Прехвърляне към съдържание

Снимка

Преправяне на HDD от лаптоп от вътрешен на външен - избор на кутия

• Моля, влезте, за да отговорите
2 отговора по тази тема

#1 yordanp

yordanp

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 296 мнения

Публикувано: 24 June 2020 - 23:29

Искам един вътрешен хард диск от лаптоп (HDD, 2,5") да го направя на външен. Разбрах че се продават специални кутии с кабел и само се премесва диск в кутията и посреством USB се свързва като външо устройство.

Разглеждам тука едно предложение, но се чудя ако пише на кутията че е за SSD, дали ще подкара и HDD диск 2,5" какъвто е моя хард диск? На посочения линк има изброени 4 варианта, не знам дали мога да избера всеки един от тях или като съм с HDD не SSD, трябва да се съобразя?

#2 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23051 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 25 June 2020 - 10:01

Да, външна кутия за 2.5" устройства ще се справи както с твърди дискове, така и със SSD. Отделен е въпросът, че не мисля, че ще се подава правилно TRIM командата, но предполагам, че това не те бърка особено.

По-скоро бих ти препоръчал да се увериш, че купуваш кутия за диск, която използва USB 3.0 и разбира се да свързваш към USB 3.0 порт, защото не съм убеден, че USB 2.0 ще може да предостави достатъчно захранване.

От Китай ще е по-евтино, но ако не ти се чака, за около 20-ина лева има доста прилични такива кутии на Orico в Ardes.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#3 yordanp

yordanp

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 296 мнения

Публикувано: 25 June 2020 - 10:08

Благодаря за пояснението.

Ще използвам USB 3.0. Трим команда не съм използвал и еда ли ще ми липсва.

Ще разгледам и останалите предложения.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители