Jump to content

Син екран


Препоръчан пост

Имам нужда от помощ!

Появва се син екран с информация, който снимах и прикачвам снимката. post-9296-0-50076700-1591479827_thumb.jpg. Преинсталирах Windows 10, но синия екран продължава да се появява. Мисля, че проблема е в драйвера на мрежовата карта, но не мога да разбера кой точно от драйверите трябва да деинсталирам post-9296-0-39413000-1591480403_thumb.jpg. Лаптопът е старичък - Lenovo thinkpad x300 - снимка с параметрите post-9296-0-88064000-1591480363_thumb.jpg

 

Link to comment
Сподели другаде

Опитай се да смениш Диска, с SSD , ако не ти се занимава да правиш диагностика,

аз проблеми с драйвера на мрежовата карта не видях,

SSD тата са достатъчно евтини, пък и ще работи много по добре лаптопа

отколкото е работил до сега, слабичък ти е процесора за работа с обикновен диск.

Рам паметта също е малко, но новия диск може да компенсира тези недостатъци

със сигурност.

Link to comment
Сподели другаде

Всичко това ми е ясно. Опитвам се да разбера какъв е проблема, какво точно означава информацията на синия екран и как може да се оправи. Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна!

 

Мислех си за мрежовата карта, защото изписва:

 

DRIVER IROL NOT LESS OR EQUAL

What failed netwlv32.sys

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ с този драйвър. Официално е за Windows 7, но би трябвало да може да се инсталира. Надявам се ще се справиш да го инсталираш ръчно през диспечера на устройства.

 

Няма абсолютно никакви гаранции, че ще сработи или ще работи стабилно. Използваш стар хардуер и съвременна операционна система.

Link to comment
Сподели другаде

Справих се с ръчната инсталация през диспечера на устройства. Вече минаха повече от три часа без син екран. Ако и утре всичко е наред ще го върна на приятелката ми. Знам, лаптопът е стар, но тя много държи на него.

 

Night_Raven, много благодаря, че отново ми помогна!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...