Jump to content

Кои от тези програми са излишни


Препоръчан пост

Трябва да освпбодя място.

 

Това е снимка Control Panel:

https://prnt.sc/uq37rd

 

от тук какво мога да махна?

тия трите на леново необходими ли са да работи лаптопа?

 

Microsoft Visual C ++ какво е ? Защо имам няколко ? Виждам, че някои са х86 , други х64.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва да освпбодя място.

Можеш да използваш Disk Cleanup на самия Windows, обикновено върши работа.

Можеш да изтриеш всичко от папката C:\Users\_името на потребителя_\AppData\Local\Temp (папката е скрита).

Ако използваш Internet Explorer, можеш да изтриеш временните му файлове и да зададеш лимит за техния обем.

В Google Chrome също има опция за почистване на временните файлове.

 

Относно програмите, можеш да деинсталираш:

CCleaner, програмите на Lenovo (служат за обновяване на драйвери и софтуер на Lenovo), Microsoft Visual Studio Code, Team Viewer (ако не ги ползваш).

Visual C++ програмите съдържат файлове, които са необходими за работата на други програми, напр. за Visual Studio Code.

Можеш да деинсталираш Microsoft Ofiice 2010 и да го замениш с LibreOffice, например.

Link to comment
Сподели другаде

Коя програма е излишна е относително, защото зависи какво точно правиш на компютъра и какъв софтуер използваш.

 

Лично аз бих премахнал CCleaner, защото според мен вграденият Disk cleanup е достатъчен за почистване на временни и ненужни системни файлове. Кешът на браузърите също може да набъбне, но всеки браузър също разполага с вградена опция за почистване на кеш, хронология, бисквитки и т.н.

 

Не съм запознат с приложенията на Lenovo, но на базата на опита, който имам с подобен, вграден софтуер на компютри на Dell, Lenovo, HP и т.н., мога да предположа, че са излишни. Поне за ежедневната и нормална работа на системата.

 

Microsoft Office заема доста място спрямо останалите, но не бих го заменил с която и да било безплатна алтернатива, освен ако не го използваш много рядко и много повърхностно. Ако е така, тогава някой от безплатните офис пакети ще свърши работа. В противен случай просто не си заслужава да се прави downgrade.

 

Visual C++ библиотеките се инсталират обикновено заедно с някое приложение, което ги изисква, за да работи нормално. Моят съвет е да не ги премахваш.

 

Windows Update Assistant може да бъде премахнат.

 

За останалите зависи дали ги използваш или не.

Link to comment
Сподели другаде

благодаря за отговорите.

 

Коя програма е излишна е относително, защото зависи какво точно правиш на компютъра и какъв софтуер използваш.

 

 

ще го ползвам за работа и ми трябва място. почти не ги ползвам , но ще се наложи да махна всичко, което може (ето тук писах преди време за проблема с тоя ''лаптоп'') , затова питам - да не махна нещо необходимо за компа.

 

 а приложенията, свалени от Windows Store къде се запзват? Имам свалени от там, но не ги откривам в Control Panel. Как да ги махна

Link to comment
Сподели другаде

а приложенията, свалени от Windows Store къде се запзват? Имам свалени от там, но не ги откривам в Control Panel. Как да ги махна

Десен клик върху Start бутона -> Apps and Features.

Link to comment
Сподели другаде

Щом е ползван Windows Update Assistant , провери дали имаш папка windows old.

Aко има използвай почистване на диска от ОС, маркирай актуализациите и стария windows(намират се отметките в почистване на системни файлове).

21szfs.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...