Jump to content

Нова антивирусна


Препоръчан пост

Здравейте,

От доста години ползвам Microsoft Security Essentials, но ми се струва, че малко са я позарязали. Не може да си обнови дефинициите вече няколко месеца. Иска ми се да я сменя. Трябва ми отново нещо безплатно за Windows 7 и за Windows 10. 10 не съм сигурен дали изобщо има нужда от нещо допълнително.

Link to comment
Сподели другаде

Нещо безплатно - може да пробваш продукта на Comodo за цялостна защита - AV+FW.

Всяка антивирусна е само една част от защитата, добре е да се обърне внимание на всичко, според зависи какво и от какво се пазите.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

От доста години ползвам Microsoft Security Essentials, но ми се струва, че малко са я позарязали.

Спрямо Windows Defender в Windows 10, Microsoft Security Essentials е наистина доста по-орязана. Особено с всички големи актуализации на самата операционна система.

 

Здравейте,

Не може да си обнови дефинициите вече няколко месеца.

Нормално. Поддръжката на Windows 7 спря още средата на януари.

 

Здравейте,

Трябва ми отново нещо безплатно за Windows 7 и за Windows 10.

Не следя антивирусните програми изкъсо от доста време, но ако ти трябва безплатна антивирусна програма, мисля, че Kaspersky Free Antivirus ти е най-оптималният избор. Единственият потенциален проблем е, че няма превод на български. Ако ти е нужен такъв, тогава може би Avast Free Antivirus.

 

10 не съм сигурен дали изобщо има нужда от нещо допълнително.

По-скоро няма. Единственият проблем на Windows Defender е, че не е от най-пъргавите, т.е. причинените от нея забавяния са малко по-осезаеми спрямо повечето други продукти. Ако можеш да преглътнеш това, е напълно достатъчна защита за всеки средностатистически потребител.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

В момента Forti Client, ако се инсталира само с модула си за антивирусна защита е доста адекватна антивирусна програма.
Проблемът с нея е, че е малко чувствителна антивирусна програма. Всяко нещо, дори да е riskware, а не Malware го карантинира.
Включително програми като Nirsoft WiFi password View и подобни приложения, които сами по себе си са легитимни и нямат зловредни функции.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...