD-05G-750W
монитор: samsung synmaster 760BF, когато махна кабела от видеокартата се показва съобщение че кабела не е свързан към видеокартата. След като отново поставя кабела отново черен екран.

#19 radichev

radichev

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 156 мнения

Публикувано: 31 October 2020 - 14:55

След като го изключих вчера от контакта и днеска тръгна и реших да инсталирам windows но ми даде грешка recovery0x00000e9
Вече ве помня как стигнах до фенкцията reset windows и дадох да изтрие всичко, след това windowsa се инсталира онлайн.
и се оправи всичко.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители