Jump to content

Препоръчан пост

Имам бонус въпрос: през колко време трябва да се смазват вентилаторите в компютъра? Питам, защото по принцип не бих отворил кутията специално за това, но пък сега ми е разглобена, докато си чакам хардуера. Нямам проблеми с шум на затворена кутия. Въпреки това не съм пипал нищо поне 3г. Има ли смисъл да правя нещо и ако да, кое ръководство да следвам?

Ако нямаш оплаквания от вентилаторите, няма и нужда да ги смазваш. Някои вентилатори обаче не могат да бъдат смазвани, защото са напълно затворени. Пример за такива са вентилаторите от F-серията на Arctic, но допускам, че положението е същото и с останалите им (F Pro и P).

 

Що се отнася до видео, можеш да погледнеш това и това.

 

P.S. Имам това и това. Ще е хубаво, ако поне едното е подходящо.

WD-40 определено не е подходящ. WD-40 е всъщност водоизместващ спрей (WD = water displacement), не смазка.

Спреят за велосипед е по-подходящ, но също не е оптимален избор.

 

За смазване на компютърни вентилатори е най-добре да използваш масло за шевни машини или машинки за подстригване, или високооборотна грес.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...