Jump to content

Проблем с некоректно деинсталирани програми


veelvet

Препоръчан пост

Проблема ми се състои в това че използвах за деинсталираща програма SmartyUninstaller2006.1.6.1.При опит за деинсталация на K-Lite codec програмата полудя и деинсталира всички програми които бях инсталирал на компа.И най гадното е че не са деинсталирани коректно и всичко се омаза,Компа си работи добре,не забива но по регистри и навсякаде има остатаци от програми и кодеци.System restore спря да работи и чрез него не става да го поправя.Има ли начин да го очистя всичко това и след това да си инсталирам на чисто програмите отново (без format C) ?

Ako някой може да помогне ще съм благодарен.

Редактиран от veelvet
Link to comment
Сподели другаде

Moже да преинсталираш без формат, но за целта ти е необходим инсталационен диск. Ако имаш такъв за WidowsXP, просто стартирай (чрез рестарт и после boot from CD) и направи инсталация. Там на английски инсталатора ще ти предожи в едно от началните менюта да премахнеш съществуващата инсталация на Windows и да направиш нова. Тава го правих преди няколко дни, няма проблем. Иначе за деинсталиране на приложения моят фаворит е Your Uninstaller. Прави си бекъп на системата, ако можеш. За да няма проблеми от този сорт в бъдеще.
Link to comment
Сподели другаде

Справих се без format с помоща на една чудесна програмка WinTools.net pro и с пощене на регистрите на ръка.Тоя SmartyUninstaller ми изтри 53 програми,такова нещо не бях виждал.Върнах се към Your Uninstaller който също беше моя фаворит преди тия експерименти.Ако някой може да ме насочи към някоя статия как се прави бекъп на системата ще бъда благодарен.
Link to comment
Сподели другаде

Ако някой може да ме насочи към някоя статия как се прави бекъп на системата ще бъда благодарен.

Може да погледнеш тези ръководства SoftVisia: Ръководства за работа с програми:

Работа с Acronis True Image

Ръководство: Norton Ghost

 

Тези дни, ако намеря време ще пусна малко повече информация за бекъп.

 

А не забравяй да сканираш все пак за вируси, че нещо не мога да разбера как SmartyUninstaller ти е затрил програмите...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...