Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Не стана ясно какви точно са външните твърди дискове. Стандартни/вътрешни 3.5" в кутии ли са или са закупени готови външни (т.е. реално са 2.5")?

 

Може би това ще ти свърши по-добра работа.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Не стана ясно какви точно са външните твърди дискове. Стандартни/вътрешни 3.5" в кутии ли са или са закупени готови външни (т.е. реално са 2.5")?

Готови външни.

 

 

 


Може би това ще ти свърши по-добра работа.

По принцип да. Няма да ми се подмятат кабели и т.н. Аз тръгнах точно с такава идея, но после видях, че слотовете, с които разполагам, са по-скоро "декоративни".

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай мисля, че ще трябва да се насочиш към нещо от рода на това или това. Скъпички са, но по-евтините са с по-слаби захранвания (2.5A и надолу), така че няма да са оптимални. Ако твоите дискове се свързват единствено посредством USB 3.x конектор, то значи че най-вероятно имат нужда от около 0.9A (всеки), което пък значи, че ако искаш да използваш и трите едновременно, хъбът ще трябва да може да достави по 0.9A на всеки порт, т.е. външното захранване на хъба трябва да е поне 2.7A.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Скъпички са

И то доста. Може би е редно да се замисля за ново дъно, вместо такова нещо. И без това не ми харесва идеята да му търся и захранване на всяко ползване.

 

 


Ако твоите дискове се свързват единствено посредством USB 3.x конектор

Едва ли е "единствено", но пък аз искам да си ползвам 3.х.

 

 

Да разбирам ли, че на практика няма хубав и евтин вариант за моята цел?

Link to comment
Сподели другаде

И то доста. Може би е редно да се замисля за ново дъно, вместо такова нещо.

Цокълът ти е стар, така че ако решиш да сменяш само дънна платка, ще трябва да търсиш втора ръка. В противен случай ще трябва да правиш ъпгрейд и на процесор и памет.

 

И без това не ми харесва идеята да му търся и захранване на всяко ползване.

В какъв смисъл да му търсиш? Можеш да държиш адаптера на захранването свързан постоянно в контакта или в самия хъб и да го включваш при нужда.

 

Едва ли е "единствено", но пък аз искам да си ползвам 3.х.

 

Да разбирам ли, че на практика няма хубав и евтин вариант за моята цел?

Мисля, че да. Изискванията ти са сравнително големи: да можеш да използваш едновременно три устройства, които изискват прилично захранване, като при това да постигнеш добри скорости. За да падне цената, трябва намалиш броя на устройства, които възнамеряваш да ползваш едновременно или да се примириш с доста по-ниска скорост, като преминеш на USB 2.0. При положение, че дисковете са 2.5", максималната им скорост по всяка вероятност не е особено висока, така че може би няма да е голяма жертва да ползваш USB 2.0. Тествай с каква скорост копираш от един външен диск, свързан към USB 3.0, към SSD. Всъщност, ако не е проблем, кажи самите модели на външните дискове.
Link to comment
Сподели другаде

 

 


Всъщност, ако не е проблем, кажи самите модели на външните дискове.

Този, този и този. Но моите са доста по-стари издания. Освен това, купувам нови от време на време.

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Не разбирам как така са тези, но по-стари издания.

Ами, търсих ги по външен вид. Tози например отдавна го няма в моята версия - 750GB с USB 3.0. Една идея по-трудно ми е да намеря точните модели, но ако е необходимо, ще го направя.

 

Междувременно ще ми трябват още: подобен преходник и такъв тип кабел (за гореспоменатите дискове). Последният се намира за няколко лева по китайските сайтове, но по българските намирам за 15лв и нагоре. Не знам дали има смисъл да взимам нещо по-скъпо.

P.S. Ще използвам момента да напомня, че приемам препоръки и за четец на карти.

Link to comment
Сподели другаде

Продължавам да се обърквам. Защо са ти подобни преходници/кабели? Външните дискове, които имаш, би трябвало да си имат свои.

 

Иначе, най-вероятно няма да има реална разлика между това, което се намира по нашите магазини и по китайските сайтове.

 

Четец на карти не мога да препоръчам конкретен. Мисля, че всеки би свършил работа. 

Link to comment
Сподели другаде

 

 


Продължавам да се обърквам. Защо са ти подобни преходници/кабели? Външните дискове, които имаш, би трябвало да си имат свои.

Кабел ми трябва, за да ползвам дисковете на лаптоп или друго устройство. Искам да си оставя оригиналните кабели вързани на PC, защото портовете са на кофти място и не ми се разкачат всеки път. Преходник ще ми трябва в доста редки случаи - имам няколко обикновени вътрешни HDD диска, до които е желателно да имам достъп без да ги монтирам. Т.е. това са независими ситуации от казуса за USB Hub.

Link to comment
Сподели другаде

Все още не ми е напълно ясно. :)

 

Ако имаш USB хъб, то тогава няма да се налага да свързваш кабелите на външните дискове към самия компютър, а ще ги свързваш към хъба, т.е. конекторът на хъба ще бъде свързан към дънната платка на неудобно място, а самият хъб ще е някъде, на по-удобно място, където няма да ти е проблем да свързваш външните дискове.

Ако хъбът ти идва скъпичко, можеш да използваш удължаващи USB кабели (като този например), това няма да ти предостави повече USB 3.x портове, но поне ще ти позволи по-лесно да свързваш външните дискове, т.е. да си спестиш покупката на още преходници.

 

Преходникът на Axagon, който си си харесал, е подходящ само за 2.5" дискове, които използват само 5V напрежение. Няма да свърши работа за 3.5" дискове, защото те имат нужда и от 12V напрежение, което няма как да получиш директно през USB, т.е. трябва отделно/автономно захранване. Т.е. ще ти е нужно нещо такова. Плюсовете са, че не е скъпо и може да се ползва не само със SATA дискове, но и за PATA (IDE). Минусите са, че е USB 2.0 (така че максималната теоритична скорост на трансфер ще е 60MB/s) и че е неудобно за пренасане и използване. По-елегантното решение е кутия за твърд диск. Аз използвам такава.

Link to comment
Сподели другаде

 


Все още не ми е напълно ясно. :)

 

Ако имаш USB хъб...

Имено. Ако трябва да дам 100лв, по-скоро няма да имам. :)

 

 

 


Ако хъбът ти идва скъпичко

Последните ти предложения да. Но не каза дали ти трябват точните модели на дисковете.

 

 

 


Преходникът на Axagon, който си си харесал

Това е силно казано. Пуснах първото, което видях.

Link to comment
Сподели другаде

Но не каза дали ти трябват точните модели на дисковете.

Мислех, че ми трябваха, защото се надявах да имат по-подробни технически данни за това колко ток им е нужен. За жалост няма такава информация.
Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай по-скоро се отказвам от хъб.

Имам бонус въпрос: през колко време трябва да се смазват вентилаторите в компютъра? Питам, защото по принцип не бих отворил кутията специално за това, но пък сега ми е разглобена, докато си чакам хардуера. Нямам проблеми с шум на затворена кутия. Въпреки това не съм пипал нищо поне 3г. Има ли смисъл да правя нещо и ако да, кое ръководство да следвам?

P.S. Имам това и това. Ще е хубаво, ако поне едното е подходящо.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...